Neşe Veren Lezzet Dondurma :)

Doğru değil mi? Herhangi bir şey yerken ya da içerken zihnen başka bir şey düşünebiliriz. Ama dondurma yerken insan neşelenir. Yaş sınırı olmadan :) Adeta ana odaklanmamızı sağlar dondurma. Dondurma ilk olarak ne zaman keşfedilmiştir acaba sorusu ile geçmişe doğru baktığımızda, kimsenin hayır diyemediği bu lezzetin tarihi milattan önceye dayanmaktadır. İlk keşfinden bu yana farklı bir çok medeniyette, çok çeşitli yolculuğu olmuştur. Sıcak havalarda içimizi serinletecek dondurmanın yolculuğu, önce buz, buz ve meyve yan yana, buz ve meyvenin karıştırılması, bu karışıma süt eklenmesi şeklinde devam etmiştir.

Bu hafta blogda sizlere otel konuklarımız için kendi ürettiğimiz dondurmalardan bahsetmek istedik. Tatilde dondurmaya kim hayır diyebilir ki ? Özel olarak üretilen dondurma ise paketlenme aşamasından geçmiş dondurmadan daha sağlıklı ve güvenilir içerik demektir. Artık dondurmanın bir çok çeşidi var. Gerçek meyveler ve doğru oran formülü ile nefis dondurmalar tadabilirsiniz. Benim favorim lavantalı dondurma oldu. Kilit Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Kristal Endüstriyel tarafından üretilen özel dondurma makinelerini inceledik. Bu makineler yazın, otellerde konuklarımız için dondurma hazırlıyor. Dondurma dükkanı konsepti bazı otellerimizde mevcut. Düşünsenize tatil için gittiğiniz otelde sadece dondurmaya özel bir konsept var. Kulağa harika geliyor. Kristal Endüstriyel, hem Kilit Hospitality Group otellerine hem de bir çok otele “Dondurma Dükkanı Konsepti” kuruluyor. Bu konsept; iç dekorasyondan endüstriyel tasarıma kadar tüm içeriği sunmaktadır. Dondurma dükkanına gelen konuk, dondurmanın üretimine, sunumuna özel bir alanda şahit olur. Hem konseptin geneli hem de üretim yapan makineler özel işçiliğe sahip olup, profesyonel bir çok çözüm sunmaktadır. Özel eğitim veren gelota şefler, tasarım, donanım, kurulum… Bu özel konsepti detaylı olarak http://kristaldondurma.com sitesinden inceleyebilirsiniz.

Yaz aylarında daha çok tercih ettiğimiz dondurma aslında mevsimi olmayan bir lezzettir. Formunuz için tükettiklerinize dikkat ediyor olsanız da ideal porsiyonu aşmadığımız sürece dondurma dünyanın en keyifli lezzetlerinden :) İçeriğinde kalsiyum ve fosfor içeren dondurmaların, kemik ve diş sağlığı içinde faydalı olduğu söylenir. Kristal Endüstriyel’ in oteller için özel olarak sunduğu bu konseptin sergilendiği dondurma salonunda gördüğüm çeşitlilik inanılmaz cezbediciydi. Otele gittiğinizde siz de seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. “O yaz bir otele gitmiştik , harika dondurmaları vardı” diyerek tadını damağınızda hatırlayacağınıza eminiz.

2020 yılında erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın! İnternet sitemiz https://www.kilithg.com/index.php açıklamalı metinler aracılığı ile oteller hakkında tüm bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır. Rezervasyon modülü üzerinden dilediğiniz tarih ve otelleri seçerek fiyat bilgilerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte sizlere birebir “Tatil Asistanı” hizmeti veren çalışanlarımız var. Özel istek-talep ve varsa sürpriz organizasyonlarınızı sizinle planlamak için bir telefon uzağınızdalar. Kilit Hospitality Group otellerinde 2020 yılına özel fırsatları için; 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışmanı" hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız