Şubat Ayı İçin Harika Bir Önerimiz Var

p_ekran-resmi-2019-02-06-235506png.png

Bu hafta blogda sizleri mevsimi olmayan bir yere götürmek istedik. Zaman sanki öylece donmuş kalmış bu şehirde. Şubat ayı için hemen bir plan yapabilirsiniz. Kaçamak yapabilmeli insan arada. Biraz ara vermek sizi yeni daha güzel işlere, yaşama motive edecektir. İşlerinizin en yoğun olduğu zamanda “durdur tuşuna” basıp, tatil için bir kaçamak yapmaya ne dersiniz? 

Şubat ayı için özel önerimiz, mevsimi olmayan yani her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen Kapadokya. Zaman sahiden donmuş gibidir Kapadokya’ da. Yağmur ve rüzgar ihtişamlı bir dans etmiş ve ortaya bir eser koymuştur adeta. Bundan yaklaşık 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağı’ nın püskürttüğü lavlar, kül olmuş ve milyonlarca yıl yağmurla ve rüzgarla dans etmiştir. Evet etkileyici yapıları, peri bacaları, geçmiş tarihi ile büyüleyicidir Kapadokya. 

Henüz gitmediyseniz muhtemelen sizinde “gidilecek yerler” listenizde yer alıyordur. Peki neden şimdi olmasın? 

Bu şehirde büyülenebilirsiniz. Kapadokya büyük bir kültürel mirasa sahip, bambaşka bir diyar.Kapadokya, çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. 

Crystal Hotels Grubu’ na ait 15 otelden 1 tanesi de Kapadokya’ da yer almaktadır. Crystal Kaymaklı Hotel& Spa,  Kapadokya’ nın bu sonsuz zaman ummanına usulca ilişmiş bir mekandır adeta.

Kayalara oyulan evler, kiliseler ile doğa ve tarihi barındıran Kapadokya,  bir çok medeniyetin izini taşımaktadır. Jeolojik olaylar neticesinde oluşan peri bacalarının içlerine ev ve kiliseler oymuştur.“Güzel Atlar Ülkesi” de denir Kapadokya için… 

Antalya’ da yer alan otellerimizde konaklayan yabancı konuklarımız, tatilleri esnasında Kapadokya- Kaymaklı’ da yer alan otelimize de ilgi duyarak gitmekteler. Bir konuğumuz şöyle demişti;  “Türkiye’ ye gelen Kapadokya’ yı görmeden dönmesin!” Aslına bakarsanız Kapadokya bize bu kadar yakından, yabancı turistler tarafından daha çok ziyaret edilmektedir.

Avanos, Ürgüp, Göreme, Ak Vadi, Uçhisar ve Ortahisar Kaleleri, El Nazar Kilisesi, Aynalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak Yeraltı Şehirleri, Ihlara Vadisi, Selime Köyü, Çavuşin, Güllüdere Vadisi, Paşa Bağ-Zelve Kapadokya’ da adeta açık bir müze halindedir. 

Siz de hala Kapadokya’ yı ziyaret etmediyseniz hemen bir tatil planlayabilirsiniz. Crystal Kaymaklı Resort & Spa ve Kilit Hospitality Group tatil fırsatları için; 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından tatil danışmanlarına ulaşabilir, birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin! 

Yorumlar

Yorum yazınız