#EvdeKal Sürecini Daha Anlamlı Kılmak

 

Uzun zamandır evdeyiz. Daha güzel günler için bu süreci sabırla, hep birlikte atlatacağız. Crystal Hotels Blog’ da bu hafta, süreci daha anlamlı hale getirme önerileri paylaşmak istedik sizlerle. Zaman artık daha yavaş, bir yerlere yetişme telaşı yok. Bu süreci zorunlu olduğumuz değil de hediye olarak verilmiş bir zamana gibi değerlendirebiliriz. Kendimize ve sevdiklerimize ayırabileceğimiz daha çok zaman var artık.

Biraz uzun süren ve daha da ne kadar devam edeceği net olarak ön görülemeyen bu süreçte ne yaparsak bize iyi gelir? Bu soruya cevaplar arıyoruz çoğumuz.  Ülkemizde sosyal medya kanalları aracılığı ile panik, endişe, gelecek kaygısı gibi duyguların beraberinde oldukça renkli görüntülere de şahit olduk. Bu süreçte belki de en faydalı şey neşeli kalmaya çalışmak. Neşeli olmak enerjimizi yükseltir. Neşe yaşam kaynağıdır, kişinin frekansı neşe ile yükselir derler. Şu an ihtiyacımız olan şey; enerjimizi yüksek tutmak, umutlu olmak. Sürecin en başından bu yana birçok şeyi denedik iyi hissetmek için. Kendimize daha iyi bakmanın önemini anladık. Ruhumuza iyi gelecek şeyler için de alanlar açmalı ve zaman ayırmalıyız kendimize. Ruh halimiz, beden sağlığımız ve zihnimiz birbiri ile müthiş bir koordinasyon içinde. Muazzam bir döngüsü var. Bizlerin görevi ise zihin- beden ve ruhumuzu dengede tutmak. Bu sürede zamanı nasıl geçirdiğimiz, önümüzdeki geleceğe de etki edecektir. Şimdi ya da aslında her daim sahip olduğumuz en kıymetli şey “zaman”. Hem kendimiz hem de daha güzel bir dünya için faydalı olacak bir şey keşfedebileceğiz belki de bu dönemde. Bunun için içimizdeki güce yoğunlaşabiliriz. İçimizdeki sesi dinleyebiliriz. Ne dersiniz? 

Keyifli gelebilecek, iyi hissettirecek öneriler listesi hazırladık sizler için.

  • İçinizdeki şefi uyandırın! ☺ Instagram: @crystal.food sayfamızda pratik , lezzetli tarifler önerilerimize göz atabilirsiniz. Youtube kanalını da ziyaret edebilirsiniz. Siz hala evde ekmek yapmayı denemeyenlerden misiniz? #evdekal sürecinin en trend etkinliklerinden oldu evde ekmek yapmak. Siz de yapabilirsiniz. Belki şeklini beğenmeyeceksiniz ama eminiz ki o sıcacık ekmek kokusu tüm evinizi saracak. 


  • Filmler ve kitaplar her zaman en güzel öneri. Bu dönemde uzmanların önerisi, korku ve dram içeren filmlerden uzak durup, daha keyifli filmler izlemek. İzlemedikleriniz var ise size iyi hissettirecek birkaç film önerisi; 


  • Yukarı Bak (Up)


  • Yalanın İcadı ( The Invention Of Lying ) 


  • PK- Peekay


  • Hector’ un Mutluluk Arayışı (Hector And The Search For Happiness)


  • Ye Dua Et Sev (Eat Pray Love )


İyi hissetme köşeleri oluşturmak. Ev dekorasyonunda ufak değişikliklerde iyi hissettirebilir. Kullandığımız ve ihtiyaç duymadığımız eşyaları ayırabiliriz. Seçimler yaparak sadeleşebiliriz. Sadeleşme operasyonu diyebiliriz buna Aromatik kokuları kullanabilir, doğadan şifalı bitkiler ile tütsü yakabiliriz. Kendimiz için iyi hissetme köşeleri hazırlayabiliriz.  Günün belli zamanlarında bu köşemize çekilebilir, kahvemiz ya da güzel bir bitki çayı bize eşlik edebilir.


Hepimiz doğayı özledik. Yeşil yapraklı bitkiler görmenin bile bize iyi hissettirdiğini biliyor muydunuz? Evimizde var olan meyvelerin çekirdekleri ile dahi köklendirme yaparak küçük saksılara ekebiliriz. İnternette nasıl yapılacağına dair bilgilere kolaylıkla ulaşabiliriz. Bu mucizeyi gözlemlemek, şahit olmak iyi hissettirecektir.


Yaza hazırlık, form tutmak için zamanımız var :) Elimizde bolca zamanın olduğu bu günlerde, ortalama günde 1 saati bedenimiz için egzersiz yapmaya ayırmak kulağa çok hoş geliyor. Üstelik spor aletlerim yok demeden. Aletsiz olarak yapabileceğimiz birçok egzersiz var. Bunları da araştırarak keşfedebiliriz.


Tatil hayali kurmak, hayallerin en güzeli değil mi? Bu yaz tatili hepimiz çok fazla hak etmiş olacağız. Hayal ettiğimiz tatili araştırmak içinde bolca zamanımız var. Sizler için harika otel önerileri için linki;

www.kilithg.com


Bağışıklık sistemini korumak, hijyen, beden sağlığı ve bunlarla birlikte ruhumuza iyi gelecek şeyleri denemek bize iyi gelecek. Eğer sizde keşfettiğiniz ve iyi hissettiren şeyler var ise bize yazın!


Her gününüz sağlıkla geçsin!

 

Yorumlar

Yorum yazınız