Her şey kötüye gittiğinde kendine bir tatil ısmarla

Blog arşivimizde tatil ve insan psikolojisi üzerine birçok yazıya rastlayabilirsiniz. Evet, bazen her şey kötüye gidebilir. Bilirsiniz ki bu herkese olabiliyor. Betty Williams’a ait bu sözü, doğrudan mesaj içerdiği için başlık olarak yer vermek istedim. Tatile çıkmak için aslında bir bahaneye ihtiyaç olmasa da…Aslında tatil ve ilişki tazelemek üzerine yazmayı planlarken, seçtiğim bu başlığı biraz açmak isterim.

İnsan oluşumuzla, sürdüğümüz yaşamlarda, hepimiz için bazen her şey kötüye gidebilir. İnsanın kendisiyle, ailesiyle, çevresiyle ve bağlantılı olarak yaşamla ilişkisi bozulabilir. Bahsettiğim gibi ilişki tazelemek ana fikri üzerine yazmayı planlamıştım. İlişkinizi tazelemenin en güzel yolu tatile çıkmak gibi bir başlık açmış olsaydım, muhtemelen tazelenme ihtiyacı duyan çiftler yazıya daha fazla ilgi duyarak tıklayacaktı. İlişki denilince aklımıza en hızlı olarak kadın-erkek ilişkileri geliyor olsa da kendimizle olan ilişkimizden başlayarak çevremizdeki herkesle olan ilişkimizi ve nihayetinde de yaşamla olan ilişkimizi kapsar. Yaşamla olan ilişkimiz mi diğer ilişkilerimize yansır yoksa tüm ilişkilerimizin durumu yaşamla olan ilişkimizi etkiler? Siz ne dersiniz?

Tatile çıkmanın bizi ve dolayısıyla yaşamla, yaşamımızdaki herkesle ve her şeyle olan ilişkimizi tazeleyeceği yadsınamaz. Buradaki nüans ise doğru tatil ve doğru otel seçimini yapıyor olabilmek. Aksi durumda, kendinizi iyi hissetmek için çıktığınız tatilden tam olarak memnuniyet içinde dönemezsiniz. Tatile çıkmanın, seyahat etmenin insanlar üzerindeki etkilerine dair yapılan bazı araştırmalar mevcut. Ve bu araştırmanın sonuçlarına göre fiziksel, zihinsel, ruhsal ve sosyal olarak yüksek oranlarda olumlu etki alıyoruz. Bir sonraki tatilimiz bir yıl sonra olsa da o motivasyonla ilerleyebiliyoruz. Önceki blog yazımızda, açılımını uzun uzun yaptığımız; “Tatil, yaşamla ilgili tutumunuzu geliştirir” yazısını okumanızı öneririz. Yola çıkmak, yolculuk, farklı yerleri keşfetmek ve bunun bizdeki etkileri üzerine konuşmak ya da yazmak sadece psikoloji ve felsefenin alanı olmaktan çıktı artık. Bugünün bilimi, yeni yerler keşfetmenin bizde, daha doğrusu zihnimizde ne gibi değişimleri yaşattığını gözlemlerle ortaya koyabiliyor. Salgıladığımız hormonların etkileriyle yaşamlar sürüyoruz. Stres yaşadığımızda, vücudumuzun salgılamış olduğu hormonların etkisiyle adeta yaşam enerjimizi yitirmişiz gibi hissediyoruz. Tam böyle bir dönemde, bir durup, kendimizi yenilemek adına tatile çıkabiliriz. Daha güçlü devam etmek adına…

Tatil üzerine yapılan araştırma anketlerini incelediğimde ise çiftler, aileler, çocuklar, hatta büyükanne ve büyükbabalar için oldukça olumlu etkilerle yansıdığı görünüyor. Çiftler arasında sürpriz bir hafta sonu kaçamağı, standart bir hediyeden romantik bulunmaktaymış. Birlikte seyahat eden çiftlerin %86’sı bu durumun ilişkilerini canlandırdığını bildirmiş. Anket sonuçlarında çiftlerin %63 ise ilişki süresini uzattığını düşünüyormuş. Aile bağlarının daha da güçlendiğini bildirenlerle beraber, en sevimlisi de çocukların %78’i büyükanne ve büyükbabası ile çıkmış olduğu tatili daha kaliteli ve eğlenceli buluyormuş. Seyahat edenlerin daha yaratıcı ve daha pozitif bakış açısına sahip olduğunu da görüyoruz sonuçlarda. (Anket Kaynak: flypgs.com) Otellerimizde torunları ile tatile çıkan birçok misafirimizi ağırlamaktayız. Blog arşivimizde, bu duruma özelde blog yazımız mevcut. Ve çocuklar…Onların ilk tatillerini hiç unutmadıklarını biliyor muydunuz? Bu konuda da blog yazımıza arşivimizden ulaşabilirsiniz.

Bizi blogda takipte kalın lütfen. Kurduğunuz tatil hayalleriniz için karar verme sürecinde sizlere birebir tatil asistanlığı hizmeti veren çalışanlarımız var. Özel istek-talep ve varsa sürpriz organizasyonlarınızı sizinle planlamak için bir telefon uzağınızdalar. Kilit Hospitality Group otellerinde halen devam eden 2021 fırsatları için; 444 0 558 / (0242)322 00 00 numaralarından özel çağrı merkezi hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin.

Yorumlar

Yorum yazınız