Suyun ve Müziğin Harmonisi İle Uzakdoğu’ ya Yolculuk

p_spajpg.jpg

Suyun iyileştirici sesi, müziğin ruhunuzu dinlendiren tınısı ile Uzakdoğu’ da bir yerde gibi hissetmek…Kapısından içeri adım attığınızda konsepti, yürüdüğünüz koridorların dekoru, objeler, kulağınıza hoş gelen müziği ve kokusuyla…

Evet, Uzakdoğu’ da bir yerde gibi hissettiren yer; Crystal Palace Spa& Wellness Merkezi… 

,p_ea4b9984k.jpg||,

Sudan gelen sağlık;  

Son yılların olmazsa olmazlarında yer alan SPA merkezlerinin standart ve önemini vurgulamak isteriz. Birçok kişi SPA sözcüğünün ne anlama geldiğini tam olarak bilmemektedir. Su ile gelen sağlık veya sudan gelen sağlık anlamını taşıyan “SPA”, “Sanus Per Aquam” olarak açılıma sahip Latince bir terimdir.  Latince “Sanitas” sağlık, “Aqua”  su kelimeleri birleşiminden oluşmuştur.

,p_ea4b9978.jpg||,

Beden ve ruhunuzu bir bütün halinde dinlendirmek için hazırız.

Kendinizi daha iyi hissetmek için çıkmış olduğunuz tatilde, bizim de isteğimiz; “Size, sizi daha iyi hissettirmek”. Crystal Hotels olarak,  14 otelimizin konseptinde yer vermiş olduğumuz SPA merkezleri ile beden ve ruhunuzu bir bütün halinde dinlendirmek için hazırız.

Su ve suyun iyileştirici gücüyle, zindeliği sağlayarak kan dolaşımınızı hızlandırıp, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Otellerimizde SPA merkezleri çeşitli kullanım alanlarına sahip.

Gevşeyip rahatlamanız, toksinlerden arınmanız için saunalarımız ve özel sistemle Bio Saunalarımız,

Saunadan sonra vücudunuzun şoklanması ve böylelikle daha zinde olabileceğiniz Kar Odalarımız,

Geleneksel konsepti ve göbek taşı ile “Türk Hamamımız”.

Yaşam kalitenizde ciddi bir artış sağlayacağınız, birçok faydası ile “Tuz Odalarımız”,

Dinlendirici özelliğe sahip susam yağının özel ısıtılıp vücudunuzda gezdirilmesi ile yapılan özel masajlarımız,

Masaj odalarımızda kişiye özel masajlar için Uzman Terapistlerimiz,

Kendinizi yenilenmiş hissedeceğiniz “Süt Banyolarımız” ile kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Zihinsel ve fiziksel olarak daha taze görünüm sağlayan saunalarımız, vücudun rahatlamasını ve gevşemesini sağlar. Sauna sonrası günümüz teknolojisinde artık şok havuzlar yerini kar odasına bırakmıştır. Tuz odalarımızda kullanılan tuz 90 mineral içermektedir. Astım, bronşit, egzama, sedef hastalığı ve uykusuzluk, stres gibi kronik rahatsızlıkların giderilmesinde alternatif tedavi yöntemi olarak faydalıdır. Tuz odalarında ağırlıklı olarak himalaya tuzu kullanılmaktadır. 

,p_ea4b9940k.jpg||p_ea4b9952k.jpg||,

Geleneksel Türk Hamamı, kas ağrılarınız ve kramplara iyi gelirken, ağrılarınızın hızla geçmesini sağlar. Kalp atımı ve metabolizma sisteminizi hızlandıracağın için, kalp hastalarına hamam önerilmez. Stresinizi azaltırken, zihninizi dinginleştirir. Arındığınızı fark edeceksiniz. Vücudunuza daha fazla oksijenin girdiğini hissedin.

Masaj yaptırmak; stres hormonlarını azaltırken depresyonu yatıştırır. Ağrıların azaltılmasına yardımcı olurken kan dolaşımınızı hızlandırır ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. 

,p_ea4b9931k.jpg||,p_ea4b9958k.jpg||p_ea4b9969k.jpg||,

Belçika ‘ da “SPA” ismini taşıyan bir şehir olduğunu biliyor muydunuz ?

Belçika’nın Spa şehri. Romalılar savaş döneminde yorgun ve perişan düşen askerlerin yaralı bedenlerini iyileştirmek için banyolar inşa etmiştir. Bu banyolarda tedavi yöntemleri geliştirmiştir. “SPA” kültürü başlangıcına bakıldığında tema;  tedavi olarak ön plana çıkmıştır.  Bu dönemde bu tedavi yönteminin merkezi olarak 14. Yüzyılda Belçika’ da “SPA” isimli şehir kurulmuştur. Roma’da başlayan fakat Avrupa’da farklı şekillerde gelişen SPA kültürü; tarih içinde, mineral suları, deniz suyu kullanımı ve daha pek çok terapiyi kapsamıştır. Yüzyıllar boyunca devam eden bu tedavi yöntemi günümüzde büyük bir öneme sahiptir.

Crystal Hotels Grubu olarak birbirinden farklı konsepte sahip ve kapısından adım attığınızda sizi aynı zamanda Uzak Doğu ‘ da bir yerdeymiş gibi hissettirecek SPA merkezlerimizi biz önemsiyoruz. Bu keyfi sizin de sürmeniz için Crystal Hotels ‘ e bekliyoruz.

Yorumlar

Yorum yazınız