Bu Yıl Kaç Kitap Okudunuz ?

p_ekran-resmi-2018-08-11-002405png.png

"Kitapları seviyor musunuz öyleyse hayatınız boyunca mutlu olacaksınız demektir." demiş Jules Chore...

Kitap üzerine savrulmuş yüzlerce aforizma vardır. Peki bu dünya üzerinde kitap okumanın insan için faydasını, iyiliğini, iyileştiriciliğini kim reddedebilir ki? Okuma alışkanlığı olmayan bir insan bile kitap okumanın çok güzel olduğunu söyler. 

Özetle kitaplar iyi ki var!

Bu yıl kaç kitap okudunuz? 

Kitaplarla aranız nasıl? Sıkı bir okuyucu musunuz? Bir türlü bu alışkanlığı edinmeyi başaramadınız mı? Başlıyorsunuz, yarım mı kalıyor? Kendinize hiç yıllık hedef koydunuz mu? Bu hedefe ulaştınız mı? Aslında her gün yarım saat kitap okusam... diye kurduğunuz cümleler ile mi kalıyorsunuz? Bu konuda daha kararlı olmak istiyorsanız bir öneri olarak Good Reads uygulamasını kullanabilirsiniz. 1 yıl içinde okumak istediğiniz kitap hedefinizi belirliyor, okuduğunuz kitapları girdi yaparak takip ediyorsunuz. Başka okurları da bu portalda görerek bir nevi motive olabilirsiniz :) Kitap önerilerine ulaşabilir, hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.

,p_img_20180809_234828_926.jpg||,

Bu yazımız ile sizi dünyanın en güzel kütüphanelerinden birine götüreceğim. 

Derin maviliklere karşı, 

Hoş bir esinti, 

Deniz kokusu, 

Pırıl pırıl güneşin, doğarken ve batarken dansını izleyeceğiniz bir yerde, 

Kum, 

Şezlong, 

Eee çoğumuzun plaj çantasında bir tatil kitabı vardır değil mi? 

Şezlonga uzanıp, güneşlenirken yapılan en keyifli eylemdir kitap okumak. 

Şimdi size bahsedeceğim yer olan, dünyanın en güzel kütüphanesine sahip bu beach, şezlonga uzanmış kitap okuyan keyifli insanlarla dolu. 

Burası Nirvana! 

Ayrıcalıklı Yaşam Konsepti ile her detayı özenle hazırlanmış otel Nirvana Lagoon Villas Suites&Spa'da Beach Library sizi karşılıyor. Bir kitapsever bu köşeyi görünce çok mutlu olur, oluyor, oldum. Bu kütüphane köşesi Nirvana'nın özel alanlarından. Raflarda farklı dillerde kitaplar görebilirsiniz. Belki de bir konuk tarafından hiç tanımadığı bir okura hatıra olarak bırakılmış bir kitaba rastlayabilirsiniz. Bir gün Nirvana'ya giderseniz siz de oraya bir kitap bırakabilirsiniz, belki özel bir notla... 

,

Ben bu yazı ile birlikte bir yazardan bu özel kütüphaneye imzalı ve özel notla bir kitap bırakmasını rica edeceğim. Tabi şimdi merak edeceksiniz kim bu yazar? 

Dinazor Turizmci diyor kendine. Biz tabi estağfurullah diyoruz. :) 

Evet, 2017 yılında Adil Gürkan'ın kaleme aldığı Dinazor Turizmcinin Anıları kitabı. Turizmin tarihi gibi bir nevi. Ve Adil Gürkan, tüm Crystal Hotels Grubu otellerine, Nirvana Lagoon Villas Suites&Spa 'ya ve turizm hayatı boyunca bir çok otele ve çalışana dokunuşlar yapmış, turizmde yöneticiyken eğitimci olmuştur. Halen Kilit Hospitality Group otelleri için çeşitli eğitimler düzenlemekte, turizm ve otelcilik adına büyük katkılar sağlamaktadır. 

Dinazor Turizmcinin Anıları mizah dolu bir anlatıma sahiptir. Turizm yöneticileri ve çalışanları ilgiyle kitabı okurken, yeni turizmciler için kaynak niteliğinde adeta. Turizm ve otellere ilginiz var ise öneririm. Olayları bunca mizahi bir yaklaşımla anlatan bir kitabı okuma listenize eklemelisiniz. Bir hikayeyi okurken sayfaların arasında pat diye bir yemek tarifine ulaşabilirsiniz. İşte öyle farklı bir kitap :) Adil Gürkan tarafından 2018 yılı sonlarında basımı gerçekleşecek bir kitap daha hazırlık aşamasında. Genç Turizmciye Notlar geliyor,  kaçırmayın gençler! 

Dinazor Turizmcinin Notları Tanıtım Bülteninden ; 

Sevgili Okur nihayet okuma bitti, umarım seni biraz güldürebildim, biraz da düşündürebildim. Düşünelim çünkü işimiz Türkiye’miz için çok önemli. Turizm bu ülkenin hayat ağacının dallarından en önemlisi.

Bu noktada ben bir teşekkür borcumu yerine getirmek istiyorum, Bu sektörde saygıyı ve teşekkürü en önce hak eden birileri var, hayır, Genel Müdürler değil, Departman Müdürleri de değil. Onlar zaten hep sahne ışıkları altında.

Ben turizm denilen insanı mutlu etme sanatının gerçek ustalarını selamlıyorum, müşteri odalardaki bin bir türlü pisliği, bulaşık hanelerde kiri, yağı, pası temizleyen onlar. Her yıl tonlarca müşteri valizini taşıyanlar onlar. Müşterilere tıkır tıkır işleyen bir sistem sunan onlar. Bahçeleri cennet gibi işleyenler onlar. Ben maidlere, belboylara, çamaşırhane çalışanlarına, bulaşıkhane çalışanlarına, teknik servise, depoculara, arka plandaki kahramanlara teşekkür ediyorum.

Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa' ya dair  daha çok bilgiye sahip olmak isteyenler için aşağıdaki linki sizlere bırakıyorum. 

http://www.crystalhotels.com.tr/blog/nirvana_lagoon_villas_suites__spa-12-blog_list.html 

Yılın en hareketli ayı Ağustos ve en özel tatil ayı Eylül için Tatilin #Nirvana sını yaşamak istiyorsanız 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışmanı"  hizmetine ulaşabilir, danışmanlarımız ile birlikte kusursuz bir tatil planlayabilirsiniz. 

Her gününüz tatil tadında geçsin! 

 

Yorumlar

Yorum yazınız