Gezin , görün, hissedin !

p_ekran-resmi-2019-04-05-170522png.png

Sizleri bu hafta tatilin kalbinin attığı yere, Kemer’ e götüreceğiz. Turizmin kalbi diye bahsedilir Kemer’ den. Kemer şehri, doğanın büyüleyici güzelliklerini ve eğlence dolu bir tatili bir arada sunar. Doğanın içinde aradığınız dinginliği bulabilecekken, merkeze döndüğünüzde eğlencenin tam içinde bulursunuz kendinizi. Birbirinden şık otel seçenekleri, ülkemizde ünlü ve büyük gece kulüplerinin yer aldığı bu şehri, doğa ve tarihin büyüleyici izleri sarmalamıştır. 

Toros Dağları’ nın batısının eteklerinde yer alır Kemer. Denizi masmavidir. Tatil için Kemer’ i tercih ederseniz eğer zamanınızı sadece otelde geçirmeniz haksızlık olur doğrusu. Doğa öyle güzellikler sunar ki bu şehirde,  onları keşfederken yorulmaz aksine dinlenirsiniz. Dünyanın her yerinden insanlar bu zenginlikleri keşfetmek için gelirler Kemer’ e. Biz de şehir merkezinden başlayarak gezip , görmenizi önerdiğimiz yerleri yazmak istedik bu hafta blogda. 

Yörük Parkı 

Temalı parklar arasında muhakkak gidip görmeniz gereken bir yerdir burası.  Yat Limanı manzarası sunar sizlere. Tamamen Yörüklerin göçebe yaşam tarzına ait izler taşır. Yörük çadırlarında yaşamı size sergiler, otantik bir ruha sahip olan bu yerde farklı lezzetler tadabilir, manzaranın keyfini sürebilirsiniz. 

Paris Batığı 

Yine merkezde yer alan ve dalış severler için görülmesi gereken yer ; “Paris Batığı”  Marinada yer alan ve deniz seviyesinden 33 metre derindedir. Uzunluğu 50 metre genişliği 8 metre olarak ölçümlenmiş , büyüleyici bir gemi batığıdır. Oldukça popüler olan bu savaş gemisi batığı yabancı basında da oldukça fazla yer almıştır. 

Merkezde keşfini kaçırmamanızı önerdiğimiz bu 2 yerden sonra rotamızı Likya Yolu üzerine çeviriyoruz. 

Göynük Kanyonu 

Göynük Kanyonu, Likya Yolu ‘ nun önemli bir bölümünü oluşturur. Doğal güzellikleri adeta nefes kesicidir. Kanyon içinde oluşturulmuş özel parkurda yürüyüş yapabilir, maceralı aktivitelere katılabilirsiniz. Parkur bitiminde kanyon şelaleler ve küçük göletler ile devam eder. 

Yanartaş 

Binlerce yıldır sönmeyen ateş…Hala yanmaya devam ediyor. Efsanevi değil mi sizce de ? Kemer’ de en özel yerlerden biri de Çıralı. Yanartaş’ ta Çıralı’ da yer alıyor ve Khimaira’ dan günümüze binlerce yıllık efsaneye tanık olmak istemez misiniz ?

Olimpos Antik Kenti 

Antalya Kemer Bölgesi’ nde yer alan en ünlü yerlerden birisi de Olimpos Antik Kenti’ dir.  Antik bir liman kentidir.  Binlerce yıl öncesinden günümüze kalıntılar kalmıştır ve açık hava müzesi şeklinde gezip görebilirsiniz. Dağların arasında kalan Olimpos, doğası ile de sizi büyüleyecektir. 

Adrasan 

Adrasan, sahiden tabiatın bir harikasıdır. Denizi pırıl pırıl , kumsalı da temizdir. Ormanlarla kaplı olan Adrasan,  Likya Yolu üzerinde var olan en özel yerlerden biridir. 

Kayıp denizcilerin fısıldağı yer olarak bilinen Gelidonya Feneri’ de yine Likya Yolu üzerinde yer alan görmenizi tavsiye edeceğimiz bir yerdir.

Phaselis Antik Kenti 

İşte burayı yani Phaselis Antik Kenti’ni , plajını mukakkak görün. Hatta hissetmelisiniz burayı. Kalıntıları, doğası ve denizi ile büyüleyici yer olduğunu bildirmek isteriz. 

Tahtalı Dağı - Olimpos Teleferik

Akdeniz' i 2365 metre zirvede seyredebileceğiniz yer. Mitolojide "Tanrılar Dağı" olarak geçen Tahtalı Dağı' na teleferik ile çıkıyorsunuz. Bu yolculuk bile başlı başına büyüleyici iken zirveye ulaştığınızda doğanın ne kadar görkemli olduğuna şahit olacaksınız.  

Blog okurlarımıza ve Kilit Hospitality Group misafirlerine her hafta başka bir konu ve rota sunmaya devam edeceğiz. 

Bu yıl tatil için bütçenize göre avantajlı bir tatil arıyorsanız 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışman" larımıza ulaşabilir ,  özel destek alabilirsiniz. 

Her gününüz tatil tadında geçsin 

Yorumlar

Yorum yazınız