Güvenli Oteli Nasıl Seçebiliriz?

Bu yıl hepimiz için farklı bir yıl gerçekleşti. Rutin alışkanlıklarımız, planlarımız değişti ve hatta yaşanan bu özel gündem, hayallerimizi de tekrar gözden geçirmemize neden oldu. Uzun süre evlerimizde kaldıktan sonra hepimiz doğanın içinde olmaya ihtiyaç duyduk. Metropol yaşantılarımızdan kaçıp tatile gitmek, bizlere bir yenilenme, dinlenme, hayatı durdurma şansı veriyordu. Crystal Hotels Blog’da biz, yaşanılan bu süreç için hep hassas olduk. Dünyamızı etkileyen bu gündem henüz tamamen etkisini de yitirmemişken hassasiyetimiz sürmeye devam etmektedir. Zorunlu alınması gereken önlemlere ek almış olduğumuz tüm önlemleri en ince ayrıntısına kadar sizlerle paylaştık ve paylaşmaya devam ediyoruz.

Yaşanılan bu sürecin en başından bu yana sizlere çok özel içerikler düzenledik. Bu yıl tatil nasıl olacak? Zorunlu alınması gereken önlemlere dair bilinçlendirme beraberinde, Kilit Hospitality Group olarak almış olduğumuz ek önlemleri size sunduk. Açılışı yapılan otelleri ve konuklarımızın tatil deneyimlerini sosyal medya hesaplarımızda yayınlıyoruz. Son günlerde sizde sosyal medya hesaplarında oteller tarafından “Güvenli Turizm Sertifikası” yayınlarına rastlıyor olabilirsiniz. Bu yıl tatile gidecek miyiz, gitmeli miyiz, güvende hissedecek miyiz soruları hepimizin gündemi. Sağlık Bakanlığı tarafından alınan bütün önlemler alınmadan hiçbir turizm tesisi açılışını yapamazken, yeni kavram; “Güvenli Turizm Sertifikası” nedir? Bu blog yazısı ile sizi bu yeni sertifikasyon için bilgilendirmek istedik. Otellerimizde bu özel denetleme yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. Güvenli Turizm Sertifikası’ na sahip otellerimizi bizde yayınlamaktayız. Denettim neye göre yapılmakta ve bu sertifikaya nasıl sahip olur otel bunlardan bahsedeceğiz.

Covid-19 ile yaşanan salgın ile birçok önlem alındı. Bu denetleme çerçevesinde de tüm konuklar için ulaşım, yeme-içme, konaklama gibi tüm aşamalardaki alınması zorunlu önlemlerin (hijyen kuralları-mesafe) titizlikle sürdürülmesi için daha kapsamlı önlemleri içermektedir. Otelin konuklarına hem güvenli hem de konforlu bir hizmet sağlamasını için gerçekleşir. Gerçekleşen denetleme ile yetkili kuruluşlar tarafından otelde alınmış tüm önlemler titizlik ile incelenir. “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” ilk olarak yaşanılan bu süreç sonrası oteller için bir standart, ayrıcalık oluşturmaktadır. Ülkemizde birçok bakanlığın (sağlık, turizm ve kültür, ulaştırma, iç içleri- dış işleri) bir araya gelerek ve sektör temsilcileri ile birlikte oluşturduğu bir sertifikasyon sistemidir. Oluşturulan bu özel programın içeriği oldukça kapsamlı ve titizlikle hazırlanmıştır. Bu dönem dışında da daha kaliteli bir turizm hizmeti anlayışına teşvik edeceğe benziyor.

Güvenli Turizm Sertifikasına sahip otellerde kamuoyuna açık bir şekilde sunulmaktadır. Kapsam özellikleri ile hem konuklar hem de o otelde çalışmayı tercih edecekler için şeffaf bir şekilde tesisin denetleme sonuçları şeffaflık ile sunulmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait internet sitesinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Crystal Hotels Blog okurlarımıza ve Kilit Hospitality Group misafirlerine her hafta başka bir konu ve rota sunmaya devam ediyoruz.
Bu yıl tatil için güvenli bir tatil için otel arıyorsanız 444 0 558 / (0242) 322 00 00 numaralarından “Tatil Asistanlığı” hizmeti ve özel destek alabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin.

 

Yorumlar

Yorum yazınız