AMARA DIVING

Antalya, tüm güzellikleri ile birlikte dalış tutkunları için de heyecan verici bir destinasyon. Bu hafta blogda sizlere yer altının büyüleyici dünyasından bahsetmek istedik. Dalış tutkusu taşımak başka bir his. Belki sizde bu maceralı keşfi deneyimlediniz ya da keşfetmek için heyecanlısınız. Kilit Hospitality Group otellerimizden Amara Dolce Vita Luxury, sizlere “Amara Diving” konseptini sunmaktadır. Konuklarımız ile otele sadece 10 dakika olan Üç Adaları ve suyun büyülü dünyasını keşfediyoruz ?

Üç Adalar’ ı birlikte keşfetmeye ne dersiniz ?

Üç Adalar denilmiştir ancak Martı- Mağara- Piknik ve Küçük Ada isimleri ile 4 adadır burası. Dünya üzerinde ünlü ve nadir bulunan dalış merkezlerindendir. Suyun büyülü dünyasını keşfetmeniz için sizleri bekliyor. Otelimiz Amara Dolce Vita Luxury, özel bir destinasyonda, Tekirova’ da bir koyda konumlanmıştır. Özel eğitmenler ve dalgıçlar eşliğinde siz de sadece otelimize 10 dakika olan Üç Adalar’ı keşfedebilirsiniz. Kaya, kum ve deniz canlıların birikimiyle birlikte, suyun med-cezir( gel-git hali) hali ile oluşmuş olan su altı yüzey yapıları oldukça büyüleyicidir. Üç Adalar, 9 adet resifin ve 2 adet su altı mağarası ile geniş bir bölgedir. Gündüz ve gece gerçekleştirebileceğiniz dalışlar ile nadir rastlanan canlı türlerini görebileceğiniz bir noktadır.

Amara Dolce Vita’ dan Üç Adalar’ a keşif yolculuğunu görebilmeniz için sizlere Kilit Hospitality Group TV/ Youtube kanalımızdan bir link bırakıyorum ; https://www.youtube.com/watch?v=gjNCDmlPptk
Bu yazımız ile Antalya’ da var olan diğer dalış noktalarını sizler için belirledik. Antalya merkezden başlayarak kıyı şeridi boyunca dalış yapabileceğiniz yerler ;

- Fransız Sosyete Batığı ; Antalya merkezde, Kaleiçi Yat Limanı’ na yakın mesafede batırılmış olan bir Fransız savaş gemisidir. Dalış tutkunları tarafından hem kolay ulaşılabilecek hem de görkemli bir batıktır.

- Falezler ; karadan ve tekneden kolaylıkla dalış yapılması için uygun olan bir noktadır. Antalya’ da Lara ve Konyaaltı arasında bulunan bu dalış noktasına kolay ulaşım, yer altı maceracılarını kendisine çekmektedir.

- Sıçan Adası; Antalya merkezde var olan küçük bir adadır. Kayalık bölgelerden oluşmaktadır. Dalış tutkunları için hem yakın hem de oldukça kolay ulaşılabilir bir lokasyondur.

- Paris Batığı; Kemer’ de yer alan Paris Batığı, I.Dünya Savaşı’ nın yaşandığı yıllara, sizi tarihe götürecektir.

- Kaş ; dalış tutkusu taşıyan herkesin yılın belli dönemlerinde bir araya geldikleri en özel destinasyonlardan biridir. Kaş, II. Dünya Savaşı sırasında düşe, İtalyan savaş uçağı ile maceralı bir keşfi sizlere sunuyor.

- Antik Batık ; yine Kaş’ ta Uluburun bölgesinde yer alan, 15 metre uzunluğunda, sedir ağacından yapılmış bir yük gemisidir.

- Suluin Mağarası; ene derin mağara olarak bilinmekte olup, Finike ilçesinde yer almaktadır. Maceralı bir keşif olacak bu dalış noktasında, mağara tatlı su ile doludur.

Crystal Hotels Blog okurlarımıza ve Kilit Hospitality Group misafirlerine her hafta başka bir konu ve rota sunmaya devam edeceğiz.
Bu yıl tatil için bütçenize göre avantajlı bir tatil arıyorsanız 444 0 558 / ( 0242) 322 00 00 numaralarından "Tatil Danışman" larımıza ulaşabilir , özel destek alabilirsiniz.


Her gününüz tatil tadında geçsin.

Yorumlar

Yorum yazınız