Sizin Tatil Rotanız Neresi ?

p_shutterstock_160038791jpg.jpg

Bizim tatil rotamız yeryüzünün cenneti Antalya' nın buram buram tarih kokan şehri Side. Peki sizin rotanız neresi? 
Tatil planları, tatilin tarihi, tatil için seçilen destinasyon, o muhteşem tatili yaşayacağınız otel, tatil bavulunun hazırlanması, heyecanlı yola çıkış ve tatil tatil tatil...
Henüz tatile çıkış tarihi belli olmayanların tüm hücrelerinin tatil heyecanı taşıdığını biliyoruz. Tatile çıkış tarihiniz belirlendi ama siz rotanızı ve otelinizi hala seçmediyseniz önerilerimiz var :) 

,p_shutterstock_160217798.jpg||,

Buram buram tarih kokan, büyüleyici şehir Side ; 
Hem doğası hem de barındırdığı kültürel zenginlikleri ile Side önemli ve özel bir turizm kentidir. Konaklama tesisleri, alışveriş yapabileceğiniz küçük dükkanlar, eğlence mekanları yoğun ilgi görmektedir. 
Akdeniz’ in en önemli liman kenti olan Side, antikçağın izlerini taşır. Side’nin giriş kapısı olan tarihi ve görkemli sütunlarından içeri doğru ilerlediğinizde daha görkemli yapılar ile de karşılaşırsınız.

,p_shutterstock_92767105.jpg||,

Tarihten günümüze kadar kalan surlar ve sütunlar ile caddelerde ilerlerken büyüleyici bir şehre gelmiş gibisinizdir. Görkemli bir tiyatro, agora(pazar alanı), anıtsal çeşme, müze olarak kullanılan hamam kalıntıları ve limanı ile bir yarımada üzerinde yer alır bu şehir. 
Side şehrinde yaşayıp, bu büyüleyici şehri inşa eden insanlar bastırmış oldukları paralara ve taşlara “nar” meyvesini kazımışlardır. Nar meyvesi tarih boyunca Side’ nin simgesini olmuştur. Nar, bereketin simgesidir. Tarihte şehrin simgesi olarak kabul edilen nar, bugün Side‘ nin dünya üzerindeki tanıtımlarında da simgesi haline gelmiştir. 
Side’ de yer alan Apollon Tapınağı’ nda her yıl çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Crystal Hotels Grubu 2014 yılı sezonunda Apollon Tapınağını’ nda misafirlerine bir müzik ziyafeti sunmuştu. Side şehrinin gün batımı gerçekten büyüleyicidir, şahit olanlar bilir. Antik kentin etkileyici atmosferi müzik ile birleşince sanatseverler gerçekleşen bu konserlerden müthiş keyif almıştı. Opera ve senfoni orkestrası üyelerinden oluşan 40 sanatçı özel bir repertuar ile sanatseverler ile buluştu bu özel şehirde. 
Sizlere bugün blogda bu büyüleyici şehirden kareler ve kısa tarihini paylaşmak istedik. Eğer bir gün sizde Side’ yi keşfetmek isterseniz, rüya gibi diye tabir edilen bir otel önerimizde var yazımızda wink
Hatta bu öneride bulunurken taze yaşadığımız bir anımız var diyebiliriz. 

,p_ea4b3685.jpg||,

Tatilde son gün üzüntüsü..
"Tatilin son gününün üzüntüsü içerisindeyiz" dedi lobide bir misafir. Teşekkürlerini sunuyordu Misafir İlişkileri Yöneticimiz Feray Hanım' a... Hemen oracıkta kulak misafiri oluverdim konuya. 
Yer Side. Otel ise Crystal Sunset Luxury Resort & Spa... Anlaşılan o ki otelden ayrılıyorlardı. Bir yandan otelden ayrılmalarının verdiği üzüntüyü bir yandan da otelde yaşadıkları tatilin memnuniyetini okuyabiliyordum yüzlerinden. Bir defter talep etti beyfendi Feray Hanım' dan. Bu defter insanların otelde yaşadıkları tatil ile ilgili görüşlerini kaleme aldıkları o defter olmalı dedim kendi kendime. Gelen defter tam da o defterdi. Beyefendi defteri aldı ve lobide bir masada yazmaya başladı. Gerçekten yazdıkları benim açımdan merak konusuydu. Bekledim bitirmesini ve kendisinden müsaade istedim, okumak için tabi smileyMüsaadeyi aldıktan sonra ve o onda otelden ayrılan o insanların gerçek duygusuna şahit olduktan sonra bunu siz okurlarımız ile kesinlikle paylaşmalıydım. 

 

,p_image1.JPG||p_dsc_1089.JPG||,

İşte defterde yer alan bu yazı, Crystal Sunset Yönetimi tarafından lobi de sevgiyle uğurlanan misafirler, şahit olduğum bu durum tatil duygusunun özetiydi. 
Dileriz ki siz de bu yıl "rüya tadında" bir tatil yaşarsınız.

Yorumlar

Yorum yazınız