Tüm Hazırlıklar Tamamlandı, Çünkü Bizim İçin Önemlisiniz!

Yakın bir tarihte otellerimiz konuklarına kapılarını açacak. Bu yıl hepimizin aklında tatil planı yapmak için birçok soru var. Crystal Hotels Blog’ da geçtiğimiz haftalarda, bundan böyle çok farklı tatil seçim kriterlerimizin olacağını, olması gerektiğini belirttik. Bir önceki blog konumuz “Bu Yıl Tatil İçin Güvenilir Oteller Arayacağız” oldu. Kilit Hospitality Group otelleri için tüm internet sitelerimizde “COVID-19 Sağlık ve Hijyen Uygulamaları” adlı belgemizi, tüm önlemlerimizi şeffaflık ile sunduk. Blog yazımızı okumadıysanız, güvenli tatil için bilinçlenmek adına lütfen okuyunuz.

Bu hafta ise sizlere Kilit Hospitality Group markaları olan Crystal Hotels, Nirvana Hotels ve Amara World Hotels’ de alınan ek önemleri ve tahmin üstü detaylı hazırlıkların olduğundan bahsetmek istedik. Öncelikle belirtmek isteriz ki; otelcilik anlayışı ve kaliteli tatil hizmeti sunmak, yaşanılan bu süreç ile kökten değişecektir. Grubumuzun Kalite ve Denetim departmanı, uzun yıllardır konukları için otellerimizde yaşanabilecek olası durumlara titizlikle önlemler almıştır. Böyle özel bir süreç yaşanmadan önce de otellerde hijyeni sağlamak adına kalite standartları geliştirilmiştir. Bu standartlar yine Kalite ve Denetim Direktörlüğü tarafından itinayla sürdürülmüştür.

Kilit Hospitality Group olarak, ülkemizde turizm adına alınan önlemlere ek önlemler alarak, bu yıl otelcilik ve güvenli tatil anlayışı için farkımızı açık arayla ortaya koyacağımıza inanıyoruz. İnternet sitelerimize yerleştirilen ve bu yıl gerçekleşecek uygulamalarımızı sunduğumuz bilgilendirme kitapçığına ek olarak “SALGIN HASTALIKLAR (COVID 19) EK ÖNLEMLER REHBER EL KİTABI” oluşturuldu. Kalite ve Denetim Direktörlüğü tarafından hazırlanan bu rehber el kitabının içeriği özenle ve titizlikle hazırlanmıştır. Salgın hastalıkların kontrolünde mevcut süreç ve talimatlara ek olarak hazırlanan acil durum manuelidir. Bilgiler TC Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü görüş ve önerileri dikkate alınarak hazırlanmıştır. 

Bu yaz tüm oteller Sağlık Bakanlığı tarafından alınması zorunlu olan önlemleri almakla yükümlü olup, bireyler de yapacakları tatil seçimlerinde daha bilinçli olacaktır. Ancak Kilit Hospitality Group olarak biz alınması zorunlu önlemelere ek olarak aldığımız önlemler ve sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için çok çok detaylı hazırlandık. Salgın sebebiyle güvenli alan arayışımıza uygun stratejileri, hem siz konuklarımıza hem de sizlere hizmet sunacak çalışanlarımız adına en ince detayına kadar planlamış bulunmaktayız.

Seçim yapacağımız otellerde, hijyen ve güvenilir gıda arayışı, olası vaka durumu, tespiti, böyle bir şey gerçekleşirse sürecin yönetimi nasıl olacak? Olası ve kesin hasta olma durumunda odanın temizliği, vakanın kontrol altına alınabilmesi… Tatilde maske kullanımı olacak mı? Nasıl olacak? Şu an hizmet almaya başlanan kuaförlerde olduğu gibi hizmet alabilmek için vereceğimiz taahhütler, bunlar bizim en önemli başlıklarımız. Şu an yaşanan pandemi ile belirsiz ve hassas bir dönem içinde tüm odağımız bu süreç ve korunmak olsa da aslında güvenli bir tatil seçimi her zaman farkındalık ve bilinç gerektirmektedir. Zira olası kazalar için iş güvenliği önlemlerini gerçek anlamda almış bir oteli seçmekte önemli! Tüm bunlar için ayrı departmanlarımız sorumluluk alarak, bütün çalışanlarımız eğitime tabi tutuluyor. Her otelimizde Pandemi Kurulu oluşturuldu, süreç ekstra hassasiyet ile kontrol altına alınacaktır. Sizler de tatil için güvenli otel arayışında olurken, bilinçli olmalı ve alınan önlemleri bizlerle şeffaflıkla paylaşan otelleri tercih etmeliyiz.

Sizlerin ve çalışanlarımızın sağlığı bizim için çok önemli.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

 

Yorumlar

Yorum yazınız