Turizmcilerin Birlik Olduğu Dijital Proje #StayHomeDreamAntalya

Evde kal!Antalya’yı hayal et!

Antalya için turizmin profesyonelleri ve iletişim uzmanlarının dijital projesi #StayHomeDreamAntalya dan bahsetmek istedik bu hafta blogda. Yaşanılan bu küresel pandemi süreci etkisini hala sürdürüyor. Ne olacak hepimiz merakla takipteyiz. Bu süreci kaygılı ya da yapıcı bir şekilde atlatma seçimi hem bireysel olarak hem de sektörel olarak gelecek dinamiklerimizi belirleyecek. Turizm sektörü şu an durmuş olsa da dijital platformlarda yükselen trafikler söz konusu. İnsanlar bu süreç geçince yapacakları eylemleri, hayallerini de planlıyorlar. Seyahat, tatil bu planların başını tutuyor. Bu sebeple sürecin ne zaman geçeceği, otellerin ne zaman açılacağı ile ilgili takipteler. Gitmeyi planladıkları destinasyonlar, oteller ile ilgili de daha geniş kapsamlı araştırmalar yapıyorlar.

Süreci evde takip eden turizmciler, yapıcı olma tarafından bakarak Antalya’yı daha çok öne çıkarmak, tanıtmak için bir adım attılar. Turizm sektörünün başarılı pazarlamacıları ve iletişim uzmanları bir araya gelerek #StayHomeDreamAntalya projesini başlattı.

İnternet sitesi; https://stayhomedreamantalya.com/

Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCYxl3o9snUc5v7ihujArDZg

Sosyal medyada ise @stayhomedreamantalya adıyla yayınlarına başladı. #StayHomeDreamAntalya hashtag ise kısa sürede yoğun ilgi gördü. Antalya’ya dair bir fotoğrafı görmek kimin hoşuna gitmez ki? Her bir köşesi adeta cennet olan bu özel destinasyonumuza tekrar gelmeyi hayal eden milyonlarca insan var dünya üzerinde.

Uzman turizmciler ve iletişim uzmanlarının oluşturduğu bu sivil toplum hareketinin amacı; en güzel hayaller arasında olan Antalya hayalini ve burada yeniden olma hayalini unutturmamak. Her şey geçecek ve bu güzel destinasyonumuz, cennet olarak tabir edilen Antalya’ da turizmin kalbi tekrar atacak. Biz de Kilit Hospitality Group olarak buna inanıyoruz.

Güvenli Bir Tatile Hepimiz İhtiyaç Duyacağız

Gönüllülük esasıyla, bu dönemde hem turizm hem de bireyler adına yapıcı olma düşüncesi ile ortaya çıkan proje; 2020 yılında güvenli bir şeklide tekrar tatil yapabileceğimiz umudunu veriyor. Dünya Turizm Örgütü UNWTO’da “By staying home today, we can travel tomorrow”. #TravelTomorrow yani
“Bugün evde kalarak yarın seyahat edebiliriz”. #TravelTomorrow vurgusunu yapıyor.

Biz de Crystal Hotels Blog’ da yazılarımız ile bu yıl tatil seçimi yaparken nelere dikkat edeceğiz? Bu hassas süreç sonrası otellerin kalite yönetiminin ve özellikle hijyenin önemini belirten içerikler sunuyoruz ve sunmaya devam edeceğiz. Turizmin kalbi Antalya için ise blog arşivimizde birçok yazımız var. Zamanınız varken her bölgeye özel keşif rotalarını okuyabilir, yakın bir sürede keşfetmek için hayallerimizi sürdürebiliriz. Sürdürmeliyiz!

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız