Bize ve Dünyamıza İyi Gelecek Bir Davetimiz Var

Bize ve Dünyamıza İyi Gelecek Bir Davetimiz Var

Dünya genelinde yaşanan doğal felaketler hepimizi etkiledi. Bu süreçte doğada yaşanan felaketlerin ve etkilenen insanların zor zamanlarının bir iz düşümü de içimizde aslında. Bunu fark ediyor olabiliriz ya da bir iç huzursuzluk hissediyor olabiliriz. Dijital çağa geçişimiz ile birlikte, gündemi sosyal medya üzerinden takip ediyoruz. Burada seçici, kontrolün bizde olduğu bir kullanıcı olmamızın önemini ve gerekliliğini daha fazla vurgulamalıyız. #DünyaSonaYaklaşıyor gibi bir etiket görmek, gelecek adına bizi kaygıya düşürebilir. Gündem başlıkları, açılan etiketler arasında kayboluyoruz bazen. “Peki ne yapabilir, nasıl faydalı katkıda bulunabiliriz?” sorusunu kendimize yöneltebiliyor olmak, bu bilinci yaymak ise eskisinden daha da kıymetli. Yapıcı, iyileştirici, bize ve dünyaya iyi gelecek bir davetimiz var blog okurlarımıza…

Bir önceki blog yazımızda, “Elimizden Gelenin En İyisini Yapma Zamanı” başlığı ile #geleceğiyeşertelim demiştik. Bu hafta ise ekolojik dengenin korunması için biz neler yapıyoruz hakkında yazacağımızı bildirmiştik. Korumamız gereken bir ekolojik denge ve bununla birlikte de halen önemi büyük olan hijyen, alınan önlemler hepimizin gündeminde. Ekolojik ürünlerin kullanılmasının önemini yıllardır duymaktayız. Çevreye karşı duyarlı olmak ise artık bir seçim değil, zorunluluk şeklinde beliriyor günümüzde. İçinde bulunduğumuz çağda her şeyi çok hızlı tüketiyoruz.  Son zamanlarda dünyada meydana gelen iklim değişiklikleri, çevreye karşı daha duyarlı olma zorunluluğu ile bizi karşı karşıya getirdi. Geri dönüşümü mümkün olan ve çevre ile uyumlu, kullanımı pratik olan ürünlere yönelmek durumundayız. Diğer yandan ise yaşamın hemen her alanında önemi artan hijyen hassasiyeti söz konusu. Tüm bunların önemini anlatan içeriklere blog arşivimizde ulaşabilirsiniz. Artık otellerimizde, kullanım alanına göre ihtiyaç duyulan tek kullanımlık ürünlere geçiş yaptık. Plastik kullanımını ortadan kaldıran, kullan/at karton tabaklar ve bardaklarda servis yapılıyor. Kullanım pratikliği, hijyen güvenliği beraberinde doğayı koruma bilincini ile…Çevre dostu olan bu ekolojik karton ürünler, 60 günde doğada yok olma özelliğine sahip ve hammaddesi şeker kamışı liflerinden üretilmektedir.

Kilit Hospitality Group olarak tüm otellerimizde ve Crystal Hotels özelinde, çevre duyarlılığı ve ekolojik dengenin korunması için hem teknik olarak hem de bilinçlenme ve bilinçlendirme adına birçok çalışma yapmaktayız. Çalışanlarımız ve konuklarımızla bu bilinci artırmaya da devam edeceğiz. Yapıcı, iyileştirici, bize ve dünyaya iyi gelecek bir davetimiz ise; bireysel etki alanımız üzerine…

Evet, 1 kişi olarak bile etki alanımız önem taşıyor. Bireysel bilinçlenme sürecimiz ise çevremize de yayılacaktır. Bunu daha kapsamlı anlatan blog yazımız, Sıfır Atıkla Yaşam denklemini yaşamlarımıza entegre etmek için aşağıda bıraktığımız linkten okumanızı öneririz.

https://www.crystalhotels.com.tr/tr/blog/birey-olarak-gelecek-dunyaya-dair-bir-caba-evdesfratk

Peki doğaya bireysel olarak dünyamız için neler yapabiliriz?

-Su Tasarrufu

Mutfakta, dişlerimizi fırçalarken ve duşta suyu tasarruflu kullanabiliriz.

- Sıfır Atık

Evlerimizde ve iş yerlerimizde atıklarımızı minimum seviyeye indirebiliriz. Çöplerimizi ayrıştırabilir, kompost yapabiliriz.

- Elektrik Tasarrufu

Kullanmadığımız elektronik eşyaların fişini çekebilir, ampülleri kapatabiliriz. Enerji tasarrufu sağlayan elektronik ürünleri tercih edebiliriz.

-Plastik Kullanımını Azaltabiliriz

Plastik kullanımını en aza indirip, paketli gıdaları satın alma konusunda bilinçlenebiliriz.

- Çevredeki Çöpleri Toplayabiliriz

Bulunduğumuz bölgede gözlem yaparak, gördüğümüz çöpleri toplayabiliriz.

- Geleceği Yeniden Yeşertebiliriz

Doğamız ve gelecek nesiller için bir fidan dikebiliriz.

Bu dünya hepimizin.

Son olarak sizlere, bilinçli ve güveli bir tatil deneyimi için blog arşivimizden bazı linkler bırakıyoruz.  

https://www.crystalhotels.com.tr/tr/blog/kilit-hospitality-group-guvenli-tatiller-yaatr

https://www.crystalhotels.com.tr/tr/blog/bu-yl-tatil-cin-guvenilir-oteller-arayacaz

https://www.crystalhotels.com.tr/tr/blog/2020-ylnda-tatil-cin-risk-alanlar-ve-almayanlar

https://www.crystalhotels.com.tr/tr/blog/guvenli-tatiliniz-cin-bir-hazrz

Crystal Hotels Blog okurlarımıza ve Kilit Hospitality Group misafirlerine her hafta başka bir konu ve rota sunmaya biz devam ederken, belki siz de blog arşivimizi keşfetmek istersiniz. Özenle hazırladığımız birçok yazımız var. 2021 yılında hayal ettiğiniz otelde olmak ve güvenli bir tatil için 444 0 558 / (0242) 322 00 00 numaralarından “Tatil Asistanlığı” hizmeti ve özel destek alabilirsiniz.

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız