Crystal Green Bay 2020 Sezonunu “Sıfır Atık” İle Tamamladı

2020 yılı hepimize, bireysel olarak yaptığımız her şeyin bütün dünya üzerinde bir yansıması olduğunu gösterdi. Gelecek nesillere, sürdürülebilir bir yaşam bırakmak adına, bireysel etkimizin önemini yetişkinler olarak anlamaktayız. Yetiştirdiğimiz nesillere de bu bilinci aktarmalıyız. “Bu dünya evimiz” diyor Sıfır Atık projesi.

Kilit Hospitality Group çatısı altında yer alan tüm otel markalarımız için Kalite Yönetim ve Denetim Sistemleri kurgulanırken, doğaya saygı, her koşulda sürdürülebilirlik, yüksek bir farkındalık ve çaba ile mümkün kılınmıştır. Bu anlayış otellerimize her yıl birbirinden özel ödülleri getirdi. 2020 yılını tamamlarken, Bodrum’ da bulunan Crystal Green Bay Resort& Spa özel bir belgeye sahip oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ nın yürüttüğü “Sıfır Atık” projesi çerçevesinde, tüm sezon boyunca çeşitli değerlendirmeler yapılarak, Muğla Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından belgelendirildi. Otellerimiz için izlediğimiz politikalarda, atıkların ayrıştırılması ve çalışanlarımızın bilinçlendirilmesini her zaman önemsedik. Hem otellerimizde hem de çalışanlarımız ile iş birliğiyle bu farkındalığı daha da yükselmek istiyoruz. Mevcut kaynaklarımızı korumak, israfın önüne geçmek adına, sıfır atık projesi bilincinde olduğu gibi biz de otellerimizde atık oluşmasına sebep olan etkenleri her sezonda inceledik. Tespitlerimiz ve aldığımız önlemler, kullandığımız malzemeler, konuklarımıza not olarak bıraktığımız bilinçlendirme yazıları ile atık oluşumunu mümkün olduğunca hep azalttık. Tüm bu süreçlerin sonunda doğal olarak oluşan atıklarımızı ise ayrı toplanmasını sağlayıp, ayrıştırmalar konusunda bilinçli tutumlar izledik. Geri dönüşümü mümkün olan maddeleri özel alanlarda toplayıp, mini kulüplerimizde uzman eğitmenlerin kontrolünde miniklerimiz harika tasarımlar yaptılar. Kendi yaptıkları bu tasarımlardan mutlu olurken, geri dönüşüm farkındalığını da kazanmış oldular. Geri dönüşümü mümkün olamayan atıkların doğada ciddi bir enerji kaybı oluşturduğu bilincindeyiz aynı zamanda. Otellerimizi her yıl binlerce konuk ziyaret eder. Kullandığımız doğal kaynakların, örneğin suyun bize yeterli ve temiz bir şekilde her zaman ulaşabilmesi için hep birlikte bu bilinci artırmamız gerektiği inancını taşıyoruz. Bu farkındalığı, otelden evine götüren her konuğumuz ve hatta her çalışanımızın da aynı farkındalıkla evinde yaşamını sürdürmesi hepimiz için güzel bir gelecek demek. Bu perspektiften bakarak, bu yazıyı okuyorsanız eğer sizin de bize katılmanızı ve çevrenizdeki en 5 kişiyi de bu bilince davet etmenizi rica ediyoruz. Bireysel olarak çabalarımızın bile dünya üzerinde bütüne bir katkı sağladığını unutmamalıyız.

Eğer otellerde, evlerimizde, yaşamın her alanında sıfır atık farkındalığını yaşamımıza dahil edebilirsek, verimliliğimiz artarken, israfın önüne geçilmesi ise maliyetlerimizi azalacaktır. Gelecekten, geride bırakacağımız bu masmavi ve yeşil notaları olan, muhteşem harmoniye sahip dünyamızdan, yani evimizden hepimiz sorumluyuz. Duyarlı olmak, çevreyi korumak, sıfır atık farkındalığını taşımak bize iyi gelecek ve iyi hissettirecek olan. 2021 yılında otellerimizde bir araya geldiğimizde, yeniden ve özgürce doğaya kavuştuğumuzda ona çok iyi bakmak dileğimizle. 

Crystal Hotels Blog okurlarımıza ve Kilit Hospitality Group misafirlerine her hafta başka bir konu ve rota sunmaya biz devam ederken, belki siz de blog arşivimizi keşfetmek istersiniz. Özenle hazırladığımız birçok yazımız var. 2021 yılında hayal ettiğiniz otelde olmak ve güvenli bir tatil için 444 0 558 / (0242) 322 00 00 numaralarından “Tatil Asistanlığı” hizmeti ve özel destek alabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız