Suyun İyileştirici Gücünü Keşfedin

p_shutterstock_327524795jpg.jpg

Su ve suyun iyileştirici gücü…

 Su ve suyun iyileştirici gücüyle, zindeliği sağlayarak kan dolaşımınızı hızlandırıp, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Suyun yaşamımızdaki önemi uzmanlar tarafından sürekli vurgulanmaktadır. İçtiğimiz su ve terapi olarak kullandığımız suların önemi büyüktür. Söz konusu otellerde havuz, deniz yani kısacası su her anlamda varlığı ile önemlidir ve iyi hissettirir.  

Kış aylarına yavaş yavaş geçiş yaptığımız şu günlerde otellerde yer alan SPA merkezleri de büyük öneme sahiptir. Son yılların olmazsa olmazlarında yer alan SPA merkezlerinin standart ve önemini vurgulamak istedik bugün blogda. SPA sözcüğünün ne anlama geldiğini bilmiyoruz aslında çoğumuz. Su ile gelen sağlık veya sudan gelen sağlık anlamını taşıyan “SPA”, “Sanus Per Aquam” olarak açılıma sahip Latince bir terimdir.  Latince “Sanitas” sağlık, “Aqua”  su kelimeleri birleşiminden oluşmuştur. 

,p_p_ea4b9978.jpg||,

Tatil için otel seçimi yaparken SPA Merkezinin var olup olmadığı ve hangi özelliklere sahip olduğu tercih sebeplerimizden. Crystal Hotels Grubu olarak tüm otellerimizde SPA Merkezleri çeşitli alanlarına sahip. Merkezlerimiz konuklarımız tarafından beğeniler toplamakta olup çeşitli ödüllendirmelere layık görülmüştür.

Beden ve ruhunuzu bir bütün halinde dinlendireceksiniz…

Kendinizi daha iyi hissetmek için çıkmış olduğunuz tatilde, bizim de isteğimiz; “Size, sizi daha iyi hissettirmek”. Crystal Hotels olarak,  14 otelimizin konseptinde yer vermiş olduğumuz SPA merkezleri ile beden ve ruhunuzu bir bütün halinde dinlendirmek için hazırız.

Gevşeyip rahatlamanız, toksinlerden arınmanız için saunalarımız ve özel sistemle Bio Saunalarımız,  

Saunadan sonra vücudunuzun şoklanması ve böylelikle daha zinde olabileceğiniz Kar Odalarımız,

Geleneksel konsepti ve göbek taşı ile “Türk Hamamımız”.

Yaşam kalitenizde ciddi bir artış sağlayacağınız, birçok faydası ile “Tuz Odalarımız”,

Dinlendirici özelliğe sahip susam yağının özel ısıtılıp vücudunuzda gezdirilmesi ile yapılan özel masajlarımız,

Masaj odalarımızda kişiye özel masajlar için uzman terapistlerimiz ile,

Kendinizi yenilenmiş hissedeceğiniz “Süt Banyolarımız” ile kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Zihinsel ve fiziksel olarak daha taze görünüm sağlayan saunalarımız, vücudun rahatlamasını ve gevşemesini sağlar. Sauna sonrası günümüz teknolojisinde artık şok havuzlar yerini kar odasına bırakmıştır. Tuz odalarımızda kullanılan tuz 90 mineral içermektedir. Astım, bronşit, egzama, sedef hastalığı ve uykusuzluk, stres gibi kronik rahatsızlıkların giderilmesinde alternatif tedavi yöntemi olarak faydalıdır. Tuz odalarında ağırlıklı olarak himalaya tuzu kullanılmaktadır.

Geleneksel Türk Hamamı, kas ağrılarınız ve kramplara iyi gelirken, ağrılarınızın hızla geçmesini sağlar. Kalp atımı ve metabolizma sisteminizi hızlandıracağın için, kalp hastalarına hamam önerilmez. Stresinizi azaltırken, zihninizi dinginleştirir. Arındığınızı fark edeceksiniz. Vücudunuza daha fazla oksijenin girdiğini hissedin.

Masaj yaptırmak; stres hormonlarını azaltırken depresyonu yatıştırır. Ağrıların azaltılmasına yardımcı olurken kan dolaşımınızı hızlandırır ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. 

,p_p_ea4b9984k.jpg||,

Otellerimizin SPA Merkezlerinde Uzakdoğu’ da bir yerlerde gibi hissedeceksiniz…

Kapısından içeri adım attığınızda, konsepti, yürüdüğünüz koridorların dekoru, objeler, kulağınıza hoş gelen müziği ve kokusuyla, evet Uzakdoğu’ da bir yerler de gibi hissedeceksiniz.

Peki “SPA” Kültürünün Nereden Geldiğini Biliyor Musunuz?

Belçika’da Spa adında bir şehirden. Romalılar savaş döneminde yorgun ve perişan düşen askerlerin yaralı bedenlerini iyileştirmek için banyolar inşa etmiştir. Bu banyolarda tedavi yöntemleri geliştirmiştir. “SPA” kültürü başlangıcına bakıldığında tema;  tedavi olarak ön plana çıkmıştır.  Bu dönemde bu tedavi yönteminin merkezi olarak 14. Yüzyılda Belçika’ da “SPA” isimli şehir kurulmuştur. Roma’da başlayan fakat Avrupa’da farklı şekillerde gelişen SPA kültürü; tarih içinde, mineral suları, deniz suyu kullanımı ve daha pek çok terapiyi kapsamıştır. Yüzyıllar boyunca devam eden bu tedavi yöntemi günümüzde büyük bir öneme sahiptir.

,p_10644294_701753793251600_5121469224880775131_o.jpg||,

Crystal Hotels Grubu olarak birbirinden farklı konsepte sahip ve size kendinizi daha iyi hissettirecek SPA merkezlerimizi biz önemsiyoruz. Siz de tatiliniz süresince bu keyfi sürmek için; 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışman" larımız ile tatilinizi planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin wink

Yorumlar

Yorum yazınız