En Uygun Oteli Nasıl Buluruz?

2021 yılında güzel bir tatil yaşamanın hayalini kuruyorsunuz değil mi? Çağrı merkezimizin telefonlarının daha fazla çalmaya başladığı bugünlerde sizler için bu blog yazımızı oluşturmak istedik. En uygun oteli nasıl bulabileceğimiz başlığını inceleyeceğiz. Bunun için ilk adım aslında bir tatilden neler beklediğimizi belirlemek. Tatil hepimizin en özel hayallerdendir. Hayalimizin çerçevesini beklentilerimiz belirler, seçim yaptığımızda da beklentilerimiz gerçekleşir ise hayalimize ulaşmış olur ve mutlu oluruz.

İlk adım beklentilerimizi belirleyebilmek olsa da “uygun” kelimesinin de derinliklerine inmek isteriz. Güzel Türkçe’mizde sıkça kullandığımız bu sözcüğün birden fazla anlamı var aslında. Biz ise bu anlamlar arasından, tatil seçimi yaparken kurduğumuz denklemlerde bize daha faydalı olabilecekleri öne çıkaracağız. Yakışır, yaraşır anlamı taşıması beraberinde elverişli ve oranlı, orantılı gibi birden fazla seçenek… Bizler tatil seçimi yaparken, uygun otel, en uygun otel gibi bir çağrı duyduğumuzda, daha ekonomik olarak algılıyor olabiliriz. ☺ Bu olağan bir durum. Evet, kesinlikle hepimizin hayali, tatilin ekonomik olması. Tercih yaparken elbette bu uygunluğun bize uyarlanabiliyor olması.

 “Bizim için uygun mu?sorusunun cevabını verebilmek.

Kişisel tercih ve beklentilerin beraberinde, seçim yapacağımız otelin özellikleri, bulunduğu konumu, sunduğu hizmetler gibi başlıkları incelemenin neticesinde fiyatı oranlamak. Tatil hayalimizde, evet bu otel beklentilerimi karşılar dediğimiz durumda tatil bütçesi ile oranlayabilmek. Bizim kişisel beklentilerimizi karşılayamayacak düzeyde bir oteli tercih edersek, uygun bir fiyatla o otele gidiyor olmamız bizi mutsuz eder. Geçtiğimiz yıllarda da birçok yazı arayıcılığıyla okurlarımızın tatil seçimine destek olduk. Arşivimize göz atın lütfen! 

O hayal ettiğimiz tatil için seçeceğimiz otelin, sürpriz olmaması adına iyi bir araştırmacı olmak gerekiyor. Şu an dijital çağda her alanda olduğu gibi tatil fırsatlarını da çeşitli otel seçenekleriyle görmekteyiz. Online olarak titizlikle bir araştırma yapmadan ödeme yapmamanızı hatırlatmak isteriz. Sosyal mecralarda karşımıza çıkan bir otelin, internet sitesi ve adres bilgilerinden teyit etmeliyiz. Tatil konusunda aracılık hizmeti sunan platformlar için de aynı şekilde referans ihtiyacı duyabiliriz. Sunulan fotoğrafların gerçek olup olmadığı kontrol etmek.  Otel fotoğraflarının, internet sitesi, sosyal mecralar ve tatil hizmeti aracılığı sunan internet sitelerinde bütünlük içinde olduğundan emin olmak. 

“Güvenli Tatil & Güvenli Otel” için doğru seçim yapabilmek. 

Artık en doğru otel seçimini yapmak ve aradığımız o uygun oteli bulmak için birincil önceliğimiz oldu. Yaşanılan pandemi süreci sonrasında 2020 yılında birçok otel, belirli standartlar çerçevesinde, çeşitli denetlemelerle sertifikasyon sürecinden geçti. Gerçekleşen bu denetimler sonrasında “Güvenli Turizm Sertifikası” sahibi oldu ya da olamadı. Hijyenin kurallarının önemi beraberinde birçok farklı alanda yönetim ve denetimin sadece sertifikasyon süreci için değil, her an gerçekleşiyor olduğundan emin olmalısınız. 2020 yılı ve bundan sonrası için tercih yaparken önceliklerimiz değişti evet. Bir sonraki blog yazımızda da bu başlığı tüm detayları ile incelemek isteriz. Blogda bizi takipte kalın lütfen!

Hepimiz harika bir tatili hak ettik, ne dersiniz? Karar verme sürecinde sizlere birebir tatil asistanlığı hizmeti veren çalışanlarımız var. Özel istek-talep ve varsa sürpriz organizasyonlarınızı sizinle planlamak için bir telefon uzağınızdalar. Kilit Hospitality Group otellerinde 2021 fırsatları için; 444 0 558 / (0242) 322 00 00 numaralarından özel çağrı merkezi hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız