Çocuğunuzla Tatile Çıkıp, Çocuksuzmuş Gibi Tatil Yapmak

p_shutterstock_592648823jpg.jpg

Bu söz bir çok ailenin hoşuna gidecektir. Nasıl? Nerede bu tatil? Hangi otel burası dediğinizi duyar gibiyiz. Tatil demek ebeveynleri için dinlenmek demek. Bütün yılın yorgunluğunu atmak demek. Çocuğunuzu güvenebileceğiniz birilerine bırakıp tatile çıkmakta bir seçenek evet ama çoğu aile çocukları ile tatile çıkmak ister. Bir ebeveynin tatilden istediği ve bir çocuğun tatil anlayışı bambaşkadır. Tatile gitmek bir çocuk için büyülü bir rüyadır. Keşfetmek için yüksek enerjiye sahip olup, çılgınca eğlenmek ister. Bir çok şeye şaşırıp, mutlulukla dolu anılar biriktirir, yeni arkadaşlıklar edinir kendine. Bu durumda  ebeveynler tatil için otel ararken, otelin sunduğu imkanları titizlikle araştırır. 

2014 yılından bu yana sizlere Crystal Hotels Blog’ da yazıyorum. Crystal Hotels grubuna ait 13 otel ve “Ayrıcalıklı Yaşam” konseptli oteli Nirvana Lagoon Villas Suites& Spa için blog arşivimizde yüzlerce yazıya ulaşabilirsiniz. Otelleri birebir gezerek bilgiler toplayıp sizlerle paylaştım. Konseptler, sizlere sundukları imkanlar, doğru oteli seçmek için denklemler... Tüm bu yazılara merak ettiğiniz otel kategorilerinden ve genel kategori Crystal Hotels’ den doğru tatili seçmek için bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Yıllar içerisinde çalıştığım bu otellerde balayı tatili yapma, sonrasında bebekle tatil yapma, şimdilerde bebeklikten çocukluğa geçen oğlumla tatil yapma şansına sahip oldum. Anne olduktan sonra her otelin mini kulübü ve çocuklara sunduğu imkanlar daha da dikkatimi çekti. Son 2 yıldır bu algıda seçicilik ile ailelere doğru oteli seçmeleri için de bolca yazı paylaştım. Geçtiğimiz hafta yine oğlumla birlikte herkesin merak ettiği otel Nirvana Lagoon Villas’ ı keşfettik. Mini kulübe girdik, otelin bebekli-çocuklu ailelere sunduğu imkanları araştırdık ve topladığımız bilgileri sizlerle paylaşmak için derledik. 

Evet siz de “Çocuğunuz ile tatile çıkıp, çocuksuzmuş gibi tatil yapmak.” istiyorsanız Nirvana Lagoon Villas’ ı mercek altına almanızı öneririm. İnanın Nirvana yazmakla, anlatılmakla bitmeyecek kadar güzel bir otel. Her ayrı özelliğini sizlerle paylaşmak için yazdığım yazılarıma yine blog arşivinde “Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa” kategorisinden ulaşabilirsiniz. Siz de oteli merak edenlerdenseniz okumanızı ve Nirvana’ yı sosyal medya hesaplarından takip etmenizi öneririm. 

Bebekle-çocuğu ile ilk defa tatile çıkacak bir çok aile var. Daha önce birlikte tatil deneyimlemiş ama bundan pek memnun olmamış doğru oteli arayan da çok fazla aile var. Onların önemli soru işaretleri var. Haklılar.  Öncelikle bebekle tatile çıkacak olanlar için genel soruları cevaplamak istedim. 

En öncelikli soru yatak. Otelde bebeğim için bir yatak sağlanacak mı ?

- Evet her otelimizde olduğu gibi Nirvana’ da bebeğiniz için bir park yatak odanızda yer alacaktır. 

Ve en önemli soru beslenme. Otelde bebeğimin beslenmesi için neler mümkün ? Otele giderken yanımda ısıtıcı ve ihtiyaç duyulan diğer ekipmanları götürmeli miyim? 

- Bebeğiniz 0-6 ay arasında ise ona formül mama hazırlıyorsanız odanızda yapmanız için ısıtıcınız hazır bulunacaktır. Eğer bebeğiniz ek gıdaya geçtiyse otelin ana restoranında büfelerde bütün meyve ve sebzelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Meyve ve sebzeleri püre yapmanız için blender seti, beslenme gereçlerini temizlemek için sterilizatör, eğer yanınızda yoksa formül mama ve çeşitli kaşık mamaları Baby Corner köşesinden temin edebilirsiniz. 

Acaba otelde bebek arabası var mıdır? 

Evet, Nirvana Hotel’ de bebeğiniz için konforlu bebek arabaları mevcut. Bir form doldurarak kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Banyo Malzemeleri var mıdır? 

Evet, otelde bebeğiniz için yıkama küveti ve kova bulunmaktadır. 

Ayrıca bebeğiniz ile mini kulüp aktivitelerine birlikte eşlik edebilirisiniz. Kendinize özel bir zaman dilimi ayırmak isterseniz de Uzman Çocuk Gelişimci olup, min kulüpte çalışan arkadaşlardan bebek bakım hizmeti alabilirsiniz. 

Burada şunu dipnot olarak geçmek istiyorum. Özel gözlemim bir balayı çiftiyseniz bir de bebeğinizle tatil yapıyorsanız o oteldeki herkes size ekstra ekstra hizmet verecektir :) 

Çocuklar için Nirvana Hotel’ in mini kulübü “Crispy Kids World” otelin içinde ayrı bir dünya adeta. 3.500 metrekarelik özel bir alana sahip. Büyük bir mini kulüp , kendine ait yemek büfesi, uyku odası, aktivite alanları, havuzu, mini aqua parkı ile doğanın içinde büyülü bir dünya. Nirvana ‘ yı bir çok otelden ayıran özelliklerden birisi de mini kulübün 12 saat hizmet veriyor olması. Çocuklarınız kendine ait alanlarında mutluyken, bu güvenli bölgede bulunan çocuğunuzda aklınız kalmadan rahatça tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Şahane değil mi? :) 

Siz de Nirvana’ yı merak ediyor ve daha çok bilgi sahibi olmak istiyorsanız internet sitesi www.nirvanahotel.com’ u ziyaret edebilirsiniz. Nirvana’da tatili deneyimlemiş misafirlerin paylaşımlarını da sosyal medyadan ulaşabilirsiniz. 2018 yılında Tatilin #Nirvana sını yaşamak istiyorsanız 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışmanı"  hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin! 

 

Yorumlar

Yorum yazınız