Crystal Hotels ve #GüvenliTatil Standartları

Dünyamız, geçtiğimiz yüzyıllardan bugüne birçok salgın hastalık ve toplumları etkileyen olaylarla mücadele etmek zorunda kalmıştır. İçinde bulunduğumuz 21. yy’da, global anlamda yaşam seyrimizi etkileyen Covid-19 virüsü ile mücadelede içinde bir seneyi geri bıraktık. Seyahat tutkunlarının, tatil severlerin ve tüm bunların yanında birçok işletme ve işletmecinin etkilendiği bu süreç aslında elimizde olmayan bir biyolojik afetten meydana geldi. Küresel anlamda artık yeni normaller olarak tabir ettiğimiz birçok önlem bileşeni hayatlarımızın vazgeçilmezi halinde. Maskeler, el dezenfektanları, filyasyon çalışmaları ve diğer tüm önlem ve uygulamalar daha iyi bir hayat için oldukça önemli.

Bu noktada Crystal Hotels Grubu olarak siz değerli okurlarımız için aldığımız güvenli tatil önlemlerinden bahsetmek istedik. Sağlıklı ve keyifli bir tatil geçirmeniz için;

Otellerimiz içinde bulunan sağlık personelimiz, check-in sürecinden itibaren sizi yalnız bırakmayarak en ufak şikayetinizde sizler için en iyi hizmeti sunmaktadır. Otelimize giriş yapan tüm personellerimizin, misafirlerimizin, ziyaretçi ve tedarikçilerimizin ateş ölçümleri eğitimli personellerimiz tarafından yapılmaktadır.

Sizlere hizmet veren personelimiz düzenli olarak sağlık taramalarından geçirilmekte ve kişisel ekipman kullanımı (maske, eldiven, bone vb.) konusunda tüm kurallara uymaktadır. Servis, lojman, yemekhane gibi personel alanları çalışanlarımızın sağlığını riske atmayacak nitelikte dizayn edilmekte ve hijyen standartları üst düzeyde tutulmaktadır.

Tüm çalışanlarımıza, koronavirüs ve diğer tüm bulaşıcı hastalıklar, hastalık belirtileri, korunma yolları, şüpheli ve acil durumlar hakkında ki eğitimler Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kriterler doğrultusunda verilmektedir. Tüm bilgi ve broşürler çalışanlarımızın kolay ulaşabileceği şekilde, online ve görsel duyuru materyalleri olarak paylaşılmaktadır. Olası acil durumlarda kullanılan iletişim kanallarımız, teknolojik materyallerle desteklenmiştir.

Sağlık personellerimiz, check-in işlemlerinde, Covid-19 belirtilerini gözlemlemek, incelemek adına ön büro çalışanlarına eşlik eder. Misafirlere ait bagajların dezenfeksiyon işlemleri, otellerimizde belirlenen check-in dezenfeksiyon alanlarında yapılmaktadır. Bellboy çalışanlarımız tarafından dezenfekte edilen bagajlar, özenle misafir odasına taşınmaktadır. Tüm misafir ilişkileri personelimiz eğitimden geçirilerek sosyal mesafe kuralları ve salgın hastalık takibi konusunda eğitilmiştir. Misafir ilişkileri personellerimiz, 24 saat istek ve önerilerinizi değerlendirmek üzere hizmet vermektedir.

Siz değerli misafirlerimize, yiyecek, sunum ve servis ekipmanları ile teması tamamen ortadan kaldırılmış yeni bir açık büfe sunum sistemi sunulur. Açık büfelerde sizler için hazırlanan, birbirinden lezzetli yiyecekleri, mutfak şeflerimiz sosyal mesafe kuralları dahilinde el değmeden, dağıtılmaktadır. A la carte restoranların set menü sistemi ile daha çok misafire servis vermesi amaçlanarak düzenlenmiştir. Çocuklarınız ve bebeklerinizin için özel hijyen şartlarında hazırlanan mamalar odanıza servis edilmektedir.

Temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinde kullandığımız kimyasallar; mutfak, çamaşırhane, bina bakımı, kişisel hijyen, havuz bakım ürünleri ve su şartlandırma işlemlerinde kullandığımız; Sağlık Bakanlığı onaylı Diversey ürünleridir. Mutfaklarımızda, sebze meyve dezenfeksiyon işlemlerinde ozon kullanılmaktadır. Kapalı genel alanlarda, gıda üretim alanlarımızda ortam havası ve yüzey dezenfeksiyonu amacı ile ozon sistemlerinden yararlanılmaktadır. Odalar ve genel alanlarda, yüksek ısıda buharla dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır. Bu yöntemle kolay ulaşılamayan, detay ve zaman isteyen tüm yüzeyler kısa sürede dezenfekte edilmektedir. Dezenfeksiyon ekibimiz, son teknolojiye sahip ekipmanlara sahip olup, özel olarak eğitim almaktadırlar. Oda ve genel alan tekstillerimiz, özel çamaşırhanemizde, son teknolojiye sahip makine ve ekipmanlarla, Halk Sağlığı Kurumu’nun önerdiği ısı derecelerinde yıkanıp, ütülenmekte, paketlenerek otellerimize sevk edilmektedir.

Çocuklarımıza özel kişisel oyun programları geliştirilmiş olup kullanımı sadece bir çocuğa özeldir. Mini kulüplerimizde temizliği kolay, güvenli oyuncaklar tercih edilmektedir. Kullanılacak olan oyun parkları oyuncaklar sürekli ve her kullanımdan sonra dezenfekte edilmektedir. Kullanılan boya vb. materyaller Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır. Otel havalandırma ve iklimlendirme sistemlerimiz 24 saat kontrol altında tutulmakta, mevzuata uygun standartlarda ve sıklıkta temizliği sağlanarak mesleki yeterliliği sağlanmış teknik personellerimiz tarafından kontrol edilmektedir. Su ve havuz sistemlerimiz son teknolojiye sahip filtrasyon, UV cihazları, ozon sistemleri, kimyasal dozajlama üniteleri vb. cihazlar ile mevzuat limitleri doğrultusunda dezenfekte edilmektedir.

Daha birçok konuda siz ve sevdikleriniz için her detayı düşünerek aldığımız Covid-19 bilgilendirme metnine https://www.crystalhotels.com.tr/ adresi üzerinden Covid Bilgilendirme başlığından ulaşabilir, +90(242) 322 0000, +90444 0 558 numaralarından çağrı merkezimizi arayarak gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Yorumlar

Yorum yazınız