Bize Destek Olacak Eller Arıyoruz

Bize destek olacak, bizimle birlikte bu bilinci dünyaya yayacak eller arıyoruz. Çevrenin doğal olmayan bir şekilde, insan eliyle bozulmasına hep birlikte dur demek istiyoruz. Doğduğu andan itibaren, çevreye karşı konulamaz bir merak içinde olan çocukların merakını, çevre sevgisi ile harmanlayarak gidermek bizce büyük önem taşımakta. Bizim amacımız çocukların, çevreyi severek, ona saygı duyarak büyümeleri.
Kilit Hospitality Group ailesi olarak "Sağlıklı gelecek için önce temiz çevre, temiz çevre için ise önce çocuklar” dedik ve biz kolları sıvadık.

Şimdiki kuşakların ihtiyaçlarının, gelecek kuşakların ihtiyaçlarını tehlikeye atmadan karşılanmasına olanak veren ekonomik büyüme politikaları düzenlenmesine dikkat çekmek istedik. Suyun farkındalıkla ve bilinçli tüketilmesini sağlamak, toprağın çöl haline gelme sürecini engellemek adına yanlış uygulamalara dur demek istedik. Güneş enerjisi , rüzgar enerjisi, jeotermal enerji, su enerjisi gibi aslında kendiliğinden yenilenebilen enerji kaynaklarına dikkat çekmek istedik. Yemek artıklarını azaltılması, yakıt tüketimi konusunda farkındalık oluşturmak ve en önemlisi nesli tükenmek üzere olan hayvanların sesi olmak istedik. 

Çevre duyarlılığı, deniz temizliği, enerji ve su tasarrufu, doğru kimyasalların kullanımı, atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşümün önemi, çalışanlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi, eğitimi, misafirlerin bilgilendirilmesi, yeşil aktiviteler, yeşil alanlara dair bir çok strateji geliştirdik otellerimizde. Uzun yıllardır otellerimiz bu başlıklar çerçevesinde bir çok kriterde ödüllendirildi.  Kalite ve Denetim ekibimiz, sürdürülebilir turizm ve çevre koruma adına  özel bir farkındalık oluşturacak bir çalışmaya daha imza attı. Çevre Bilinçlendirme Oyunları kitapçığımız ile hem konuklarımıza hem de tüm topluma bu bilinçli yaymayı hedefliyoruz. Hazırladığımız özel kitapçık; kelime bulmaca ve bilgi yarışması şeklinde duyarlılığı artıracak ve farkındalık oluşturacak içeriklere sahip.

Bu hafta blog yayınımız ile bize destek olacak, bizimle birlikte bu bilinci dünyaya yayacak eller aradığımızı duyurmak istedik. Bizimle birlikte, el ele vererek, bu dünya için özel bir şeyler yapmak adına bize destek olur musunuz?

Yorumlar

Yorum yazınız