Tatil Demek, Otele Kapanmak Demek midir?

p_shutterstock_321194426jpg.jpg

Herkes için tatil farklı bir anlam taşır, bunu biliyoruz. Kimleri için biraz daha fazla uyku, bazılarına göre farklı lezzetler tatmak. Birçoğumuzun ise ortak sebepleri vardır. Deniz, kum, güneş... Ortak temennimiz ise dinlenmek ve yenilenmek.

Çoğu aile ve insan gibi sizin de tatiliniz yılda bir kez ya da iki kez ise kusursuz olmasını istemek kaçınılmazdır. Seçtiğimiz otele dair birçok kriter ve kriterlerimiz doğrultusunda beklentilerimiz vardır. Her otelin kendine göre bir karakteristik yapısı mevcut. Mimarisi, sunduğu imkanlar, bulunduğu bölge ve nice özellikler. Her yazımda bu notu yenilerim, çağımız teknolojisinde artık gideceğiniz otelin daha gitmeden krokisini çizebilirsiniz. Sosyal medya paylaşımları sizlere birçok tüyo verir. Oteli, bulunduğu bölgeyi, oteli yaşayan insanların paylaşımlarından ve otellerin sosyal medya hesaplarından keşfedebilirsiniz. Yer bildirimi ve hashtag denilen etiketleme yöntemi ile birçok doneye ulaşabilirsiniz. Crystal Hotels Grubu tüm otellerine tüm sosyal medya mecralarından ulaşabilirsiniz. Aramızda kalsın, bu yöntem ile Facebook ve İnstagram oldukça fazla bilgi içerir (@crystalhotels ana hesap ve tüm otellere dair hesaplara ulaşabilirsiniz. )

,p_shutterstock_305085290.jpg||,

Başlığımıza gelince, siz de tatili odanız, havuz, plaj ve restoranlar arasında yaşayanlardansanız buyurun devam edelim. Bu yıl tatilinizi farklı yaşayın. Her hafta blog yayınımız ile sizlere tatile dair farklı bilgiler verir, bir otelimizin kapılarını açar anlatırız. Bu yazıda ise tatil algınızı değiştirebilecek önerilerimiz var.

Crystal Hotels Grubu, 14 oteli ile hem otel içerisinde hem de bulunduğu bölgede size müthiş keşifler sunar.

Kemer, Belek, Side, Bodrum ve Kapadokya... Her bir bölge kendine has tarihi zenginliklere sahiptir. Bu tatilde oda-havuz-plaj-restoran denkleminden çıkabilirsiniz. Biraz daha fazla uyku her zaman güzeldir. Ama daha az uyuyup, tatilde daha çok şey keşfetmek daha da güzeldir. Otellerin yüz ölçümü genellikle büyüktür. Belki yazıyı okuyanlar arasında otelin alanlarının tamamını hiç yürümeyen vardır? Var mıdır? Bence vardır :) Örneğin; otellerin genelinde doğanın içine konumlandırılmış tenis kortları, basketbol sahaları vardır. Belki hayatınızda hiç tenis oynamadınız? Raketi elinize alarak denemeye ne dersiniz? Belki de çok keyif alacaksınız. Animasyon çalışanlarının otel içindeki etkinliklerine belki hiç katılmadınız. Bu defa hiç dans etmemiş olmanızı umursamadan, müziğe kendinizi bırakmaya ne dersiniz? Crystal Hotels Grubu otellerinin hemen hepsinde doğal bir yapı içinde, uzun yıllar yaşayan ağaçların arasında keşfedilmeyi bekleyen gizli alanlar, bahçeler, bitkiler, hayvan barınakları vardır. Hiç görmediğiniz bir bitkiyi incelemeye ne dersiniz? 

,p_shutterstock_224435719.jpg||,

Otelin dışına çıkmaya ne dersiniz peki?

Evet, tüm bu bahsettiğim şeyler biraz daha fazla hareket gerektirir. Otele dinlenmeye geldik dediğinizi duyar gibiyiz. Uzmanlar der ki; daha fazla hareket etmek, daha enerjik olmanızı sağlar. Keşfetmek çok güzeldir. 1 yıl boyunca anlatacak kadar macera biriktirebilir, fotoğraflayabilirsiniz.

Bu defa hareket ettikçe yorulmayan ve klasik denklemin dışına çıktığınız, bol keyifli bir tatil sürebilirsiniz. Crystal Hotels Grubu otellerinin bulunduğu bölgelere göre keşif rotalarını sizlerle paylaşacağız. Günü birlik kolaylıkla ulaşabileceğiz, görmeden dönmemeniz gereken yerlerden bahsedeceğiz.   

Kemer Bölgesi İçin ;

Arkanızda Toros Dağları’ nı, önünüzde Akdeniz’i, içinizde huzuru bulacağınız otellerimiz;

- Crystal Flora Beach Resort& Spa

- Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa

- Crystal Deluxe Resort & Spa

-Crystal Aura Beach Resort & Spa ise oteliniz,  Kemer Bölgesi size müthiş rotalar sunar.

Dağ, deniz ve doğa kombinasyonu içinde Kemer' de görülmesi gereken yerler ;

*Cennet koyu Phaselis ve tarihi Olympos, Çıralı, Adrasan muhakkak görülmeli.

* Tahtalı Dağı' na teleferikle çıkabilirsiniz.

* Çevre tutkunu ve doğaya meraklı iseniz Likya Yolu üzerinde, doğa yürüyüşleri, bisiklet turlarına çıkabilirsiniz.  

* Demre, Kaş, Kaputaj Plajı, Kalkan, Patara... Noel Baba Kilisesi, Rhodiapolis Antik Kenti ' ni keşfedebilirsiniz.

* Kemer dalış noktalarında, denizin altını keşfedebilirsiniz.

Belek Bölgesi İçin ;

- Crystal Tat Beach Golf Resort& Spa

-Crystal Waterworld Resort& Spa

-Crystal Paraiso Verde Resort& Spa

-Crystal Family Resort& Spa   ise oteliniz, keşfedilmeyi bekleyen bir destinasyona hoş geldiniz.

Doğanın Detaylarına Yolculuğa Çıkmaya Hazır mısınız ?

* Kuş Cenneti

* Bitkiler, çiçekler, kuşlar, kelebekler ile Crystal Paraiso Verde Resort& Spa‘ da  sol tarafınızdan akan nehir sizi masmavi bir denize ulaştırırır. Eğer siz de bu otelde iseniz, alanlarını yürümeniz şiddetli önerimizdir.

* Golf Cenneti Belek... Golf tutkunlarına özel konseptlerinin sunulduğu Crystal Tat Beach,  sizinle aynı tutkulara sahip insanlar ile birlikte keyifli bir golf tatili sunar. Belki de Crystal Tat Beach ' de, bu özel sporla kendiniz için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Side Bölgesi İçin ;

-Crystal Palace Luxury Resort & Spa

-Crystal Sunrise Queen Luxury Resort & Spa

-Crystal Sunset Luxury Resort & Spa

- Crystal Admiral Resort& Spa ise oteliniz, hem otel alanları içinde hem de günü birlik turlar ile harika keşifler sunar.

Tarih & Doğa Keşfi 

*Buram buram tarih kokan Antik Liman Şehri Side,  sizi de büyüleyebilir.

* Manavgat Şelalaesi

* Köprülü Kanyon' da macera dolu rafting yapabilirsiniz.

* Tüm görkemi ile Alanya Kalesi' ni görebilirsiniz. 

Kapadokya Keşfi ...

Yağmur ile rüzgarın, tarihle coğrafyanın birlikte bestelediği senfonik şiirdir Kapadokya...Denilir hep. Gerçekten de etkileyicidir. Eğer oteliniz Crystal Kaymaklı Hotel ise ; peri bacaları, yer altı şehirleri, vadileriyle doğanın eşsiz armağanlarını keşefedebilirsiniz. Günden geceye, kıştan yaza koşarken zaman asırlar burada donmuş gibidir.Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Nevşehir Kapadokya bölgesinde yer alan otelimiz, 2 dakika mesafede Kaymaklı Yeraltı Şehri’ ni keşfetme olanağı sunar.

Bodrum‘ da Yaz Başkadır !

Müthiş bir koy, yemyeşil bir doğa, harika bir deniz. Doğanın mucizelerinin içine gizlice koyulmuş gibi duran bir otel; Crystal Green Bay Resort & Spa... İşte aradığınız huzura burada erişebilir, eğlenmek isterseniz eğlenebilirsiniz. Yenilenir, hayran kalır, dönmek istemeyebilirsiniz. Bodrum’un şirin beldesi Güvercinlik’ in Kuyucak Koyu’ nda, denizine sıfır otelimiz Crystal Green Bay Resort& Spa,  huzur dolu bir kaçamağın adresi.

Yukarı da saymış olduğum tüm bu bölgeler ve bölgeler de bulunan Crystal Hotels Grubu otelleri için ; 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışmanı" hizmetine  ulaşabilir , kişiye özel destek alabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yazınız