Doğayı Koruma Çabamızla Ödüle Layık Görüldük

Uzun yıllardır, daha bilinçli ve ayrıcalıklı bir turizm hizmeti sunmak için Kilit Hospitality Group yönetim kadrosu bir vizyon tasarlar adeta. Bu tasarımın içinde denklemi, metotları, bazen tüm planı değiştiren bir ağacın varlığı bile olabilir. Evet, tek bir ağacın konumuna göre, varlığına göre mimari plan kayar, kaydırılır. Nirvana Mediterrenan Exellence, doğa ile sarmal mimarisi ile en özel örneklerindendir. Uzun yıllardır varlığını sürdüren hatta bazıları asırlık olan ağaçların konumuna göre otellerin mimarisi planlanmıştır. Bu doğa hepimizin ve onu en özenli şekilde korumalıyız. Bize miras kalan ve gelecek nesillere aktarabileceğimiz en güzel miras ise temiz ve korunmuş bir doğa.

Crystal Hotels “En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri” ödülünü bu yıl yine almaya layık görüldü. Sahillerde çevre koruma bilincini yükseltmeyi amaçlayan programı üstün bir başarı ile hayata geçirerek bir kez daha ödül aldı. Denizlerimizin temiz ve canlılar için sürdürülebilir kalmasını amaçlayan “Mavi Bayrak” zorlu değerlendirmelerden sonra verilir. Tesislere bu alanda etkinlikler ve eğitimler düzenlemek gibi zorlu görevler tanımlanıyor. Özellikle otellerin çevresindeki çocuklara doğayı koruma amaçlı birçok eğitim ve etkinlik düzenleyen Crystal Hotels Grubu, bu çabalarının sonuçlarını yine almıştır.  Mavi Bayrak Ödül Kriterleri arasında bulunan çevre eğitimi ve etkinliklerinin etkili ve doğru bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla, 2001 yılından bu yana, her yıl Mavi Bayrak başvuru dosyaları içerisindeki çevre eğitim etkinlikleri ek dosyasının değerlendirilmesi, TÜRÇEV tarafından koordine edilen Mavi Bayrak En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Jürisi tarafından yapılmaktadır. Crystal Hotels, yapılan değerlendirme sonucunda, 2019 yılında Mavi Bayrak Programı kapsamında yaptığı çevre eğitim etkinliklerinin kapsamı, niteliği ve dosyalama açısından ödüle ikinci kez layık görülmüştür.

 

Bu ödüle layık olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Süreçte bize katkı sağlayan çalışanlarımız, gönüllü yetişkin ve çocuk konuklarımız, otellerimizin çevresinde yer alan eğitim kurumları ile hep birlikte doğayı ve çevreyi korumak için birçok etkinlik gerçekleştirdik. Bu ödül otel grubumuza 2019 yılında gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ile geldi. Detayları ile birlikte görmek isterseniz www.mavibayrak.org sitesinde de dosyamıza ulaşabilirsiniz. Mümkün olan oranda basılı anket, belge gibi dökümanlarımızı online olarak yaptık. ECO Okul Projesine katılım sağladık. Konuklarımızı otele girişte bilgilendirdiğimiz info broşürlerimizi mobil uygulamaya taşıdık. Sezon boyunca çevre temizlik etkinlikleri düzenleyip, çevre köşesi oluşturduk. Çevre eğitimi ve tatbikatlar düzenledik. Uygulamalı olarak çiçek ve fidan dikim tekniği eğitimi sunduk. Çevre konulu boyama ve oyun etkinlikleri düzenledik. Hayvanları koruma günü etkinliği, çevre bilinçlendirme oyunları kitabı hazırladık. Crystal Waterworld Resort’ ta ve Nurten -Turan Kilit İlkokulu’ nda sahada çevre koruma çalışmaları, fidan dikimi, enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirme eğitimleri düzenledik. Manavgat Sorgun Çamlığı’nda atık toplama etkinliği gerçekleştirdik. Uzun yıllardır tasarladığımız bu bilinçlendirme çalışmalarına ek olarak daha neler yapılabilir konusunda da Kilit Hospitality Group Kalite Yönetimi 2020 yılı için daha da geliştirilmiş bir takvim hazırladı. Film gösterimi ile bilinçlendirme, küresel ısınma ve etkileri üzerine seminer düzenlemek, tohum hediye etmek, sürdürülebilir ve ekolojik bir alan üzerine etkinlikler yeni takvimimizde ek olarak yer almaktadır.

 

Biz Kilit Hospitality Group olarak doğanın ve çevrenin önemini, örnek teşkil ederek vurgulamayı vizyon edinerek, sürdürülebilirlik için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Konuklarımız ise tekrar konuk olmayı tercih ettiği oteline geldiğinde, geçmiş yıllarda ekmiş olduğu fidanı gördüğünde yaşadığı hissi kalbimizde hissediyoruz. Bugünlerde doğanın varlığı ve doğada olmak hepimiz için çok çok kıymetli.

 

Her gününüz tatil tadında geçsin.

 

 

Yorumlar

Yorum yazınız