İstikametimiz Bodrum-Güvercinlik

p_shutterstock_436713922jpg.jpg

Crystal Hotels Blog ' da her hafta yeni bir rota çiziyor, Side-Kemer-Belek-Beldibi-Bodrum-Kapadokya' da yer alan Crystal Hotels grubu otellerini keşfediyouz. Bugün sizlere; yenileneceğiniz, hayran kalacağınız, dönmek istemeyeceğiniz bir yerden bahsedeceğim blogda.  
Bodrum, eski adıyla Halikarnassos. 
Heredot’ un şehri. 
Dünyanın Yedi Harikasından Mausoleum' u ile , 
İlk çağda adı Zephyra adasında yer alan Bodrum Kalesi varlığı ile, 
Tarihi Hamamı, Şapel ve Doğu Roma Gemisi ' nin bulunduğu,  
13 bin kişilik kapasitesi bulunan Helen döneminden günümüze kalan antik tiyatroya sahip, 
Şehrin girişini temsil eden Mindos Kapısı ile M.Ö 484 yılından bu yana tarihe şahitlik etmiş şehir ; Bodrum.

,p_shutterstock_419543833.jpg||,

Bodrum bir doğa harikası adeta.  Bodrum hareketli bir tatili de sakinliği ve huzuru da yakalayabileceğiniz bir ambiyansı da sunabilir size. Bodrum için, Halikarnas Balıkçısı olarak bilinen “Cevat Şakir KABAAĞAÇLI” şu dizeleri söylemiştir; 
Yokuş başına geldiğinde Bodrum’ u göreceksin.
Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin.
Senden öncekiler de böyleydiler,
Akıllarını hep Bodrum’ a bırakıp gittiler.

,p_green-bay_jpg-2.jpg||,

İstikamet “Güvercinlik” 
Güvercinlik’ e geldiğinizde Bodrum’ u selamlayabilir ve yukarıya teşekkür edebilirsiniz burada bulunduğunuz için.  
Müthiş bir koy, yemyeşil bir doğa, dingin bir deniz. 
Doğanın mucizelerinin içine gizlice koyulmuş gibi duran bir otel; Crystal Green Bay Resort& Spa
İşte tam burada deniz- kum- güneş- doğa denklemini kurabilir, aradığınız huzura erişebilir, eğlenmek isterseniz eğlenebilir, müthiş lezzetler tadabilirsiniz.  Yenilenir, hayran kalır, dönmek istemeyebilirsiniz.

,p_green-bay.jpg||,

Evet, siz de etkilenecek ve büyüleneceksiniz. Aklınızı burada bırakabilirsiniz, benim kaldı doğrusu. Metropol şehirlerde yaşayan herkesin, her şeyi bırakıp güneye, özellikle de Bodrum ‘ a gidesi vardır. Yeni bir hayat kurmak isteyen çoğu insanın seçtiği yer olmuştur Bodrum. Eğer Bodrum’ da kaldıysanız bilirsiniz ya da gittiğinizde göreceksiniz ki müthiş bir havası var. Sabah uyanmanız için alarm kurmanıza bile gerek olmadan, dinlenmiş bir şekilde güne başlayacaksınız. Oysa ne çok zorlanıyoruz bulunduğumuz şehirlerde yataktan kalkmakta. Her şeyi bırakıp gidemiyorsanız da,  siz yine de bence Bodrum’ a en az bir kez de olsa gidin ve yenilenin. 
Crystal Hotels Grubu' nun,  Bodrum- Güvercinlik' te yer alan güzide oteli ; Crystal Green Bay Resort & Spa için tatil danışmanlarından destek alabilirsiniz. 
Bodrum' a hiç gitmediyseniz ya da aklı Bodrum ' da kalanlardansanız,  bütçenize göre avantajlı bir tatil arıyorsanız ya da kafanıza takılan her hangi bir şey var ise;  444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışman" larına ulaşabilir , kişiye özel destek alabilirsiniz. 

Her gününüz tatil tadında geçsin. 

Yorumlar

Yorum yazınız