Kışın Ortasında Güneş Banyosu Hayali Kurmak

Bu hafta yazımızın ilhamı, tatil için Kilit Hospitality Group otellerini tekrar tekrar tercih eden konuklarımızdan geldi. Halen içinden geçmiş olduğumuz bu süreçte, geçtiğimiz yaz birçok konuğumuz tatil için gelememelerinin üzüntüsünü mail ve sosyal medya hesaplarımıza mesaj olarak halen iletiyorlar. Uzun yıllardır tatil için tekrarla otellerimizi tercih eden öyle özel konuklarımız var ki… Crystal Hotels Blog için Side’ de yer alan otelimiz Crystal Sunrise Queen Luxury’de 66 kez konaklayan bir çiftimizle yaptığım bir söyleşiyi olmuştu. Bir oteli seçmek ve 17 yıl içinde, aynı oteli 66 kez tercih etmek. Söyleşi bittiğinde, çok küçük ama müthiş önemli bir detayı fark etmiştim. Bitti, ayağa kalktık ve teşekkür sonrasında tam ayrılıyorduk ki hanımefendi, lobide oturduğumuz koltukların ve orta sehpanın açısını düzenledi. Buydu! Bağ kurmak, evi gibi görmek ve özen göstermek.

Antalya, kış aylarında da güneşi sunduğu için, otellerimizin bazıları tüm yıl açık kalırdı. Dünyanın birçok ülkesinden konuklar doldururdu otellerimizi. Bu yıl ise yaz sezonunda dahi istatistiklere göre, gelmek isteyip gelemeyen Rus vatandaşı 4,5 milyon kişi. Almaya ve İngiltere’ den gelemeyen konuklarında sayısı azımsanmayacak kadar yüksektir. Ülkemiz, denizi, doğası, iklimi, tatil için birbirinden özel konseptlere sahip otelleri ile tam bir tatil cenneti. Sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da otelleri dolaştığınızda, denize girilemeyen havalarda bile güneşi içine çeken insanlar görürsünüz sahillerde. Güneş banyosu yapmak. Hepimiz özledik değil mi? Güneşli gün sayısı bizden daha az olan ülkelere göre özel topraklardayız. Şu an sağlığımızın önemine vurgu yapan bu dönemden geçerken, beden hareketliliği ve doğadan aldığımız bazı vitaminlerin öneminden de bahsetmek istedik bu yazımızda. Uzmanlar önemli uyarılarda da bulunuyorlar. Eğer kendinizi yorgun, depresyonda hissediyorsanız bunun için uzman bir doktora başvurarak kan değerleri ölçümü yapmalısınız. Kan değerleriniz ile ilgili uzun zamandır bir ölçüm yaptırmadıysanız ve şimdilerde kendinizi iyi hissetmiyorsanız bir uzmana başvurabilirsiniz. Bu sadece psikolojik bir durum olmayabilir. Duygu durumlarımızı doğrudan etkileyen bir vitamine ihtiyaç duyuyoruz. Bu vitamini bize bolca sunan kaynak ise güneş. D Vitamin ve önemi. Ülkemize gelemeyenlerle birlikte, kendi ülkemiz içinde de kısıtlı olarak doğa ile temas edebildik ya da çok az kişi tatile gitme kararı aldı. İlkbahar ve yaz aylarında depolamış olduğumuz D Vitamini, kışın vücudumuzun ihtiyacı olduğu kadar kullanıyoruz görünüyor. Eğer yeteri kadar bu desteği alamazsak, eksikliğini yaşıyoruz. Uzmanlar yine bu durumun önemine vurgu yaparak, kapalı alanlarda uzun süreler kalmamız, güneşin faydalı ışınlarından yararlanamamamız bizde bu eksikliği yaşatıyor diyorlar. Yaşanan bu eksikliğin, vücudumuzda oluşturduğu reaksiyonlar önemli. Güneş kremi kullanımının da bize faydalı gelebilecek ışınları engellediği yönünde söylemler var. Söz konusu sağlık olduğunda, hassas bir şekilde dikkatli olmak, uzmanların sözlerine kulak vermek, bedenimizi dinlemek ve zihin, beden, ruh bütünlüğünde dengede kalmak hepimiz için gündem. Ve yine de her yazımızda altını çizdiğimiz gibi, hayal etmekten vazgeçmeyip, bu zamanlarında geçeceğini bilip, baharın geleceğine ve yaza kavuşacağımıza umutlu olmak. Güneşin tadını çıkaracağımız günlere kadar sizlere Crystal Hotels Blog’ da özenle seçtiğimiz konularda yazmaya devam edeceğiz.

Hepimiz harika bir tatili hak ettik, ne dersiniz? Karar verme sürecinde sizlere birebir tatil asistanlığı hizmeti veren çalışanlarımız var. Özel istek-talep ve varsa sürpriz organizasyonlarınızı sizinle planlamak için bir telefon uzağınızdalar. Kilit Hospitality Group otellerinde 2021 fırsatları için; 444 0 558 / (0242)322 00 00 numaralarından özel çağrı merkezi hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız