Bodrum Kaçamağı Projeniz

Sizleri bu hafta blogda masmavi bir ruha bürünmüş, tarihe şahitlik etmiş şehir Bodrum’a götürmek istedik.

Halikarnassos denilirmiş eskiden Bodrum’ a… Heredot’ un şehri olarak bilinir ve M.Ö 484 yılından günümüze Mindos Kapısı ile açılır…

Dünyanın 7 harikasından biri Mausoleum’u, Bodrum Kalesi,tarihi hamamı, Şapel’ i, Doğu Roma Gemisi ve 13 bin kişiye özel yapılmış, Helen döneminden günümüze kalmış antik tiyatrosu ile bu şehirde büyülenebilirsiniz. Bodrum’ un simgesi haline gelmiş ve şehre tepeden inerken sizi karşılar Bodrum Kalesi… Günümüzde Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan bu kaleyi, St.Jean şövalyeleri St. Peter için 1406-1532 yılları arasında inşa etmiştir. Bodrum’ a geldiğinizde bir doğa harikası içindesinizdir adeta. Bodrum hareketli bir tatili de sakinliği ve huzuru da yakalayabileceğiniz bir ambiyansı size sunar.

Bodrum için, Halikarnas Balıkçısı olarak bilinen “Cevat Şakir KABAAĞAÇLI” şu dizeleri söylemiştir;

“Yokuş başına geldiğinde Bodrum’ u göreceksin.

Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin.

Senden öncekiler de böyleydiler,

Akıllarını hep Bodrum’ a bırakıp gittiler.”

Daha önce Bodrum’ a gittiyseniz muhtemelen siz de etkilendiniz böylesine. İlk defa Bodrum’ a gidecekseniz eğer evet, siz de etkilenecek ve büyüleneceksiniz. Aklınız Bodrum’ da kalabilir.  Metropol şehirlerin yaşam tarzı içinde bazılarımızın her şeyi bırakıp Bodrum’ a yerleşme hayali vardır. Bunu başaranlar olmuştur. Yeni bir hayat kurmak isteyen çoğu insanın seçtiği yer olmuştur. Eğer Bodrum’ da kaldıysanız bilirsiniz ya da gittiğinizde göreceksiniz ki müthiş bir havası var. Sabah uyanmanız için alarm kurmanıza bile gerek olmadan, dinlenmiş bir şekilde güne başlarsınız.  Oysa ne çok zorlanıyoruz bulunduğumuz şehirlerde yataktan kalkmakta. Her şeyi bırakıp gidemiyor olabilirsiniz belki ama bir Bodrum kaçamağı yapabilirsiniz. Bodrum’ a gittiğinizde keşfetmeniz üzere size notlar bırakıyoruz yazımızda.

Milas’ da kurulmuş, kutsal olduğu düşünülen çınar ağaçları içinde yer alan Labranda… Helenistik dönemin tarzını yansıtan kalıntılar…

Zeus Tapınağı, 

Lasos,

Mindos kenti,

Günlük turlar ile çıkabileceğiniz Bodrum Yarımadası turu,

Sualtı Arkeoloji Müzesi, dünya üzerinde yer alan sayılı müzelerden.

Yaz döneminde gösterim ve yaz konserlerinin düzenlendiği, Helenistik Çağ’ dan günümüze kalan 13 bin kişilik amfi tiyatro etkinliklerine katılabilirsiniz.

Bodrum ayrıca dalış maceracıları için bir çok dalış noktası sunar.

Peki “Bodrum Kaçamağı Projeniz” için Bodrum’ da Güvercinlik’ te müthiş bir koy, yemyeşil bir doğa, dingin bir deniz havası içinde tatil yapmak ister misiniz? Doğanın mucizelerinin içine gizlice koyulmuş gibi duran bir otel; Crystal Green Bay Resort& Spa. İşte tam burada deniz- kum- güneş- doğa denklemini kurabilir, aradığınız huzura erişebilir, eğlenmek isterseniz eğlenebilir, müthiş lezzetler tadabilirsiniz. Yenilenir, hayran kalır, dönmek istemeyebilirsiniz.

Crystal Hotels Grubu' nun, Bodrum- Güvercinlik' te yer alan güzide oteli ; Crystal Green Bay Resort & Spa için tatil danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Bodrum' a hiç gitmediyseniz ya da aklı Bodrum ' da kalanlardansanız, bütçenize göre avantajlı bir tatil arıyorsanız ya da kafanıza takılan her hangi bir şey var ise; 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışman" larına ulaşabilir , kişiye özel destek alabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin.

Yorumlar

Yorum yazınız