Bay ve Bayan Zor Beğenen Tatilde

p_shutterstock_402437476jpg.jpg

Evet, tatil geldi çattı!

Bay ve bayan zor beğenen tatile çıkacaktı :)

Bu defa gidecekleri otel şimdiye kadar gittikleri bütün otellerden farklıydı. Onlar bunun tam anlamıyla henüz farkında değillerdi. Sadece güzel ve çekici bir otel tercih ettiklerini biliyorlar ve tabi ki bu tatilden bazı beklentiler içine girerek gidiyorlardı. Bazı değil baya büyük beklentileri vardı bence içten içe :) 

Tabiri caizse aklım çıkıyordu bu oteli beğenmeyecekler diye. Bir daha ki tatil zamanları gelinceye dek  “o kadar anlattığın otel...” diyeceklerdi çünkü. Otel ve tatil deneyimi oldukça fazla “bay ve bayan zor beğenen” bakalım bu tatilin finalini nasıl yapacaktı ?? 

Onlara bu adı ben koydum. Zor beğendikleri falan yoktu aslında. Çok haklı oldukları şeyler vardı. Neler mi ? 

Yıl boyunca 1 kez belki 2 kez tatile çıkma zamanları vardı. 

Çalışıyorlardı, hem de çok yoğun bir şekilde! 

Bay ve bayan zor beğenen öyle yoğun çalışıyordu ki, bu tatil çok şey demekti onlar için...

Telafisi yoktu ayırabildikleri bu zamanın

Ve hatta o tatilin saatleri bile değerliydi! Bu durumu suistimal edebilecek her hangi bir şeye tahammülleri yoktu. 

Tüm bunlar tanıdık geldi mi size ? Hepimiz aslında “bay ve bayan zor beğenen” iz  söz konusu tatil, tatil için seçtiğimiz otel olduğunda... 

Merak ettiniz değil mi “bay ve bayan zor beğenen” hangi otele gitti? 

Üstelik onlar gezgin bir çift olmaktan öte , ebeveyndi. Göz bebekleri, onun için her şeyin en iyisini yapmaya çalıştıkları kızları Zeynep’ de onlarla olacaktı. Bu durumda onlar için hassastı. Otel çocuklar için uygun muydu? Mini kulüp özellikleri nasıldı ? Aqua park nasıldı? Dev miydi ? Anne bayan zor beğenen tarafından internetten her şey araştırıldı, bakıldı, emin olundu daha otele gelmeden otelin krokisini zihninde çıkarmıştı. Çünkü annelik! 

,p_ekran-resmi-2018-06-22-12_02_33.png||p_ekran-resmi-2018-06-22-12_03_50.png||,

Tamam artık açıklıyorum;  “Bay ve Bayan Zor Beğenen” yıllardır benim, gazetecilerin, gurmelerin, gezginlerin, ulusal ve uluslararası medyanın, tatil yapan konukların yazmakla, anlatmakla bitiremediğimiz Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa’ da tatil yapacaklardı. 

 

Gün doğumuna yakın giriş yaptılar otele. Sosyal medyada an be an takip ediyordum onları. Çok önemli bir maçı takip eden, çılgın bir taraftar heyecanı taşıyordum her sosyal medya paylaşımlarında :) İstekleri netti aslında! 

 

En önce kafa dinleyeceklerdi. Dediğim gibi zihinleri yorgundu. Eee tabi konforlu bir oda olmalıydı. Tertemiz çarşaflar, rahat bir yatak, ferah bir oda...Odanın içine deniz kokusu sızıyor, ağaçların gölgesi düşüyor, kuş cıvıltıları doluşuyordu. Tabi bunları Bayan Zor Beğenenden dinledim hep. Bayan Zor Beğenen aslında kendinden önce Bay Zor Beğenen bu tatilden memnun, mutlu olsun istiyordu. Bay Zor Beğenen; dinlenecek, eğlenecek, masajla tüm yılın yorgunluğunu atacak, farklı lezzetler tadacak, içeceğini keyifle yudumlayacak, eşi ve kızı Zeynep’ in tatilden keyif alması ile mutlu olacaktı. Bunlarda tamamdı ilk günden. 

Bayan Zor Beğenen de aynı düşüncelerde olup, bu tatilde en çokta ruhunu dinlendirmeye ihtiyacı vardı.

,p_ekran-resmi-2018-06-22-12_04_06.png||,

Ona otele girerken bir mesaj yazdım. 

Kapıdan içeri girerken şöyle hisset ; 

Ben değerliyim. 

Çalışırken ya da hayatın içinde yorulduğum zamanların etkisini burada tamamen üzerimden atacağım. 

Güneşin içime damladığını hissediyorum.

Teşekkürler hayat bana sundukların için. 

Derin bir nefes al, doğayı incele,

Bu tatilde çok mutlu ol, 

İçindeki Nirvana’ ya ulaş! 

...

Bir de lütfen lobide yer alan Patisserie terasında kahve içmeyi, ana restoranın üst katında Roof Bar’ da gün batımı izlemeyi unutma! 

Ve tatil süresince de kaçırmamasını istediğim detaylar aklıma geldikçe yazdım. Ancak kendisi öyle ince ruhu sahip bir kaşifti ki bizim farkında olmadan bile yanının geçip gittiğimiz bir ağacın, çiceğin özel dokularını fotoğrafladı ve bazen sosyal medya hesabında bazende sadece benimle özel paylaştı. Tam 9 gün boyunca bu böyle sürdü. 

 

,p_ekran-resmi-2018-06-22-12_03_21.png||p_ekran-resmi-2018-06-22-13_54_41.png||,

Bay Zor Beğenen tatilde dinlendi, eğlendi, keyfiliydi, çok detay vermese de yüzündeki muzip gülümseme “başarılı tatil” diyordu. Ohh, şükürler olsun ki onun oteli beğenmesi önemliydi :)

Bayan Zor Beğenen Nirvana’ nın doğası içinde kendini önce kaybedip sonra asıl kendini buldu. Keşfetti, ruhunu dinlendirdi. 

Minik Zeynep ise küçücük kalbindeki kocaman dünyası ile Nirvana’da yaşadığı bu tatili hiç unutmamak üzere büyüyecek. 

Bu tatilde Bay ve Bayan Zor Beğenen İçindeki Nirvana’ ya ulaştı. Doğası, mimarisi, ayrıcalıklı hizmetleri yanında Nirvana’ ya ruh katan tüm çalışanlara, mutfak ekiplerine, Mutfak Şefi Bahattin Karataş’ a, diğer tüm yönetim ekiplerine ve Genel Müdürümüz Erdoğan Turan’ a en içten teşekkür ve saygılarımla... 

Onlara Bay ve Bayan Zor Beğenen dediğim, tatil için Nirvana Lagoon Villas’ ı seçen ve varlıkları ile bana ilham olan, tatil deneyimlerini benimle paylaşan değerli arkadaşlarım Neşe-Gökhan Bal çiftine sevgilerimle... 

,p_img-20180620-wa0012.jpg||,

Siz de Nirvana’ yı merak ediyorsanız blog kategorileri arasında bir çok detaylı blog posta ulaşabilirsiniz. Nirvana Lagoon Villas Suites& Spa Sosyal Medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz. 444 0 558 / 0242 322 00 00 numaralarından Tatil Danışmanlarımıza ulaşabilir kişiye özel tatil danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. 

İçinizdeki Nirvana’ ya ulaşmanız dileğimle... 

Her gününüz tatil tadında geçsin!

Yorumlar

Yorum yazınız