Kapadokya’ da Karlar Altında

p_shutterstock_499453786jpg.jpg

Crystal Hotels Grubu’ na ait otellerden Kapadokya’ ya da Kaymaklı şehrinde yer alan Crystal Kaymaklı Hotel ile ilgili harika postumuz var bu hafta blogda.

Bugünlerde Kapadokya karlar altında. Kar, büyük küçük fark etmeden hepimizin içinde bir neşe uyandırır değil mi? Kar görüntüsü gibi masum ve saf duygularımızı yansıtır. Özellikle kar sevincini yaşayamayan şehirler ve ülkelerden gelenler için daha sevinç doludur böyle bir yer. Bir kaçamağı hepimiz hak ederiz, yıl ortasında da. Karlar altında Kapadokya size harika keşifler sunarken, Kapadokya’ da Kaymaklı ‘ da konaklayabileceğiniz Crystal Kaymaklı Hotel’ de size ev sıcaklığında bir konaklama sunacaktır.

,p_shutterstock_324377858.jpg||,

Kapadokya’ yı keşfeden yabancı konuklarımız, Türkiye’ ye gelen Kapadokya’ yı görmeden dönmesin der. Türkiye’ de yaşayanlar da muhakkak bu şehri keşfetmeli. Hatta bir konuğumuzun yorumu şöyle olmuştu Kapadokya ile ilgili ; “Böyle büyüleyici bir şehre başka bir ülke sahip olsa onu cam fanusun içinde korurdu.”… Türkiye’ nin en özel destinasyonlarındandır Kapadokya. Etkileyici yapılara sahip olup, peri bacaları ve geçmiş tarihi ile özel bir şehirdir. Küllerin, yağmur ve rüzgarın eseri olarak anılır Kapadokya… Crystal Hotels Grubu’ na ait oteller bulunduğu bölgeler ile doğa ve kültür mirasını yansıtan yerleşim merkezlerinde yer almaktadır. İnsanların binlerce yıl önce yeraltına evler kurduğu Kapadokya’ da ev sıcaklığında bir otel olan Crystal Kaymaklı Hotel’ i kış rotası olarak sunmak istedik sizlere. Kışın evlenen ve balayı için otel arayanlar içinde önerimizdir. Özellikle bu sıralar lapa lapa karlar yağarken romantik bir rota da olabilir. ;) 

,p_p_kaymakli.jpg||,

Kapadokya ‘ da keşfedeceğiniz birçok yer de vardır. Eğer siz de yıl ortasında bir kaçamak yapmak ya da tamamen dinlenmek için giderseniz Kapadokya’ ya keşif rotalarını sizlere vermek isteriz.

Kayalardan oyulan evler ve kiliseler Roma Döneminden kalmadır ve muhakkak görmelisiniz. Jeolojik olaylar sonrası oluşan peri bacalarının içleri oyulmuş ve evler, kiliseler yapılmıştır. Asırlar önceye dayanan imparatorlukların izlerini taşır. Bugün ki kullanılan adı Kapadokya, tarihte Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamını taşımıştır. Geçmişte bölgeyi terk eden medeniyetler geriye güzel mimari eserler bırakmıştır. 

,p_shutterstock_242927668.jpg||,

Kayalara oyulmuş geleneksel Kapadokya evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirirler. Kayalardan ya da taşların kesme taşlardan inşa edilmiştir.  Avanos, Ürgüp, Göreme, Akvadi, Uçhisar ve Ortahisar Kaleleri, El Nazar Kilisesi, Aynalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak Yeraltı Şehirleri, Ihlara Vadisi, Selime Köyü, Çavuşin, Güllüdere Vadisi, Paşabağ-Zelve Kapadokya’ da adeta açık bir müze halindedir.

Gidilecek Yerler Listenize Kapadokya’ yı muhakkak eklemelisiniz!

Her gününüz tatil tadında geçsin

Yorumlar

Yorum yazınız