Su Sporlarını Sevenler İçin: Antalya’da Hangi Su Sporu Nerede Yapılır?

Tarihi, turistik mekânların zenginliği açısından Antalya bütün dünyanın gözdesi bir şehir. Antik kentler, doğal güzellikler, dağlar, ormanlar ve deniz… Bütün bunlara bir başka alternatifi de eklemek gerekir: Spor!

Antalya’da hangi sporlar yapılabilir?

Hemen her spor Antalya’da yapılıyor.

Bu sporlar için gerekli mekânlar Antalya’da var mı?

Fazlasıyla var.

Hemen ilk cümleyi kuralım:

Antalya su sporları açısından fırsatlar kenti. Deniz sörfü, su kayağı, deniz paraşütü, muz ve jet ski, dalış-scuba diving gibi sporlar kentimizde rahatlıkla yapılabilir.

Kemer’de deniz paraşütü heyecanı

Adrenalin, hareket, aksiyon, macera…

Kemer’de deniz paraşütü ile bütün bunları yaşamak mümkün.

İster denize girin, ister dinlenin, ister deniz paraşütü ile inanılmaz bir heyecan yaşayın!

Su sporları Antalya için ilk olarak deniz paraşütü demektir bir yönüyle…

Masmavi bir denizin üzerinde, dalgalarla kucak kucağa, rüzgârların tam ortasında hem de…

Kemer bölgesinin eşsiz güzellikleri arasında…

Her bütçeye uygun tatil seçeneklerini bulmak mümkün.

Bunun için ilk olarak Kemer plajlarındaki su sporları merkezlerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Bununla birlikte bazı otellerinde plajlarında deniz paraşütü hizmeti veriliyor. Yapmanız gereken tek şey, Kemer plajlarına gelmek.

Deniz paraşütü ile 400 metreye kadar yükselebilir, Kemer plajlarını yükseklerden izleyebilirsiniz.

46 kilometrelik Kemer sahili, deniz paraşütünün yapılabileceği en güzel coğrafya, bizden hatırlatması…

Yılın yorgunluğunu üzerinizden atmanın en iyi yolu belki de deniz paraşütüdür.

Ne dersiniz?

Su kayağı

Su kayağında sporcuyu kablolu bir düzenek veya bir sürat motoru su yüzeyinde çeker. Nehir, göl veya denizde su kayağı yapılabilir. Ama en ideal olan, düz suda yapılanıdır. Su kayağı yapılacak alan 60 metre genişlikte, en az 1.5 metre derinlikte olmalıdır.  

Su kayağı disiplinleri şunlardır: Çıplak ayak, gösteri, serbest stil atlama ve maraton. En önemli üç klasik disiplin ise, slalom, atlama ve figürdür.

Antalya su kayağı açısından ülkemizdeki en gözde merkezdir.

Su sporları fiyatları Antalya’da her bütçeye uygundur. Kendi bütçenize en uygun seçeneği Antalya’nın farklı ilçelerinde, farklı sahillerinde her zaman bulabilirsiniz. Kemer’de, Kaş’ta, Belek’te veya bir başka Antalya sahilinde…

Su kayağı Antalya’nın hemen her sahilinde, günün farklı saatlerinde yapılabilir. İster sabah saatlerinde güneş henüz yakmaya başlamadan… İster öğle saatlerinde, en sıcak vakitlerde… İster akşamın ılık rüzgârları arasında…

Antalya Kemer su sporları bakımından hemen her seçeneğin bulunduğu bir merkez olduğu için, su kayağı meraklıları için ideal bir yerdir.

Dalış – scuba diving

En çok tercih edilen dalış merkezleri arasında Kemer Marina, Tekirova ve Adrasan ilk sıralarda yer alıyor. Adrasan koyunun girişinde 3500 yıllık bir Fenike batığı bulunuyor. Bu bölgede tüplü dalış yasak ama 1.5 saat uzaktaki Üçadalar mevkiinde tüplü dalış yapabilirsiniz.

Manavgat Köprülü Kanyon’da rafting, trekking, doğa yürüyüşü…

Dünyaca ünlü ilk rafting nehri Köprüçay, Manavgat’ın en güzel yerleri arasında yer alıyor. Doğa ve rafting tutkunları bu civarı mutlaka görmeli. Trekking, doğa yürüyüşü, kanyon yürüyüşü bu bölgede yapılabilecek sporlar arasında sayılabilir.

Köprülü Kanyon’da rafting yapmak için önce eğitim almak, gerekiyor. Daha sonra profesyonel rehberlerle birlikte iki kişilik kayak, 8-10 kişilik botlarla rafting yapabiliyorsunuz.

Bütün yıl şehrin verdiği yorgunluğu atmak, gezmek, eğlenmek ve dinlenmek için dilerseniz Antalya’ya uğrayın ve su sporlarını deneyin.

İster sahilde, ister dağlarda, ormanlarda nehirlerin üzerinde maceralar yaşayın.

Veya sadece seyirci olarak spor sporlarını izleyin.

Antalya bütün güzelliğiyle doğaseverleri bekliyor…

Kilit Hospitality Group otellerinde halen devam eden 2022 fırsatları için; 444 0 558 / (0242) 322 00 00 numaralarından özel çağrı merkezi hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.
Her gününüz tatil tadında geçsin.

Yorumlar

Yorum yazınız