2015 #Nirvana Kahve Festivali

p_shutterstock_239572636jpg.jpg

Ayrıcalıklı Yaşam konseptine sahip Nirvana Lagoon Villas Suites& Spa bu yıl ilki düzenlenecek olan “Nirvana Coffee Fest 2015” in heyecanını taşıyor. Kahve tutkunlarını 29-30 Eylül tarihlerinde Nirvana’ ya davet ediyor.

"Nirvana Coffee Fest 2015" için konuklarımız ve bizler heyecanlıyız. 29-30 Eylül 2015 tarihlerinde Nirvana Lagoon Villas Suites&Spa konuklarını birbirinden farklı süprizler bekliyor. Dünyanın farklı bölgelerine ait kahve tatlarını keşfedecekler, kahve sergilerimize katılacaklar. Lavazza, Nescafe, Douwe Egbertsve, Kahveci Mehmet Efendi başarılı kahveleri ile festivalde yerlerini alırken, muhteşem kahve sunum fincanları ile Galeri Kristal ve Çekin Üniforma’ da sponsor olarak festivalde bizimle olacak.  

,p_shutterstock_279038456.jpg||,

Crystal Hotels Grubu otellerininde yer alan “Cafe Turca” da,  lobby barlarımızda ve patiserielerde konuklarımıza sunacağımız kahveyi önemsiyoruz. Konseptleri düzenlerken, yudumladığınız kahveleriniz keyfinize keyif katsın istiyoruz. “Cafe Turca” da özel olarak kumda pişirilen Türk Kahvelerimizi, barlarımızda dünya kahvelerini tadabilirsiniz.

“Sihirli meyvenin itibarlı içeceği” dedik kahve için…Sizlere Crystal Hotels Blog da kahvenin tarihini anlattık. Duymayan kalmasın diye bugün kahvenin keyfini yapabiliyorsak bunu Etiyopyalı Khaldi’ ye daha doğrusu onun keçilerine borçluyuz dedik.

Barista nedir? Ne yapar? diyerek kahve uzmanlarından detaylar verdik. Kahvenin süsleme sanatını anlattık. Kahvenin sizin için faydalarından ve tüketimindeki limitinden bahsettik. Tarihi çok eskiye dayanan geleneksel kahve türlerinden, “Mırra” dan bahsettik. Kahvenin pişirilmesinden sunumuna, kahve nasıl içilirden kahvenin yanında ikram edilen suyun önce içilmesi ile sonra içilmesi arasındaki inceliklere kadar değindik. 

,p_shutterstock_171293684.jpg||,

İlk olarak bu yıl yapılacak olan “Nirvana Coffee Fest 2015” ile de kahve kokusu tutkunlarını, kahve severleri ve kahve meraklılarını bir araya getiriyoruz. Nirvana Lagoon Villas Suites &Spa ‘ da gerçekleşecek olan bu festivalde yer almanızı çok isteriz, festivalin detayları için blogda takipte kalın.

,p_kahve2-1024x683.jpg||,

Eğer bir gün Nirvana’ ya giderseniz de lobyy de yer alan patisserie den kahvenizi isteyin, orada bulunan kapıdan terasa çıkın, doğanın içinde çam ağaçları arasında, kuş cıvıltıları eşliğinde kahvenizi yudumlayın. Masaların yüzeyine yansıyan doğanın görüntüleri ile de kahvenizi fotoğraflayın ve bize de instagramdan ulaştırın smiley Özel not olarak sizlere oradaki macaronların tadına bakmadan dönmeyin derim. 

Yorumlar

Yorum yazınız