Felekten Bir #ÖdülTatili

Her zaman yaptığım gibi yazmak için oturdum masama. Birkaç araştırma sonucunu okudum. Düşündüm üzerine biraz. Sonra yazarken bambaşka bir şey düştü aklıma ve blogda bundan bahsetmek isterdim. 

2014 yılından bu yana Crystal Hotels için yazıyorum. Tek tek otelleri dolaşıp, güneşin doğuşuna uyanırdım. Denizi, doğasını, ağaçları, yaprakları gözlemlerdim. Dünyanın bir ucundan kalkıp gelen insanları dinlerdim. Neden geldiklerini sorardım. Yılda birden fazla gelenler bile vardı. Saatler süren o yolları geliyorlardı. Dünya zamanına göre yaşlarına bakıp bir kategoriye koysam, sensin yaşlı diyecek kadar yaşam dolulardı. 

Antalya için geliyorlardı. Bu topraklarda var olan güzel enerjiler için, kendilerine değer verdikleri için, keşfetmek için, tebdil-i mekanda ferahlık vardır diyerek iyi hissetmek için.

Yaşam için yıllarını vermiş bu insanlar tatille kendilerini ödüllendiriyorlardı. Dinledim, yazdım, her birinden bambaşka bir feyz aldım yaşama dair. Bu dünyadan götürebileceğimiz tek şeyin hislerimiz olduğunu anladım.

Sonra içimde bazen şunun burukluğu olurdu. Onlar dünyanın bir ucundan kalkıp gelirken, böyle bir tatille kendini ödüllendirememiş/ adeta bunu kendine hak görmemiş öyle çok büyüğümüz var ki. Bu topraklar zorlu zamanlar görmüş biliyorum. Büyüklerimiz idareli olmayı, tutumlu olmayı düstur edinip çoğu şeyi kendine çok görmüş. Keşke anneannem, babaannem, dedelerim hayatta olsalardı da bir kez olsun kendilerini böyle bir tatille ödüllendirselerdi. Ben değerliyim ve harika bir tatili hak ediyorum diyebilselerdi. Fedakarlık dolu bir yaşam, neler geldi neler geçti, bu defa da kendim için “felekten bir tatil yapacağım” deselerdi. Zaman akan bir nehir gibi geriye alınamıyor işte.

Eğer bu yazıyı okuyorsanız kendinize bir ödül tatili hediye edin. Belki de bir evlat olarak bu yazıyı okuyorsunuzdur. İçinizden keşke onları da bir tatile göndersem diyor ve bunu erteliyorsunuzdur sürekli. Bu ödülü çoktan hak ediyorlar, çoktan hak ediyorsunuz. Akdeniz’de hava hala mükemmel. Bir kez olsun bu defa kendinizi düşünün, ben gidiyorum diyerek kendiniz için bir tatili planlayın!

Bizi blogda takipte kalın lütfen. Felekten bir #ödültatili ya da hayalinizdeki tatil için karar verme sürecinde sizlere birebir tatil asistanlığı hizmeti veren çalışanlarımız var. Özel istek-talep ve varsa sürpriz organizasyonlarınızı sizinle planlamak için bir telefon uzağınızdalar. Kilit Hospitality Group otellerinde halen devam eden 2021 fırsatları için; 444 0 558 / (0242)322 00 00 numaralarından özel çağrı merkezi hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin.

Yorumlar

Yorum yazınız