Antalya Neden Cazip?

 

Her yıl milyonlarca insan tatil için Antalya’ yı tercih eder. Bunun öyle çok sebebi vardır ki… Doğası, denizi,kumu,  tarihi, kültürel zenginlikleri, cazibe merkezleri… Taşı, toprağı pırlanta demiş olsak abartmış olmayız sanıyorum Antalya için :)

Her hafta sizlere Crystal Hotels blogda keşif yazıları sunmaktayız. Son paylaşlarımızda Antalya’ nın bölgelerine özel doğa, tarih, kültür yazılarına ulaşabilirsiniz. Bu hafta blog yazımızda Antalya merkezde var olan cazibe merkezlerinden bahsetmek istedik. Tatil için seçtiğiniz bölgeden merkeze kolaylıkla ulaşarak, bireysel olarak ya da aileniz ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

EXPO Artık Antalya’ nın Simgesi

2016 yılında kapılarını dünyaya açan EXPO, yepyeni bir geleceğin yeşermesi için büyük bir adımdı. EXPO kulesi Antalya’ ya geldiğinizde sizi karşılıyor. Siz de Antalya’ nın simgesi olan ve yüksekliği 100,7 metre olan bu kuleden, eşsiz manzarayı izlemek ister misiniz?

İç alanlarında birbirinden farklı projelerin yer aldığı bölümler bulunuyor. Örneğin; çocuk bilim ve teknoloji merkezini çocuklarınız ile birlikte keşfedebilirsiniz. Sanal gerçeklik, planetaryum aleti ile uzay keşfine çıkmaya ne dersiniz ?

“Çiçek ve çocuk” temasına sahip EXPO, tarımın ilk keşfinden bu yana nasıl değişimler olduğunu sizlere zaman tüneli içinde sunmakta. Farklı ülkelere ait bahçeleri keşfetmeye ne dersiniz ?

Yine bir başka zirveden Antalya görkemine şahit olmak ister misiniz ?

Görkemli Tahtalı Dağı, blog sitemizde özel bir yazı olarakta sizlere anlattığımız bu yer sahiden büyüleyici. Ulaşımı da maceralı dahası hayret verici. 2365 metreye Olympos Teleferik ile çıkıyorsunuz. Gökyüzünde gibisiniz adeta ve Antalya’ yı kuşbakışı görebiliyorsunuz.

Antalya’yı daha yakın olarak kuşbakışı izlemek isterseniz de teleferik ile Tünektepe’ye tırmanabilirsiniz.

Kum Heykeller

Yapımında sadece su ve nehirden elde edilen kum ile yapılan devasa heykeller. LED ışıklar ile aydınlatılan heykeller adeta canlı gibiler. Sanat eseri olan bu heykeller günlerce süren uğraşla yapan sanatçıların ruhunu yansıtıyor. Her yıl düzenlenen Uluslararası Kum Festivali ile başka yapıtlar bu alanda sergileniyor. Antalya - Lara’ da yer alan bu alanda keşfetmeniz için sizleri bekliyor.

Macera Severler İçin Parkur

20.000 m2 alanın üzerine kurulmuş olan İp Parkuru Aksu’ da yer almaktadır. Aktivite için bireysel olarak ve grup olarak rekabetli ve maceralı bir yer burası. Survivor havasını yaşayacağınız bu parkurlarda aksiyon dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Antalya Aquarium

Bu büyüleyici bir keşif. Özellikle çocukların dünyasını olumlu yönde etkileyeceği , onları heyecanlandıracak bir yer. Biz yetişkinlerinde hayretle izlediğimiz su altı dünyasına ait canlılar oldukça büyüleyici. Uzunluğu 131 metre iken, tünel içinde 3 metre genişliğe sahip. Bu özelliği ile dünyanın en büyük tünel akvaryumu olmuştur.  İç alanlarında kar dünyası da etkileyici olup yeme içme, alışveriş gibi imkanlar sunmaktadır.

Nesli Tükenmiş Canlılar Burada

Sadece çocukların değil, biz yetişkinlerin de etkileneceği bir yer burası. Bulunduğu yer Kemer’ e giderken Göynük Beldesi’ nde. Yani doğanın, ağaçların içinde bir alan. Milyarlarca yıl öncesinde yaşamış dinazorların devasa maketleri , adeta canlı gibi hareket ediyor. Dinopark’ ta çocukların dinazor kemikleri kalıntıları ile eğlenceli bir aktivite yapabileceği kum havuzu da var.

 

Yorumlar

Yorum yazınız