Bu Yıl Tatil İçin Güvenilir Oteller Arayacağız

Uzunca bir süre evde olduğumuz günlerden sonra normalleşme sürecine adım atmaktayız. Hep akıllarda olan “bu yıl tatile gidebilecek miyiz?” sorusu daha sesli sorulmaya başladı. Sohbet aralarında, sosyal medyada ve çağrı merkezimizin daha çok çalan telefonlarında bu soruyu duymaktayız. Bu süreçte Crystal Hotels Blog’ da sizler için yazılarımızda, bu yıl tatil seçimlerinin çok başka olacağı, olması gerektiği ile ilgili bilgiler sunduk. Kilit Hospitality Group otelleri için tüm internet sitelerimizde “COVID-19 Sağlık ve Hijyen Uygulamaları” adlı belgemizi, tüm önlemlerimizi şeffaflık ile sunduk. Bu özenle hazırlanmış belgeyi Crystal Hotels, Nirvana Hotels ve Amara World Hotels sitelerinden indirerek inceleyiniz lütfen.

Başlıkta da belirttiğimiz gibi bu yıl tatil için güvenilir oteller arayacağız. Güvenilirlik standardımızın başlıklarını ise “sağlık ve hijyen” oluşturacak. Hepimiz doğayı ve denizi özledik. Tatile çıkılamayacak bir yılın düşüncesi bile sizin de motivenizi düşürüyor olabilir. Normalleşme süreci ile birlikte yaşanan olumsuzluklarında azalması, gerekli önlemlerin alınması ve tamamen bu süreçten kurtulmak hepimizin temennisi. Kilit Hospitality Group, çalışanlarının, misafirlerinin, ziyaretçilerinin ve tüm ilgili tarafların sağlığına önem vermektedir. Bina, havuz, su ve gıda güvenliği, teknik bakımlar, acil durumlar, temizlik süreçlerimiz ISO Kalite Yönetim Sistemlerine göre yürütmekte olup, Bureau Veritas tarafından belgelendirilmiştir. Misafirlerin, Kilit Hospitality Group konukseverliği ile sağlıklı, mutlu, huzurlu ve unutulmaz bir tatil geçirmeleri önemsiyoruz. Tüm çalışanlar, üzerine düşen görev ve sorumluluklarını eksiksiz yerine getireceğini bildirmek isteriz. T.C. Sağlık Bakanlığının ve Dünya Sağlık Örgütünün COVİD-19 ile ilgili yayınlamış olduğu bilgiler ışığında, uzman kadromuz tarafından takip edilerek gerektiğinde revize edilmektedir. Bu süreçler, eğitimli ve profesyonel kadromuz tarafından denetlenmektedir. Otellerimizin, acil eylem planları oluşturulmuştur. Dış kaynaklı tedarik işlemleri, tüm risk boyutlarıyla ele alınmaktadır. Tüm tedarikçilerimiz ve paydaşlarımızla iş planlarımız gözden geçirilmekte, tedarik zincirinin tüm aşamaları yeniden planlanmaktadır. Çalışanlarımız, rutin olarak sağlık taramasından geçmektedir. Çalışanlarımıza, iş yeri hekimlerimiz tarafından T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kriterler doğrultusunda planlı eğitimler verilmektedir. Tesislerimizde, sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak yönlendirme ve dekorasyon çalışmaları yapılmıştır. Tüm sosyal alanlar ve özel kullanım alanların da var olan hijyen standartları en üst noktaya getirilmiştir. Korona tedbirlerimizin detaylarını sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Peki Bizler Otel Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Oteller hepimizin bildiği üzere ortak kullanım alanlarından oluşan bir kompleks içinde yer alır. Bu yıl otellerde, geçmişte sunulandan daha kapsamlı olarak sağlık personeli hizmeti alacağız. Seçim yapacağımız otelin bir özelliği bu olmalı. Gözlem, teşhis ve acil durumlarda başvurabileceğimiz bir birim olmalı otelde. Sosyal mesafe kuralı ise sağlığımız için çok önemli. Otellerde mesafe kuralını hatırlatıcı işaretleme ve yönlendirme levhaları görmeliyiz, göreceğiz. Ortak olarak kullanılan asansör, havuz çevresi, şezlonglar, dinlenme ve yemek alanları, otel transferi için tercih edilen araçların her kullanımda dezenfekte edilmediğinden emin olma ihtiyacı duyacağız. Otele giren bagajlar için giriş yaptığımız resepsiyonlarda dezenfekte alanı görmek isteyeceğiz. Oteller, konuklarına kapılarını açmadan önce tüm çalışanlarını bu hassasiyete özel eğitimlerden geçirecektir.

Yiyecek ve İçecekler En Hassas Olduğumuz Konu Olmalı

Yiyecek ve içeceklerin otele girişinde bir zincir söz konusudur. Bu zincirin aşamaları önemlidir ve titiz bir denetim gerektirir. Kilit Hospitality Group otellerinde bu özel süreç yaşanmadan öncesinde de tüm mutfak üretim alanları 24 saat kamera ile izlenebilmekteydi. Seçim yapacağınız otel için Kalite Yönetim ve Denetim sitemine ekstra hassasiyet göstereceğimiz bir döneme adım attık artık. Yiyeceklerin dezenfekte edilme aşamalarındaki hijyen kuralları her dönem için hassasiyet gerektirmektedir.

Dezenfeksiyonun Nasıl Yapıldığının Önemi?

İşte bu kısım hepimizin bilinçli olması gereken en mühim durum. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz ve otelin tüm alanları ile birlikte mutfakta hangi dezenfekte yönteminin kullanıldığını bilmeli, dikkat etmeliyiz. Kimyasala maruz kalmamak her zaman bilinçli olma farkındalığıdır. Ozon sistemleri ile dezenfeksiyonu lütfen sizlerde araştırınız. Kilit Hospitality Group, bu özel dönem öncesi geliştirmiş olduğu ozon sistemleri ile dezenfeksiyon sağlayacaktır.  Mutfak, sebze meyve, kapalı genel alanlarda, gıda üretim alanlarında ve ortam havasını dezenfekte etmek amacı ile ozon sistemlerinden yararlanılacaktır. Odalar ve genel alanlarda, yüksek ısıda buharla dezenfeksiyon işlemleri yapılacaktır. Bu yöntemle kolay ulaşılamayan, detay ve zaman isteyen tüm yüzeyler kısa sürede dezenfekte edilmektedir.

Ozon sistemi ile daha sağlıklı dezenfeksiyon konusunda bilinçlenmek için lütfen PDF belgemizi indirerek inceleyiniz.

En hassas yanımız olan çocuklarımızın güvenliği

Biz yetişkinler kurallara dikkat etme konusunda daha bilinçli olabilecekken ya çocuklar? Onlar için sunulan alan, tatilde onlara kendi dünyası içinde olma imkanı sunan mini kulüpler için durum oldukça hassas. Tatil için otel seçerken en hassas yanımız her dönem çocuklarımız. Bu dönem daha da hassas olacağız seçimlerimizde. Bu yıl mini kulüplerimizde temizliği kolay, güvenli oyuncaklar tercih edilecektir. Kullanılan boya vb. materyaller Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Oyuncak ve materyallerimiz kullanım öncesi ve sonrasında dezenfekte edilecektir. Mini kulüplerimiz uzman çalışanlarımızın gözetiminde bu dönemi hassasiyetle sürdürecektir.

Hepimiz bu yıl bilinçli tatil seçimleri yapacağız. Güvenli oteller arayacağız. Seçim yaparken iyi bir araştırmacı olmalıyız. Lütfen sizlerde güvenli tatil seçimi için birçok kriteri göz önünde bulundurunuz. Sağlıklı bir yaz dönemi bizimle olsun dileriz.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız