Uygulaması Kolay ve Eğlenceli, Yaşattığı His Harika

Harika hissetmeyi vadeden bu başlık dikkatinizi çekti değil mi? Evet, artık hepimizin iyi hissetmeye ihtiyacı var. Neredeyse 1 yıla yaklaşan bu süreç bizi yordu. Bu kışı atlatıp, baharda, doğanın da uyanışı ile daha güzel başlangıçlar yaşama konusunda umutlu olmaya ihtiyacımız var. Başlığımız sizleri yazıya çekmek adına değildi. İçten bir öneri sunmak adına bu hafta blog yazımızı düzenledik. Denenmiş ve eğer siz de denerseniz iyi hissedeceğinize emin olduğumuz bir uygulama.

Bu uygulama önerisinin özellikle çocuklu ailelere yönelik olduğunu bildirmek isteriz. Bununla birlikte, eğer çocuksuz bir yaşam sürüyorsanız sizi de düşündük elbette. Evlerdeyiz uzun zamandır. Bu dönemde, bedensel hareketimiz kısıtlandı. Oh, mis kokulu ekmekler yaptık evlerimizde ☺ Evet şu ana kadar olan her şey, olması gibi gelişti diyelim mi? His, hissetmek, harika hissetmek konusunda, zihin, beden ve ruh bütünlüğümüzün önemini bir kez daha belirtmek isteriz. Bu bağlamda hareket kısıtlılığımız ruhumuzu yordu belki de. Okulların da kısıtlı bir şekilde eğitim veriyor olması ile çocuklar da evde. Henüz okul çağı gelmeyen çocuklarda. Anneler ve bu sürece eşlik eden babalar, kısaca ebeveynler için şartlar giderek zorlanmaya başlamış olabilir ☺ Yalnız değilsiniz! Çocuğunuzun içinde bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji var değil mi? Evet, enerjikler, yaşam dolular, koşmak istiyorlar ve bu durumu anlamaları başta zor olsa da, artık onlar da sıkıldılar. Bir yandan da eğitim ya da zaman geçirmek adına çocukların ekran bağımlısı olması gibi bir derdi var ebeveynlerin. Onlar dijital bir çağa doğmuş olsalar da insan olarak ihtiyacımız hareketlilik.

Buraya kadar okumaya devam ettiyseniz siz bir ebeveynsiniz ve bu önerinin umut vermesini istiyorsunuz. ☺ Bize güvenin! Bu öneriye bayılacaksınız. Çocuğunuzun enerjisinin en yüksek olduğu zaman dilimini bilirsiniz. Öncelikle bu zaman dilimini belirleyin lütfen. Bu arada bu öneri, çocuğunuzu oyalayacak ve sizi özgür bırakacak bir öneri değil. Bu uygulamaya sizde dahilsiniz. Çocuğunuzun finalde ne kadar mutlu olduğunu görmeye değer. Üstelik iyi hissetme gibi bir derdi olmayan çocuğunuz, içindeki enerjiyi atarken, iyi hisseden asıl olarak siz olacaksınız☺ Daha fazla heyecanlandırmayacağız. Başlıyoruz ☺

Odaya temiz hava girişi sağlayın, orta sehpanız var ise kaldırın, Youtube arama motoruna şöyle yazın; Kids Exercise… Evet bu. Düzenli olarak bu uygulamayı çocuğunuz ile yaparsanız eğer; bu yazıyı okuduğunuz için iyi ki diyeceksiniz. Çocuk için egzersiz deyip geçmeyin lütfen, tüm yönlendirmelere uyduğunuzda kaslarınızın nasıl çalıştığına şaşıracaksınız. Animasyonların yönlendirdiği bu egzersizlere çocuğunuz da bayılacak. Birlikte bir şey yapmak ise onları her zaman mutlu ve motive eder, bilirsiniz. Nefesinizi dengelediğiniz ve egzersizlere eşlik ettiğiniz bu uygulama finalinde, çocuğunuzun da sizin de ne kadar iyi hissettiğine şahit olacaksınız ve bu paha biçilemez! Süreleri değişen ve maksimum süresi 30 dakikalarda olan bu egzersizlerin ne kadar iyi hissettireceğini görmek için lütfen uygulayın! Çocuğunuz bu sevimli animasyonlara hayır demeyecek. Finalde içindeki yüksek enerjisini atan çocuğunuz, uslu uslu oyun oynayacak. Garantili ve denenmiş yöntemdir. 

Ebeveyn olamayanlar için ise yine pandemi başlangıcında yazmış olduğumuz bir blog yazımızı arşivden sunmak isteriz.

https://www.crystalhotels.com.tr/tr/blog/evde-formdakal

Eğer egzersiz, spor, pilates gibi bedensel aktiviteler yaşamınızda yok ve gözünüzde büyüyor ise şöyle başlamak önerilir; “sadece 5 dakika deneyeceğim”. Lütfen, bunu deneyin ve o 5 dakika sonrasında devam etme isteğiniz kendiliğinden oluşacaktır. Olmaz ise bırakırsınız. Ama oluyor ☺ O 5 dakikaya adım atın. Zihinlerimiz ne kadar dolu ise biz insanlar olarak o kadar iyi hissedemiyoruz maalesef. İnsan anatomisi hareketli bir beden ile daha sağlıklı. Bu alanda incelemeler yapan uzmanlar, tüm sistemlerimizin omurilik ile bağlantısına, tam da bu sebeple hareketli olmamızın önemine vurgu yapıyor. Ne kadar hareketli kalabilirsek o kadar iyi hissediyoruz. Sağlıkla atlatacağımız bu kışın baharında çocuklarımızın, bizim, özgürce doğaya kavuşmamız temennisi ile…

Bahara kavuştuğumuzda, şimdi kurduğumuz tatil hayallerimiz için karar verme sürecinde, birebir tatil asistanlığı hizmeti veren çalışanlarımız var. Özel istek-talep ve varsa sürpriz organizasyonlarınızı sizinle planlamak için bir telefon uzağınızdalar. Kilit Hospitality Group otellerinde 2021 fırsatları için; 444 0 558 / (0242)322 00 00 numaralarından özel çağrı merkezi hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız