#Ekim ve Side

Ekim ayı için rotanız henüz kesinleşmiş değil ise bu yazı ile sizi Side’ ye götürmekten memnuniyet duyarız. :) Şimdi, mümkün olduğunca betimlemeler ile Side’ yi hissettirmeye çalışacağız. Ekim ayındayız. Biliyorsunuz ki Antalya halen günlük güneşlik. Güneş içinizi ısıtıyor, deniz hala sıcak ve masmavi. Ilık ve hafif bir esintisi var. Büyük surların bulunduğu antik kapıdan girerken şöyle söylüyorsunuz; “Side tam anlamı ile büyüleyici bir şehir.” 

Farklı bir ruh sarmış bu şehri. Tatil için bir yer seçerken siz nasıl bir yer düşlüyorsunuz ? Güzel bir otel, deniz, doğa, eğlence, şehrin tarihini keşfetmek değil mi? Tüm bunları ve daha fazlasını bir tatilde bulabileceğiz en özel rotalardan birisi Side. Hem doğası hem de barındırdığı kültürel zenginlikleri ile önemli ve özel bir destinasyon sahiden. Konaklama tesisleri, alışveriş yapabileceğiniz küçük dükkanlar, eğlence mekanlarına sahip. Akdeniz’ in en önemli liman kenti olan Side, antik çağın izlerini taşır. Side’nin giriş kapısı olan, tarihi ve görkemli sütunlarından içeri doğru ilerlediğinizde daha görkemli yapılar ile de karşılaşırsınız. Tarihten günümüze kadar kalan surlar ve sütunlar ile caddelerde ilerlerken büyülenirsiniz. Görkemli bir tiyatro, agora(pazar alanı), anıtsal çeşme, müze olarak kullanılan hamam kalıntıları ve limanı ile bir yarımada üzerinde yer alır bu şehir. Side şehrinde yaşayıp, bu büyüleyici şehri inşa eden insanlar bastırmış oldukları paralara ve taşlara “nar” meyvesini kazımışlardır. Nar meyvesi tarih boyunca Side’ nin simgesini olmuştur. Nar, bereketin simgesidir. Tarihte şehrin simgesi olarak kabul edilen nar, bugün Side‘ nin dünya üzerindeki tanıtımlarında da simgesi haline gelmiştir.

Side’ de yer alan Apollon Tapınağı’ nda her yıl çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Uluslararası Opera ve Bale Festivali’ ne ev sahipliği yapar her yıl Side.

Gün batımını en görkemli izleyebileceğiniz yerdir. Dikkat, büyülenebilirsiniz! Antik kentin etkileyici atmosferi sizi de etkileyecek eminim. Side’ ye geldiğinizde, muhteşem tatilinize ev sahipliği yapacak otel hangi otel diye mi düşünüyorsunuz ? Düşünmeyiniz :) Sizler için bıraktığım linkler size birbirinden özel 4 otel seçeneği sunacak.

https://www.crystalhotels.com.tr/pages/otellerimiz/crystal-palace-luxury-resort

https://www.crystalhotels.com.tr/pages/otellerimiz/crystal-admiral-resort-suites-spa

https://www.crystalhotels.com.tr/pages/otellerimiz/crystal-sunrise-queen-luxury

https://www.crystalhotels.com.tr/pages/otellerimiz/crystal-sunset-luxury-resort-spa

Seçim yapmakta biraz zorlanacağınızı biliyoruz :) Hangi otelimizi tercih edeceğinizi biz de merak ediyoruz. Büyüleyici bir gün batımı fotoğrafınızı paylaşırken, sosyal medya hesaplarımızdan bizi de etiketleyerek haberdar etmeyi unutmayın.

İnternet sitemiz https://www.kilithg.com/index.php açıklamalı metinler aracılığı ile oteller hakkında tüm bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır. Rezervasyon modülü üzerinden dilediğiniz tarih ve otelleri seçerek fiyat bilgilerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte sizlere birebir “Tatil Danışmanlığı” hizmeti veren çalışanlarımız var. Özel istek-talep ve varsa sürpriz organizasyonlarınızı sizinle planlamak için bir telefon uzağınızdalar. Kilit Hospitality Group otellerinde 2019 Ekim fırsatları için; 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışmanı"  hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız