Kilit Hospitality Group Güvenli Tatiller Yaşatır

Güvenli otel, güvenli tatil kavramları bugünlerde kendi aramızda konuştuğumuz konular olmakla birlikte arama motorlarında da bu sorunun cevabını bulmaya çalışıyoruz. Nasıl güvenli tatil yapabiliriz?

Güvenli oteller hangileridir?

Temmuz ayı itibari ile hemen tatile çıkmayı ya da önümüzdeki günler için tatil planı yapmayı istiyoruz.

Önceki blog yazılarımızda da uzun uzun yazdığımız gibi doğayı özledik, uzun süredir evlerdeyiz. Hepimizin bulunduğumuz ortamlardan uzaklaşma ve yaşayacağımız tatil ile bir yenilenme yaşamaya ihtiyaç duyuyoruz.

Blog arşivimizde bu sürece özel birçok bilgi içerikli yazı görebilirsiniz. Bu dönem ihtiyaç duyulan bir diğer önemli durum da bilginin doğruluğu...

Lütfen sizler de araştırmalarınızı yaparken bilginin doğruluğu hakkında sorgulayıcı olunuz. Güvenli bir tatil seçimi yapmak bu dönemde oldukça hassas..

Aradığımız güvenli tatili ve kendimizi güvende hissedeceğimiz oteli nerede bulabiliriz? Bu yazımız ile önemli detayları birlikte inceleyelim istedik.

Öncelikle turizm tesisleri Haziran ayı ortalarında açılmaya başladı. Sağlık Bakanlığı’nın oteller için zorunlu kıldığı birçok önlem vardı. Bu önlemler alınmadan oteller hizmete açılamazdı.

O günlerde Kilit Hospitality Group olarak bu zorunlu önlemlere ek olarak aldığımız önlemleri de duyurduk. Grubumuza ait tüm otel markalarımız Crystal Hotels, Nirvana Hotels, Amara World Hotels internet sitelerine önlemlerimizi belgeler halinde yerleştirdik.

Kilit Hospitality Group Kalite Denetim ve Yönetim Ekipleri tarafından zorunlu olan önlemlere ek olarak alınan birçok önlemi şeffaflık ile paylaştık. Süreç içinde ise hem aldığımız yeni önlemleri hem de otellerimizde güvenle tatil yapan konuklarımızın deneyimlerini sosyal medya hesaplarımızda güncel olarak sizlerle paylaşıyoruz. Gündemin hijyen olduğu bu durumda, ihtiyaç duyulan hijyenin nasıl ve hangi maddeler ile sağlandığını sorguladık.

Bu konuda okurlarımızı bilinçlendirmeye çalıştık. Otellerimizde ozon ile dezenfektasyon yaparak, hem konuklarımızın hem de çalışanlarımızın sağlığının önemli olduğunun altını çizdik. Geçtiğimiz hafta ise hem otelcilik için hem de bireyler için yeni bir kavram olan “Güvenli Turizm Sertifikası” detaylarını ayrı bir blog yazısı ile paylaştık.

Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü denetim ve belgelendirme ile oteller bu özel belgeye sahip olabilmekteler. Tüm detayları geçtiğimiz hafta yayınladığımız blog yazımızda görebilirsiniz.

Tatil için otel seçerken yeni bir seçim kriteri oluşmuş oldu artık bizler için. Tatil rezervasyonu yapmak istediğimiz otelin Güvenli Turizm Sertifikası var mı? Şu an hizmete açmış olduğumuz tüm otellerimiz Güvenli Turizm Sertifikası sahibidir. Tüm denetimleri geçerek bu belgeyi almaya hak kazanmıştır. Gerçekleşen denetimin notları kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Bu sürece geniş çerçeveden baktığımızda, güvenli bir yaşam ya da güvenli bir tatil için bir bireyden başlayarak tüm dünya adına hep birlikte önlem almalıyız. Alınan önlemlere hep birlikte uymalıyız.

Otele gelmeden önce bireysel olarak aldığımız önlemler, otele gelirken ulaşım süresince gereken önlemleri almamız, otelde bulunduğumuz süre içinde alınan önlemlere uymamız gibi. Hep birlikte bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilmemiz için bireysel sorumluluğumuz büyük önem arz etmektedir.

Otellerimizde konuklarımıza hem güvenli hem de konforlu bir hizmet sağlamak Kilit Hospitality Group olarak önceliğimiz. Blog sitemize bu yazı ile ilk defa ziyaret ediyorsanız “Bu Yıl Tatil İçin Güvenilir Oteller Arayacağız” yazımızı da okumanızı öneririz. Kilit Hospitality Group otelleri için tüm internet sitelerimizde yer alan “COVID-19 Sağlık ve Hijyen Uygulamaları” dökümanını indirerek inceleyiniz. Konuklarımız için ise internet sitelerimize yerleştirilen ve bu yıl gerçekleşecek uygulamalarımızı sunduğumuz bilgilendirme kitapçığına ek olarak “SALGIN HASTALIKLAR (COVID 19) EK ÖNLEMLER REHBER EL KİTABI” oluşturuldu.

Kalite ve Denetim Direktörlüğü tarafından hazırlanan bu rehber el kitabının içeriği özenle ve titizlikle hazırlanmıştır. Otelimize konuk olan misafirlere sunulmaktadır. CRYSTAL HOTELS COVID-19 APPLICATIONS ile de otele gelen misafirlerimiz bilinçlendirilmektedir.  Videomuza da tıklayarak izleyebilirsiniz. https://www.instagram.com/tv/CCa_j1-JpmL/

Güvenli bulduğumuz ve seçim yapacağımız otellerde hijyen ve güvenilir gıda arayışı, olası vaka durumu, tespiti, böyle bir şey gerçekleşirse sürecin yönetimi nasıl olacak? Olası ve kesin hasta olma durumunda odanın temizliği, vakanın kontrol altına alınabilmesi. Tüm bu sorularınızın cevaplarını bu özel kitapçıkta bulabileceksiniz.

Sürecin en önemli maddelerinden birisi olan maske kullanımı da bu özel el kitabında yer alırken bu yazı içinde de dikkat çekmek isteriz. Tatilde maske kullanımı düşüncesi bizleri rahatsız etse de ortak alanlarda otelde ya da bulunduğumuz ortamlarda büyük önem arz etmekte. Biliyoruz ki sizlerde bunun bilincindesiniz. Süreç için bugünlerde Dünya Sağlık Örgütü’ nün özel gündemi de hala doğru maske kullanımı.

Peki nedir doğru maske kullanımı?

-Maskeye dokunmadan önce ellerinizi yıkamamız, dezenfekte etmemiz oldukça önemli.

-Maskenin sağlam olduğundan emin olmamız, maskenin üst tarafının metal şerit bulunan kısmı olduğunu bilmemiz ve doğru tarafını taktığımızdan emin olmamız. 

-Maskenizi yüzümüze yerleştirerek metal bölümü burnunuza göre şekillendirmemiz. Maskenin alt tarafına aşağı doğru çekerek ağzınızı ve çenenizi kapatmamız.

-Maskeyi elinizle kapatıp nefes alarak hava sızıntısı olup olmadığını kontrol etmemiz. 

-Maske ile çalışırken kirli elle maskenize asla dokunmamamız.

-Tek kullanımlık maskelerinizi kullanım sonrası maske için belirlenen atık kutusuna atmamız.

-Tekrar kullanılabilir ibaresi olan maskelerinizi kullanım talimatına göre muhafaza etmemiz. Son kullanım tarihine dikkat etmemiz.

-Maskeye dokunduktan sonra ya da atık kutusuna attıktan sonra ellerinizi mutlaka yıkayarak dezenfekte etmemiz.

Tüm bunlar büyük önem arz etmektedir. Daha önce sizler için hazırladığımız blog yazılarında da belirttiğimiz gibi otelcilik anlayışı ve kaliteli tatil hizmeti sunmak, yaşanılan bu süreç ile kökten değişecektir. Artık hepimiz güvenilir alanlara ihtiyaç duyuyor, güvenli tatil için güvenli otelleri seçmek istiyoruz.

Kilit Hospitality Group Kalite ve Denetim departmanı, böyle özel bir süreç yaşanmadan önce de uzun yıllardır konukları için otellerimizde yaşanabilecek olası durumlara titizlikle önlemler almıştır. Covid-19 kaynaklı yaşanan bu dönemden önce de otellerde hijyeni sağlamak adına, önlem amaçlı birçok kalite standartları geliştirilmiştir. Bu dönemde ise ekstra hassas önlemler alınarak birçok strateji geliştirilmiştir. Tüm bu çaba hem konuklarımız hem de konuklarımıza hizmet sunan çalışanlarımız içindir.

Güvenli tatil seçimi aslında en başından bu yana farkındalık ve bilinç gerektirmektedir. Otellerde sadece virüs ya da olası bulaşıcı hastalıklara karşın değil olası kazalar için iş güvenliği önlemleri içinde birçok tedbir alınmaktadır. Bizler tatil seçimi yaparken birçok farklı açıdan bilinçli olmak durumundayızdır.

Bu yıla kadar olası herhangi bir durum için bilinçlendirilen çalışanlarımız ise bu döneme özelde ciddi ve yoğun eğitimlere katılmışlardır. Otellerimizde otel yönetiminden Pandemi Kurulu oluşturularak, süreç ekstra hassasiyet ile kontrol altına alınmaktadır. Sizler de tatil için güvenli otel arayışında olurken, bilinçli olmalı ve alınan önlemleri bizlerle şeffaflıkla paylaşan otelleri tercih etmeliyiz. Bizim için sizlerin ve çalışanlarımızın sağlığı bizim için çok önemli.

Crystal Hotels Blog okurlarımıza ve Kilit Hospitality Group misafirlerine her hafta başka bir konu ve rota sunmaya devam edeceğiz. Bu yıl tatil için güvenli bir tatil için otel arıyorsanız 444 0 558 / (0242) 322 00 00 numaralarından “Tatil Asistanlığı” hizmeti ve özel destek alabilirsiniz.

Her gününüz sağlıkla ve tatil tadında geçsin.

 

Yorumlar

Yorum yazınız