Tatil Demek Farklı Lezzetler Tatmak Demek

p_dsc_0736jpg.jpg

Tatil için seçtiğimiz otelin bize sunduğu lezzetler çok önemli değil mi? Hatta oteller kendi aralarında bu konuda büyük yarışta. Biz de tatil için otel seçerken, yorum sitelerine o otelin yemekleri hakkında neler söylemişler diye bir bakarız. :) Mutfak otelin kalbi gibi adeta. Oteller ana restoranlarında her gün, her öğün çeşitli seçenekler sunarken biribirinden farklı dünya mutfaklarından özel a la carte restoranlar da yer alır. Ana restoranlarda büfeler özenli bir şekilde güne kahvaltı ile başlar ardından öğle yemeği, akşam yemeği ile devam eder. Her güne özel geceler vardır. Dünya mutfağından lezzetler her gün farklı seçeneklerle konuklara sunulur. Bu haftaki blog yazımız aracılığı ile de her gün ilk defa gibi büfeleri hazırlayan tüm mutfak ekibi çalışanlarımıza teşekkür ederiz. 

Crystal Hotels Grubu olarak 14 otelin mutfağı için sunulan lezzetler özenle seçilmektedir. Kilit Şirketler Grubu otelleri için kendi et çiftliğini kurmuş ve ürünlerini otellerine kendisi sevk etmektedir. Günümüzde gıda güvenilirliği büyük öneme sahiptir. Geçmiş blog yazılarımızdan mutfak üzerine bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. 

 

,p_dsc_0409.JPG||p_dsc_0708.jpg||,

Bir de bizler tatilde alışılmışın dışında farklı lezzetler tatmak isteriz. Bu isteğimiz üzerine otelin bize sunduğu imkanları önemseriz. Crystal Hotels Grubu otelleri için internet sitesi üzerinden her otele özel restoran seçeneklerini görebilirsiniz. Bu hafta sizlere Crystal Family Resort & Spa ‘ da bu yıl açılan ve konuklar tarafından ilgi gören Sushi Bar’ dan bahsedeceğiz. Mehmet Şef’ ten Sushi Bar ve sunulan lezzetler hakkında aldığımız bilgileri sunacağız. 

,p_dsc_0550.JPG||,

Japon Mutfağı’ ndan Sushi bir an da hayatımıza girdi değil mi? Belki tattınız belki hala tatmadınız belki de hala önyargıyla bakıyorsunuz. Hepimizin aklına hemen ilk gelen çiğ balık olduğudur. Görseli çekici olup tüm dünyada hızla yayılmış bir lezzettir. 

 

Otellerde a la carte restoranların düzenlenme şekli özenle yapılmaktadır. Crystal Family Sushi Bar’ a geldiğinizde de kendinizi Japonya’ da bir restoranda gibi hissedebilirsiniz. Dekoru, ışıklandırılması, tablo-aksesuar gibi detayları,  sunulan lezzet ile bütünleşmektedir. Bu da tatilde farklı lezzetler tatma arzunuzu daha da güzelleştirmektedir. Crystal Family Hotel Mutfak Şefi Mehmet  Koca ile Sushi Bar’ da sunulan lezzetleri sizler için hazırlayıp , fotoğrafladık. 

,p_dsc_0765.JPG||,

Mehmet Şef’ e sorduğum ilk soru sushinin ne kadar sağlıklı bir yemek olduğu oldu. O da bize şunları anlattı; konuklarımız aynı yemekleri tüketmekten sıkılabiliyor. Biz de otellerde farklı lezzetler sunmak için konseptler kuruyoruz. Sushi Bar ‘ da bu düşünce ile oluşturuldu. İnsanlar bu restoranın ambiyansını ve sushiyi seviyor ve ilk defa tadanlar oluyor. Sushi insanlar için ayrı bir cazibeye sahip. Ne kadar sağlıklı olduğuna gelirsek, sushi için kullanılan malzemeler çok yağlı değildir, haşlanmış pirinç ve sebzeler kullanılır. Farklı türleri bir arada barındırdığı için besin değeri yüksek bir yemektir. Sushi her geçen gün hızla yayılırken şehirlerde özel olarak kurulan restoranlar lüks restoran standardındadır. Sushi lüks bir yemektir çünkü hem kullanılan malzemeler hem de hazırlanmasından sunulmasına ustalık gerektirip, zaman alan bir yemektir. Biz otellerimizde konuklarımıza tatil sürelerine göre ücretsiz olarak sunuyoruz. Bu aslında güzel bir avantaj ve konuklarımız mutlu oluyor. 

 

Sushiler hazırlanırken olmazsa olmaz ve esprilere konu olan wasabiyi de soruyoruz. Wasabi ile pişmemiş olan balıkta var olan parazitlerin yok olduğunu öğreniyoruz. Ve sushi denilince akla gelen olmazsa olmaz çubuklar :) Elbette kullanmayı bilmeyenler için zorlayıcı, bilenler için zevki ve sushi denildiğinde zihnimizde oluşan o tablonun içinde yer alan , olmazsa olmaz çubuklar. Bilmeyenler için adının ne olduğunu da soruyor ve “Chopstick” olduğunu öğreniyoruz.  Bu keyifli çubuklar sushiyi dünyaya sunan Japon Mutfağı’ nın kültürü. 

 

Ve hep aklımıza sushi denildiğinde birlikte içilen yeşil çay da gelir değil mi? :) Yemek ile birlikte öncesinde ve sonrasında sıcak içecekler tüketmekte japonların bir kültürü. Denedinimiz mi bilmiyorum ama yemeğin sindirimi açısından oldukça faydalı. Tabi sushi ile birlikte şarap tercih etmenin de bir seçenek olduğunu öğreniyoruz şefimizden. Siz de tatil için Crystal Family’ e gelirseniz kesinlikle Sushi Bar seçeneğini aklınızda bulundurun derim.  Sushi Bar menüsü epey zengin bir içeriğe sahip. Kaçırmayın derim! Farklı lezzetler tatmaktan çekinmeyin ve eğer sushiye karşı önyargılı olanladansanız tatmadan karar vermeyin derim. 

 

Crystal Family Resort & Spa ve Crystal Hotels Grubu diğer otelleri için sizlere birebir Tatil Danışmanlığı hizmeti veren çalışanlarımız var. Özel istek-talep ve varsa sürpriz organizasyonlarınızı sizinle planlamak için bir telefon uzağınızdalar. Crystal Hotels Grubu otellerinde 2017 fırsatları için; 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışmanı"  hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız