Vegan Bir Tatil Deneyimi

Giderek daha çok duyuyoruz bu terimi. Vegan olmak, vegan beslenme, vegan bir yaşam tarzı. Bu hafta biz de blogda bu başlığı incelemek istedik. Kilit Hospitality Group otel markalarından olan, geçtiğimiz yıl kapılarını dünyaya açan, şehrin yenisi Nirvana Cosmopolitan sizlere vegan bir tatil deneyimi tercihi sunuyor. Vejeteryan beslenme tarzı et yememeyi içerirken, vegan olmak biraz daha kapsamlı. Vegan beslenme, tüm hayvansal gıdaları tüketmeyi reddediyor.

Vegan beslenme tercihi dünya genelinde giderek artıyor. Dünyaya baktığımızda birçok ülke vegan beslenme tarzına geçiş yapıyor. Hatta 2019 yılında, bazı dergiler kapak fotoğraflarından vegan yılı ilan edildi. Ekosistemin genel durumu değerlendirildiği zaman hem etik hem de çevresel endişe ile bu alanda sorumluluk duyan insanların sayısı giderek artıyor. Ülkemizde de dünyada da sadece vegan beslenenlere özel restoranlar giderek yaygınlaşmakta. Nirvana Hotels markamızın konseptlerini düzenlerken, ayrıcalıklı ve kişiye özel hizmet anlayışımızla mutfak alanında da en iyisini sunmayı istedik.  Local& Healty Food yani Yerel& Sağlıklı Yiyecek konseptimizi bu anlayışla oluşturduk. Bu konsepte ait yiyeceklerin sunumunda, bölgeleri, yetiştiği topraklara ait bilgilendirmeleri görüyorsunuz. Yine günümüzde sadece zorunlu olarak değil, tercih olarak da glütensiz beslenmelerin artığını görüyoruz. Bu talebi de karşılayan yiyecek ve ekmeklere ulaşabileceğiniz özel alanlar mevcut ana restoranlarımızda. Doğal ve yöresel ürünlerin, özellikle kendine has bölgelerde yetiştirilmiş olması, yetiştiği bölgedeki toprağın mineral değerini de taşıyor mutfağımıza. Mutfaklarımıza giren tüm yiyeceklerin, sunumuna kadar geçmiş olduğu pişirilme süreçlerini de önemsiyoruz. Özel pişirilme tekniklerini geliştirdik. Dünya mutfağından çeşitlilikleri ayrı ayrı sunan restoranlarımız varken, Nirvana Cosmopolitan’da vegan beslenme tarzına uygun özel restoranımız Ch’i’yi sunuyoruz konuklarımıza. Bu blogda da sizlere vegan beslenme tarzına uygun bir otel arıyorsanız ya da bu deneyimi tatil süresince yaşamak isterseniz Ch’i konseptimizden bahsetmek istedik.

Zengin çeşitlilikler sunan vegan mutfağı olan Ch’i, sadece bir restoran konsepti olmanın ötesinde detoks ve yoga programlarını da size sunuyor. Hepimiz, içinde barındırdığımız, o saf ve güçlü olan yaşam enerjimizi birçok nedenden ötürü bloke edebiliyoruz. Beslenme şekli, stresli yaşam tarzımız ve daha birçok nedenden ötürü. Ch’i konseptimiz bambaşka bir anlayış, bir farkındalık sunuyor konuklarına. Konseptimizin kendine ait mottosu ise; “Healty Body- Healty Mind- Healty Life” yani “Sağlıklı Beden- Sağlıklı Zihin- Sağlıklı Yaşam”. Tüm insanlık olarak içinden geçip gittiğimiz 2020 yılından sonra, beden sağlığı konusunda büyük bir farkındalık yaşadık. Sağlıklı bir bedenin içinde olmak, sağlıklı düşünceler üreten bir zihin ile sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebileceğimizi biliyoruz artık. Bilmenin ötesinde bu denklemi yaşamlarımıza entegre edebilmek ise bizim elimizde. Süregelen tatil anlayışımız, tatil demek biraz da sınırsız yiyip içmek olsa da belki de bu defa siz de vegan bir tatil deneyimi yaşamak isteyebilirsiniz. Bir sonraki blog yazılarımızda da konseptimizin tüm detaylarını aktarmak ve neden önemli olduğunu daha derinden incelemek isteriz. Lütfen blog yazılarımız için bizi takipte kalın!

Tüm otel konseptlerimizi görebileceğiniz internet sitemiz; kilithg.com’dan otellerimiz hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Rezervasyon modülü üzerinden dilediğiniz tarih ve otele ait fiyat bilgilerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte size birebir hizmet veren özel tatil asistanlarımız var. Özel istek-talep ve varsa sürpriz organizasyonlarınızı sizinle planlamak için bir telefon uzağınızdalar. Kilit Hospitality Group otellerinde 2021 yılına özel fırsatlar için 444 0 558 / (0242) 322 00 00 numaralarını arayarak kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız