Hepimiz Tatili ve Doğayı Özledik!

Yeni normalimizden merhaba! Normalleşme süreci geçtiğimiz haftanın başında başladı. Henüz kimilerimiz bu süreci de biraz gözlem ile geçirmeyi tercih etmiş olsalar da artık dışarıda yaşam hareketlendi. Uzunca bir süre evlerimizdeydik. Bahar merhaba derken, tüm dünya bu süreci korunabilmek adına evinde geçirdi. Bu sürede yaşam bundan böyle nasıl devam edecek acaba sorularının içinde tatilde vardı. Bu yıl tatil olacak mı? Tatil için otele gidebilecek miyiz? Bu sorular süreçte tatil için güvenli otel arayışına dönüştü. Tatil hayalinden vazgeçmek istemeyen, denize ve doğaya kavuşmaya ihtiyaç duyan bireylerin araştırmaları bu yönde gelişti. Evet, 2020 gündemimiz sağlık, tercihlerimiz ise güvenilirlik olacak.

Kilit Hospitality Group olarak, haziran ayı itibari ile otellerimizin açılış tarihlerini sosyal medya hesaplarımız üzerinden ve internet sitelerimizden duyurmaktayız. #Evdekal süreci boyunca yapmış olduğumuz tüm yayınlarımız ile farkındalık uyandırmaya çalıştık hep. Süreci daha güzel hale getirebilecek öneriler sunarken, blog yazılarımız ile tatil için otellerimizde alınan tedbirleri detayları ile sunduk. 2020 yazı toplumumuz ve tüm dünya adına çok önemli bir yıl oldu. Söz konusu tatil olduğunda, sosyal mesafe öneminin yükseldiği ve birçok alanla temas ettiğimiz yer oteller. Bu yazımız ile sizlere, tatil seçimi yaparken daha hassas kriterlere sahip olma farkındalığı sunmak istedik. Bugünlerde sosyal medya ve reklamlar aracılığı ile birçok konaklama tesisinden davet alabiliriz. Evet, hepimiz doğayı, denizi, dinlenmeyi, tatil yapmayı özledik. Tatil için seçim yaptık diyelim. Gittiğimiz otelin almış olduğu önlemler ile birlikte bizlere de roller düşüyor bu yıl. Kişisel olarak kurallara uyum sağlamak, bu konuda bilinçli olmak, talimatlara uymak… Hem kendimiz hem de tüm insanlık için bu konuda özverili olmalıyız. Yapılan istatistik grafikler ile bize gösterildi ki; bu süreçte bir birey, bir toplumun sağlığından sorumlu. Özetle bu güzel dünyamıza hep birlikte sahip çıkacağız. Cennetten birer köşeye konumlanmış olan otellerde de bu bilinç ile tatil yapmalıyız. J

Güvenli otel için seçeceğimiz otelin hijyen kuralları ve kalite standartları tartışmasız gündemimiz. Artık dezenfektanlar ile yaşamaya başladık. Sürecin başlangıcında ve halen peki dezenfektan ürünleri sağlığa zararlı mı? İçeriği konusunda nasıl bilinçli olmalıyız? Bu sorular hepimizin aklından geçmiştir. Bununla birlikte ortam temizliği için kullanılan dezenfekte ürünleri ve yöntemleri de özellikle oteller konusunda çok önemli. Uzmanlarda bu konuda uyarıyor.

Temenni ediyoruz ki üst seviye önlemler ve hem iç denetimler hem de Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleşecek denetimler ile otellerde gerçekleşen tatiller sağlıklı tablolar ile yansır. Tatil için otel seçim yaparken şu soruyu sormalıyız. Böyle hassas bir durum yaşarken, tesisler Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu kılınan önlemleri almadan açılamayacaktır. Yine de altınız çizmek isteriz ki; dezenfekte ürünleri, kullanılan kimyasallar ve dezenfekte yöntemleri çok hassas bir konudur. Sizin için, aileniz için, çocuklarınız için…Rezervasyon yaptırmayı planladığınız otelden bu bilgileri şeffaflık ile talep etmelisiniz. Kilit Hospitality Group için ise tüm internet sitelerine yüklenmiş olan özel kitapçıkla, şeffaflık ile görebilirsiniz. Ozon sistemleri ile dezenfektasyon, buhar ile dezenfekte, ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılan kimyasalları ve daha birçok detaya ulaşabilirsiniz. Ortam, oda, havuz, yiyecekler her şey için sağlıklı yöntemler ile dezenfekte edilmesi önemlidir.

Bir önceki blog yazımızda “Sağlıklı günler için rezervasyon yaptırın!” dedik. Blog arşivimizde bu döneme özel hazırladığımız yazıları okuyarak daha bilinçli tatil seçimi yapabilirsiniz. Kilit Hospitality Group otelleri için 444 0 558 / 0242 322 00 00 numaralarını arayarak “Tatil Asistanı” hizmeti alabilir, sağlıklı günlere rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Her gününüz sağlıkla ve tatil tadında geçsin

 

Yorumlar

Yorum yazınız