Doğa ile #temas

2020 yılında yaşanan tüm durumlara dair #reset ihtiyacı duyanlardan mısınız? Bu yaz, tatile gitmek için emin olamayıp, tatili güvenli bulmayıp, sosyal medyadan tatile gidenleri takip ettiğinizde neden ben tatile çıkmadım diye içinizden geçiriyor musunuz? Geç değil! Antalya’da yaz devam ediyor hala. Tatile çıkma hayalini bu yıl erteleyen birçok kişiyiz. Dünya genelinde yaşanan kaygı, 2020 yılında birçok şeyden mahrum kalma ve yaşananlarını unutturacak bir reset ihtiyacı doğurdu. Ülkemiz için oldukça geç başlayan turizm sezonu, havaların hala sıcak sürmesiyle, otellerimizde adeta temmuz tadında tatil devam ediyor.

 

Blog arşivimizde geçmiş yazılarımıza göz atarak tüm sezon boyunca “Güvenli Tatil” standartlarına artı olarak, Kilit Hospitality Group’ a ait otellerimizdeki ek önlemlerimizi görebilirsiniz. 2020 sezonunda otellerimizde tüm önlemler titizlikle sürdürüldü ve halen güvenle tatil yapacağınız otellerimizde sizleri de konuk etmeye hazırız. Belki siz de zamanı askıya alıp, durdurmak ve tüm yılı unutturacak bir tatile ihtiyaç duyuyorsunuzdur. Bunu hakkettiğinize eminiz. Son zamanlarda paylaştığımız yazılarımızda da bolca altını çizdiğimiz gibi; en çok doğa ile temasa ihtiyacımız var. En güzel, en şık ayakkabılarımızı bile çıkarıp, tamamen çıplak ayakla deniz ve doğaya #temas. İhtiyacımız olan sanki bu! Evet, temassız bir yıl yaşadık. Uzunca bir süre, içinde bulunduğumuz bu özel süreci en iyi şekilde atlatmanın yolu temassız kalmaktı. Aylarca evlerimizde kalarak hem doğa ile hem de sevdiklerimizle temas etmedik. Bu süreç, birçok insanın dışarıya yolculuğunu engellerken içe doğru bir yolculuğu da sağladı. Artan yoga ve meditasyon uygulamaları bunun en belirgin örnekleri diyebiliriz. Temas engeli yaşadığımız günlerden sonra belki biraz daha kendinizi kısıtlamaya devam etmeyi seçmiş olabilirsiniz. Güvenli bulduğu alanları tercih edip, tatile çıkanlar ise bu yıl kesinlikle farkındalıkla geçirdi tatilini. Hem kendi sağlığımız hem de başkalarının sağlığı için temassız kalmaya özen göstermeliyiz evet ama doğaya temas etmeden duramayız. Siz hiç ağaca sarıldınız mı? Lütfen deneyin! Evet, insanların size yönelen bakışlarını umursamadan bir ağaca sarılmanın verdiği hissi deneyimleyin. Dokularını incelemek, bir ağacın gövdesini, yapraklarını... İnanılmaz bir duygu! Çıplak ayakla yürümek…Kumsalda, çimlerde, toprakta hatta. Doğa ile #temas bizi iyileştirir. Kilit Hospitality Group otelleri için şu an seçim yapacağınız otellerin hepsi çok yakın mesafelerde doğayı, milli parkları, antik kentleri sunar. Birbirinden özel keşifler yapabilirsiniz. Ayrıcalıklı ve lüks bir tatil, doğada keşif, mitolojiye yolculuk ve tüm bunlar sizi mükemmel hissettirebilir. İki tekerli özgürlük diye tanımladığım bisiklet ile doğanın içinde kaybolmak belki de. Doğanın içinde adımlar atmak, derin ve temiz nefesler almak tüm bunları anda kalarak başarmak. Çoğumuz aslında tatilde reset ihtiyacı duyarız ancak; çok azımız başarabilir. Bunu en verimli şekilde başarmanın sırrı ise anda kalmak. Yaşamın her anını bilinçli bir farkındalık ile yaşamak. Bu günlerde çok duyduğumuz yeni bir kavram daha #mindfulness. Bilinçli farkındalıkla yaşamın her anını ve tatili sürmek mümkün. Önümüzdeki hafta blogda bu konu üzerine sizlerle paylaşımda bulunmak isteriz. Takipte kalın!

 

2020 yılında olan biten her şeyi unutturacak bir tatile ihtiyaç duyuyorsanız hala geç değil! Karar verme sürecinde sizlere birebir tatil asistanlığı hizmeti veren çalışanlarımız var. Özel istek-talep ve varsa sürpriz organizasyonlarınızı sizinle planlamak için bir telefon uzağınızdalar. Kilit Hospitality Group otellerinde 2020 fırsatları için; 444 0 558 / 0 242 322 00 00 numaralarını arayarak “Tatil Asistanlığı” hizmeti ile özel destek alabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız