Nirvana #ME 19 Haziran’ da Kapılarını Açıyor

Herkesin tatil yapmayı hayal ettiği, blogda kendi kategorisinde ve ana kategoride birçok yazımızda yer alan otelimiz Nirvana Mediterrenan Exellence…Neden herkes bu otelde tatil yapmayı hayal ediyor? Nirvana’yı Akdeniz’de var olan diğer otellerden ayrıştıran, böylesine özel kılan, mimari özellikleri ve hizmet anlayışındaki farklılıklarını biz blogda, konuk olanlar ise yorum sitelerinde, sosyal medya hesaplarında özenle paylaştı. Dünyaya kapılarını açtığı 2014 yılından bu yana hep merak edilen otel oldu. İnsanların tatil hayalini süslerken, birçok köşe yazarı, gurme, blogger tarafından yazıldı otelimiz.

Bu blogda, Nirvana #ME neden bu kadar beğeniliyor bundan kısaca bahsederken, yaşanılan bu özel dönemde Nirvana’ da tatili tanımlamaya çalışacağız. Tatil süresince sizlerin sağlığı için alınan önlemlerden bahsedeceğiz. Hepimizin bu yıl tatil nasıl olacak sorularını cevaplamaya çalışıyoruz. Kilit Hospitality Group’ a ait tüm otel markalarımızda aldığımız önlemleri sizlerin de şeffaflık ile görebilmesi için internet sitelerimize, indirilebilir dosyalar halinde yerleştirdik. Nirvana #ME için de www.nirvanahotel.com’ a tıkladığınızda alınan önlemleri görebilir, dosyaları indirebilirsiniz. İçinde bulunduğumuz bu dönem uzun yıllar hatırlayacağımız bir deneyim bıraktı hepimize. Tüm dünyada etkisi görülen Covid-19 süreci tamamen geçmiş değil elbette. Turizm ve tatil açısından bakıldığında, her yıl özenle kendimize ayırdığımız bir zaman dilimini “tatil” olarak adlandırıyoruz. Bir nevi kendimize tanıdığımız bir ödül, dinlenme, yenilenme anıdır bu tatil. Bahar aylarının başlangıcında ise böyle bir sorunun yaşanması hem bizleri evde kalma sürecine zorladı hem de bu yıl tatil olacak mı sorusu hep akıllardaydı. Yeni normalimize adım attığımız, normalleşme süreci denilen bu dönemde ise bu defa çok istediğimiz tatil planı için acaba tatile gitmek güvenli mi? Tatil için hangi otele gitmeliyiz? Güvenli oteller hangileri? Bu soruların cevaplarını bulmaya çalışıyoruz, haklı olarak. Tüm otellerimizde önlemlerin titizlikle alındığı bu dönemi de birlikte deneyimleyeceğiz. Almış olduğumuz önlemler çerçevesinde bu yıl konuklarımızın da desteğine ihtiyaç duyacağımız bir yıl olacak. Gündemimiz hijyen ve sağlıkken hepimiz kendimizi şöyle doğanın kucağına bırakmayı istiyoruz.  

Doğaya karışabileceğimiz yer Nirvana #ME  

Doğanın içinde, doğaya karışabileceğimiz, doğa ile sarmal olabileceğimiz otel Nirvana Mediterrenan Exellence… Kuş sesleri ile ahenk içinde olan doğası, denizi, arkasında yer alan görkemli bir dağ ile tertemiz bir hava sunar konuklarına. Eğer sizde bugünlerde tatil planı için araştırmalar yapmaya başladıysanız, oteller ile ilgili bilgi topluyorsanız çoğu otelin sınırlı sayıda konuk kabul edebilerek hizmet vereceğini biliyorsunuzdur. Sosyal mesafe çok önemli. Bu sebeple daha geniş alana sahip ve açık alanı olan oteller revaçta olacak. Söz konusu otel olduğunda bizi en çok düşündüren şey temaslar. Ortak kullanım alanları, örneğin asansörde tuş temasları bu dönemde dikkat ettiğimiz temaslar oldu. Bu bağlamda, Nirvana 160 dönümlük bir alanda, oldukça geniş bir otel. Ana binada yer alan odaları beraberinde, ormanlık bir alanda, çam ağaçları içinde standart odaları sadece 2 kat olup, asansör ve temas gerektirmeyen bir düzendedir. Özellikle villa alanları ve lagoon vilları ile neredeyse bir kompleks içinde ama yine de size özel bir alanda tatil yapıyorsunuz aslında. Villalarına özel havuzları bulunur. Villaya özel hizmet talep edebilirsiniz. Oldukça geniş ana restoranı ile bu yıl önlemler alınarak birbirinden özel lezzetler yine sunulacakken, Nirvana’da hem A La Carte Restoranlar hem de barlar ve patisserie oldukça geniş açık alanlara sahiptir. Nirvana #ME için alınan birçok ekstra önlem bulunmaktadır. Biraz bunlardan da bahsetmek isteriz. Siz de lütfen internet sitesi www.nirvanahotel.com’ da yer alan önlemleri inceleyerek, bu yıl daha bilinçli bir tatil seçimi yapın!

Alınan önlemler çerçevesinde merak ettiğimiz şeyler ise; temas alanları. Tatilin bize sunduğu açık büfe zenginliği. Açık büfe nasıl olacak yani çeşitlilik görebilecek miyiz? Hijyen ve sağlık güvenliği ile ilgili olarak “Crystal Hygiene Solutions” markası altında “WeServe” adı ile pazara sunulacak olan yeni müşteri temassız hijyenik büfe sistemleri ve tesis genelinde kullanılacak “Crystal O3” ozon ile dezenfeksiyon sistemlerinin tüm Ar-Ge, proje ve imalat çalışmalarının grup şirketlerimizden olan Kristal Endüstriyel A.Ş. bünyesinde yer alan üretim tesislerinde gerçekleştirilmiştir. Merak ettiğimiz ve kendimizi tedirgin hissedeceğimiz diğer alanlar ise; kapı kolları, asansör çağrı butonları, bataryalar, tırabzanlar, elektrik düğmeleri, fitness cihazları, mini club ekipmanları, masalar, sandalye kolçakları, şezlonglar, telefon ahizesi, televizyon ve klima kumandası gibi ortak temas noktaları. Tesis genelindeki tüm temas edilen riskli yüzey ve cihazlar, etkili dezenfektanlar kullanılarak düzenli ve sık olarak temizlenecektir. Bir önceki blog yazılarımızda da belirttiğimiz ve bu yıl tatil planı yapmak isteyenlerde uyandırmak istediğimiz bir farkındalık ise; zorunlu alınan önlemlerin nasıl ve hangi yöntemler kullanılarak yapıldığı. Tatil seçimi yaparken bu konuda bilinçli olmak ve seçimlerimizi ona göre yapmak yaz mevsimini sağlıkla sürdürebilmemiz için oldukça önemli. 

Kilit Hospitality Group otelleri için ve Nirvana Mediterrenan Exellence için 444 0 558 / 0242 322 00 00 numaralarını arayarak “Tatil Asistanı” hizmeti alabilir, sağlıklı günlere rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Her gününüz sağlıkla ve tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız