Bizi ve Dünyamızı İyileştiren Projeler Artıyor #DestekHayatDeğiştirir

Dünyamızın içinden geçtiği çağı, geçiş ve farkındalık çağı olarak tanımlayabiliriz. Son yıllarda da her alanda farkındalık üzerine bilgileri daha sesli duyar olduk. Bilgi boyutundan çıkararak, yaşamsal farkındalığını yükselten bireylerin sayısı da her geçen gün artıyor. İnsan oluşu derinden bir kavrayışla sahiplenip, varoluşuyla yaşamı için ayağa kalkanlar ise yine derin bir farkındalıkla diğerlerine bir şey fark ettirmeye çalışıyor.

Ekim ayının başında, Kilit Hospitality Group otel markalarından Nirvana Hotels’in organize ettiği çok özel bir etkinlik gerçekleşti. Bu etkinliğe dair tüm detayları Nirvana Hotels’in tüm sosyal mecralarından takip edebilirsiniz.  Katılımcılarla özel olarak yaptığımız röportajlar yakında yayınlanıyor olacak. Takip ediyor olmanız kesinlikle öneridir. Akdeniz’in havası hala ılık bir yaz akşamı tadında. Deniz hala sıcak. Tatilini eylül ve ekim ayına planlayanlar her geçen yıl artıyor. Havanın çok güzel olduğu, ekim ayının ilk 3 günü, Nirvana Weekend, Nirvana Mediterranean Excellence’da dopdolu bir programla gerçekleşti. Bilinçli ve farkında bir yaşam deneyimini benimseyenler Nirvana Weekend özel programıyla bir araya geldi. Ruhsal, bedensel ve zihinsel olarak bir bütünlük ihtiyacı duyduğumuz ve bu bütünlüğü kendimizde sağlamaya çalıştığımız bu çağda, etkinliğe ilgi yoğundu.

Farkındalığı yaymanın beraberinde, özel bir proje olan Destek Hayat Değiştir hakkında yazmak istedim blogda. Başlıkta belirttiğim gibi “Bizi ve Dünyamızı İyileştiren Projeler Artıyor.” Bizler de birçok alanda desteğin daha da yayılmasını ve artmasını sağlayabiliriz. Nirvana Weekend etkinliği sırasında söyleşisi gerçekleşen ve imza töreninin yapıldığı, özenle hazırlanmış olan Destek Hayat Değiştirir Kitabı ile döndüm evime. Çok değerli isimlerin bir araya geldiği bu projeye sizde bağışta bulunabilirsiniz. Belki destek olmak istersiniz diye linkini sizler için bırakıyorum; https://www.destekhayatdegistirir.com/#bagis

Destek kelime kökü ile maddi ve manevi yardımcı, dayanak olarak tanımlanırken, bu proje size şu soruyu soruyor;

… bir düşünün en son ne zaman
destek oldunuz birine?

Evet, aslında manevi desteğinde önemine dair derin bir farkındalık sunuyor. Birine el vermek, yoluna ışık olabilmek, şans vermek ya da birini cesaretlendirmek.

Sadece yaslanılacak bir omuz da olabilir, devam etme gücü verebilecek bir ses, bir cümle söyleyebilirsiniz.

Destek gördüğümüzde şaşırırız, mutlu oluruz (ki en anlamlısı kendiliğinden, yaşamda bizi şaşırtan desteklerdir)

Destek hiç tanımadığınız, ihtiyacı olduğunu hissettiğiniz birine bir gülümseme, içten bir selamlama da olabilir. Yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını sormanız olabilir. 

Geleceği daha güzel hale getirecek, insan oluşumuzda kalbimizi büyütecek ve bizi, dolayısıyla içinde bulunduğumuz dünyayı iyileştirecek olan şey destek.

Bu proje özelinde ve yaşamın içinden geçip giderken daha fazla destek olmaya var mısınız?

Her gününüz tatil tadında geçsin!

 

Yorumlar

Yorum yazınız