Mucizeleri Görmek İçin Doğaya Bakmaya Ne Dersiniz?

Bu hafta blogda mucizelerini bize sunan doğada bir yolculuğa çıkarmak istedik sizi. Doğada var olan bitkiler, yaşam alanımız olan bu mavi gezegenin sessiz koruyucu ve dengeleyicileri adeta. Yapılan araştırmalar sadece bitkilerin olduğu bir alandan geçerken bile iyi hissettiğimizi gösteriyor. Bize iyi hissettiren, bazıları görsel şölen sunan, bazıları verdikleri meyveler ve sebzeler ile bizi besleyen, bazıları başlı başına yaprakları ile şifa olan bitkiler mucizevi değil mi sizce de?

Metropol şehir yapılanmaları gereği bir çoğumuz doğadan mahrum kalmaktayız. İnsan adeta doğayı özler. Bu sebepledir ki doğanın içinde, kaçabileceğimiz, mola verebileceğimiz yerler ararız. Tatil planı yaparken seçim yapacağımız otelin doğanın içinde olmasını isteriz. Deniz ve doğa…Yeniler ve iyileştirir adeta bizi. Kilit Hospitality Group otellerini incelediğinizde var olan doğa yapısı bozulmadan inşa edilmiş oteller görürsünüz. Bahçe alanlarında, sizi denize ulaştıran yollarda, uzun yıllardır var olan bitkileri, ağaçları görürsünüz. Bu doğal yapıya ek olarak peyzaj çalışmaları ile daha da zenginleştirilmiş alanlar sunulur. Bazıları oldukça etkilidir. Blog arşivimizde, otellere dair kategorileri incelediğinizde doğaya verilen hassasiyeti görebilirsiniz.

Bu yazımızda özellikle sahip olduğu doğal zenginlikleri sizlere sunacağımız markamız Nirvana Mediterranean Excellence ve Nirvana Cosmopolitan…. NirvanaMediterranean’ın doğa ile sarmal yapısı belki de onu öne çıkaran en baskın özelliğidir.  Muhteşem denizi, görkemli dağ manzarası, çam ağaçlarıyla doğa ile sarmaldır. Doğanın içindeki varlığını, kişiye özel ayrıcalıklı hizmetler ile birleştiren bir oteldir. Avrupa’ nın en önemli doğal alanlarından birisi olarak belirlenen Beydağları Sahil Milli Parkı içinde konumlanmıştır. Bu bölge özel endemik bitkileri, farklı türde canlıları barındırırken, çok eski bir tarihin izlerini taşır. Kızılçam Ağacı, bu bölgede var olan ve havayı temizleyen, insanlarda özel hisler uyandıran bir ağaçtır. Beydağları, kızılçam ormanları ile kaplıdır. Bu habitatta defne, sandal, mersin, keçiboynuzu gibi antik efsanelerde geçen ağaçlara da rastlarsınız. Sedir Ağacı ise bir başka etkileyici görkeme ve faydaya sahiptir. 2000 yıldan fazla ömre sahip olabilirken, yapraklarını hiç dökmeden yeşil kalabilir ve boyu ise 50 metreye kadar uzayabilir. Şifalı bir koku yaydığı ve dokunmanın dahi iyi hissettireceği, geçmiş asırlardan günümüze gelen kutsal metinlerde bahsedilmiştir. Günümüzde hem ilaç hem de kozmetik sektörünün faydalandığı doğal bir şifadır. Doğal sedir ağacından elde edilen ahşap ile yapılan sedir evleri, Nirvana Mediterranean Excellence’ı özel kılar. Nirvana’ da otelin içinde var olan ağaçlara dokunulmadan mimarisi planlanmıştır. Asırlık zeytin ağaçlarını, dokuları adeta yaşanmışlığı hissettiren çam ağaçlarını görürsünüz. Nirvana doğasını bir bütün halinde koruma altında tutmak için yapılmış özel kuş yuvalarını da. Doğal ağaçları ile yemyeşil alanları, denizin esintisi, kuş cıvıltıları bir harmoni içindedir. Doğayı ve size hissettireceklerini deneyimleyebilmeniz için Nirvana konuklarına rehber bir kitapçık sunulmaktadır.

Nirvana markası olarak bu yıl kapılarını dünyaya açacak Nirvana Cosmopolitan’ da ise en özel alanlar konuklarına sunulmak üzere hazırlanmıştır. Şehir oteli olma özelliği ile sizlere yine farklı birçok alanda ayrıcalık sunacaktır. Aynı zamanda doğanın içinde hissettirecek, özel bir mekan olacak #FlowerHouse. Bu özenle hazırlanmış alanda atölyeler gerçekleşecek. Taze otlardan demlenmiş, doğal bitki çaylarını tadabilecek, bitkilerin büyülü dünyası hakkında bilgiye de sahip olabileceksiniz. Kilit Hospitality Group’ a ait tüm otellerde özel günleriniz için harika anılar yaşayabilirsiniz. 2020 yılında erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın! İnternet sitemiz https://www.kilithg.com/index.php açıklamalı metinler aracılığı ile oteller hakkında tüm bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır. Rezervasyon modülü üzerinden dilediğiniz tarih ve otelleri seçerek fiyat bilgilerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte sizlere birebir “Tatil Asistanı” hizmeti veren çalışanlarımız var. Kilit Hospitality Group otellerinde 2020 yılına özel fırsatları için; 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Asistanı" hizmetine ulaşabilir, asistanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yazınız