Su Farkındalığı

Su ve suyun mucizeleri saymakla bitmez. Besler, iyileştirir, yaşam verir, temizler ve tamamen temel gereksinimimizdir su. Artık dünyamız için suyun önemi giderek artmaktadır. Çünkü tasarruf etmez ve hassas olmazsak tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu hepimiz adına ciddi bir tehdit ve kaosa sebep olabilir. Siz de rastlamışsınızdır bir yerlerde…2030 yılında su kaynaklarının tükeneceği bildiriliyor.

Dünya üzerinde, bir çok şekilde suyun bilinçli tüketilmesi ve tasarruf edilmesi için farkındalık yayılmaya çalışılıyor. Kilit Hospitality Group olarak biz de tüm otellerimizde bu farkındalık bilincini yaymak için banyolarımıza özel birer içerik yerleştirdik. Bu konuda bir farkındalık uyandırmayı temenni ediyoruz. Sadece otellerimize konuk oldukları süreler için değil tüm zamanlarında su farkındalığı uyandırmayı istedik. Dünya üzerinde bir çok ülkede su tasarrufu sağlayan teknolojiler geliştirilmektedir. Biz de hem bireysel hem de toplumsal olarak geliştirdiğimiz yöntemler ile su tasarrufunu önemsemeliyiz. Bizden sonra gelecek olan nesillere, yemyeşil ve yeterli su miktarını güvenle sağlayacakları bir dünya bırakmalıyız. Doğal kaynaklarımızı korumak için bir damla suyun bile öneminin büyük olduğunu özümsemeli, bu durumu önemsemeli ve yaşamımızı bu bilinç ile sürdürmeliyiz.

bbc.com da tatlısu kaynakları tükeniyor mu başlığı altında geçen açıklamasına; “Dünyanın yüzde 70'i suyla kaplı ve bu suyun miktarı 1,386,000,000 kilometre küp. Bu miktar değişmediği halde su sorunu neden kaynaklanıyor? Bu suyun yüzde 97,5'i tuzlu su olduğundan insan tüketimine uygun değil. Hem dünya nüfusu hem de sıcaklığı arttığı için tatlı su sorunu yaşanıyor.”

Suyu bilinçli kullanmak bizim için günümüzde büyük önem arz ediyor. Hangimiz tatil için gittiğimiz otelde duşta, suyun altında dakikalarca kalmadık ? Bir çoğumuz bunu yapmıştır eminim. Aslında sadece otelde değil , evlerimizde de hem banyo hem de mutfakta aynı durumu yaşıyor olabiliriz. Sadece bireyler olarak evlerimizde, ortak kullanım alanlarında küçük tasarruflar yapmayı başarabilirsek, belki de o birer damlacıklar daha güzel bir dünyada yaşamaya devam etmemizi sağlayacaktır.

Kilit Hospitality Group olarak, biz tüm otellerimizde ve sosyal medya hesaplarımızda hem bireysel hem de toplumsal olarak bu bilinç ve farkındalık için yayında bulunmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Yorum yazınız