Yemek Sadece Karın Doyurmak mıdır?

p_shutterstock_603618773jpg.jpg

Yaşamımız için temel gereksinim yemek. Aynı zamanda dengede tutulması gereken de bir durum. Ama tatilde yemek için sınır koyulmaz ama değil mi? :) Gideceğimiz tatil için seçeceğimiz otelin kriterleri arasında yemek önemli ve başta gelen konulardandır. 

Peki sadece karın doyurmak mıdır yemek ? Size tatilin nirvanasını yaşayacağınız bir otelin mutfağından bahsetmek isterim. 

Oteli lokasyonu Nirvana,

Doğası Nirvana,

Denizi Nirvana,

Mimarisi Nirvana, 

Sunduğu konseptler Nirvana, 

Eğlencesi Nirvana,

A La Carte Restaurantları, mutfağı, lezzetleri de Nirvana… 

Artık bizler Nirvana Lagoon Villas Suites& Spa’da  gerçekleşen çılgınlıkları, misafirlerimizin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlardan yakalıyoruz. Geçtiğimiz hafta ana restoranda gerçekleşen, misafirleri şaşırtan ve tüm ilgiyi üzerine toplayan şovun görüntülerine rastladım. Misafirler şaşkın, bir o kadar ilgili ve hayranlıkla izliyordu. Şefimiz Bahattin Karataş önderliğinde misafirlere mutfak ekibi tarafından çılgın şeyler sunuluyordu. Oldukça meraklıydı orada bulunan herkes. 

,p_img-20180723-wa0058.jpg||,

Duman dumana bir şeyler gerçekleşiyordu. Malzemeler okus pokus! ile misafirlerin gözlerinin önünde dondurma oluyordu. Peki nasıl oluyordu ? Tüten bu duman dağılınca altından bu lezzetler nasıl çıkıyordu? Sağlıklı mıydı ? Tüm bunları Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa Mutfak Şefi Bahattin Karataş ‘ a sorduk. 

Şefim Nedir Bu Gördüklerimiz ? 

Otelimizin yine bir ayrıcalığı olarak misafirlerimize sunduğumuz farklı lezzetler. Nirvana’ da Moleküler Mutfak lezzetleri sunuyoruz. Misafirlerimiz için çok ilgi çekici oluyor. Standart, alışılagelmiş lezzetlerin dışına çıkıyoruz otelimizde. Lezzet ve eğlenceyi birlikte sunmak istiyoruz. Biz bu sunumu yaparken çok keyif alıyoruz, misafirlerimiz ise büyük ilgi gösteriyor. Lezzetin hazırlanma aşamasına şahit oluyorlar. 

,p_img-20180723-wa0059.jpg||,

Tam olarak nedir Moleküler Mutfak ? 

1980’lerde Fransız Bilim Adamı Herve This tarafından keşfedip, geliştirilmiş çılgın bir yöntem. Yemek , bilim ve sanat…Alışılagelmiş pişirme yöntemlerine karşın, bir kimya laboratuvarında bir şeyler yapmak gibidir. Bu yöntemle özel yemek sunularımızda havyarlar, ağızda patlayan farklı jel lezzetler ile konuklarımızı şaşırtıyoruz. Sıvı nitrojenin taze meyveler ve ek malzemelerle gözlerinin önünde dondurmaya dönüşmesinden çok keyif alıyorlar. 

Peki nitrojen denildiğinde bir nevi yiyecekler kimyasal işlem görüyor gibi…Sizce moleküler mutfak sağlıklı mı ?

Konuklarımızdan bazıları şaşkınlığın ardından bu detayları sorabiliyor. Moleküler Mutfak için kullanılan malzemeler zararlı değildir. Hazır gıdalarda kullanılan koruyuculardan daha az zararlıdır diyebiliriz. Hazırlama aşamasından sunumuna kadar hem bizler hem de konuklarımız için tutku uyandıran lezzetler. Nirvana Lagoon Villas ‘ da mutfağa dair her detay için bizim düşüncemiz;  “Yemek yemek sadece karın doyurmak değildir!” 

Nirvana Lagoon Villas’ ı biraz daha merak ettiyseniz 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışmanı"  hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin! 

Yorumlar

Yorum yazınız