Seçtiğin Otelin Şehrini Keşfetmek

p_shutterstock_518406862jpg.jpg

Bizler Crystal Hotels Blog’ da sizler için her hafta farklı bir seçenek sunmak istiyoruz. Bu haftanın teması da “tatil için seçtiğin otelin şehrini keşfet” olsun istedik. Crystal Hotels Grubu olarak Antalya’ nın birbirinden özel destinasyonları, Bodrum ve Kapadokya’ da otellerimiz yer alırken, bu haftanın teması Antalya…

Yeryüzünün cenneti diye anılır Antalya…Denizi, doğası, heybetle şehri çevreleyen dağları, tarihi ve modern sokakları… En özel şehrimiz olan Antalya’ ya ilk defa geliyorsanız muhakkak görmeniz, gezmeniz gereken yerleri yazacağız sizlere.

Aslına bakarsanız doğal güzellikleri, tarihi yapıları, merkezde ve yakın ilçelerde yer alan kültürel mirasları, açık hava müzeleri ve şehirde yer alan müzeler gibi birçok başlık ile ayrı ayrı konuları barındırır Antalya’ nın keşfi. Sizlere bu yazı ile Antalya merkezinde muhakkak gezip görmeniz gereken yerleri yazacağız. 

,p_shutterstock_521555236.jpg||,

Doğal güzellikleri ile muhakkak görmeniz gereken şelaleler;

Düden Şelalesi

Yukarı Düden şelalesi olarak da bilinir. Şehrin merkezine 8 km kadar mesafededir. Şelalenin alanında antik bir kent var. Şelaleden güçlü akan suları ve yeşilliklerin arasında açık hava müzesi olarak dolaşacaksınız. Muhakkak Düden Şelalesi’ ni ziyaret etmenizi öneririz.

Aşağı Düden Şelalesi

Antalya’ nın en popüler semtlerinden Lara’ da, falezlerden denize dökülen Aşağı Düden Şelalesi de oldukça fazla ziyaret edilen bir yerdir.

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi de Antalya’ nın Aksu Kasabası’ nda yer alan gizli bir cennet bahçesi gibidir. Suyun akışı, doğası sizi de büyüleyecektir.

Şehrin merkezinde ve kolay ulaşabileceğiniz bu 3 şelalenin dışında muhakkak gezip görmenizi önereceğimiz diğer şelaleler ise; Manavgat Şelalesi, Gizli Cennet ( Değirmendere) Şelalesi, Sapadere Şelalesi, Uçansu Şelalesi… Hemen her otelde genelde günü birlik gezi turları düzenlenir. Antalya’ nın bu özel şelaleleri de en sık tur düzenlenen yerler arasındadır. Otelinizde düzenlenen bu günübirlik turlar ile gezip görebilirsiniz bu özel yerleri. 

,p_shutterstock_523837381.jpg||,

Tarih kokan şehir merkezi;

Şehrin merkezinde yer alan ve Antalya’ nın tarihi Kaleiçi mevkiine giriş yapabileceğiniz “Üç Kapılar” ı muhakkak görmelisiniz. Şehrin merkezinde tüm görkemli hali ile asırlardan günümüze kalmıştır.

Kapalı Yol da araç girişi olmayan, tarihi Saat Kulesi’ nin yer aldığı, esnafları, tarihi binaları ile gezip görmeniz gereken bir yer. Kapalı Yol’ dan Cumhuriyet Meydanı’ na yürüyerek kısa bir sürede inebilir, meydanda yer alan terastan şehri denizi ve dağları ile seyredebilirsiniz. Cumhuriyet Meydanı’ ndan aşağı inen merdivenler ve geçtiğimiz yıllarda yapılmış olan asansör ile Yat Limanı’ na inebilirsiniz. Yine burada alışveriş yapabileceğiniz dükkanlar, gezi turu düzenleyen tekneler ile keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Yat Limanı’ ndan 45 dakikalık tura çıkan tekneler ile Akdeniz sularına açılabilir, şehri denizden seyredebilirsiniz.

Antalya şehir merkezinde müzeleri gezmek isterseniz de eğer; Kaleiçi Müzesi, Antalya Müzesi, Antalya Kent Müzesi,  Antalya Atatürk Müzesi mevcuttur. Farklı temaya sahip Antalya Oyuncak Müzesi ve Antalya Soba Müzesi’ de gezip görebileceğiniz yerler arasında. Bir daha ki blog yazımızda sizler için şehri keşfetme rotaları sunacağız. Blogda takipte kalın.

Her gününüz tatil tadında geçsin! 

Yorumlar

Yorum yazınız