Kaydır

 • LÜKSÜN ADRESİ

 • LÜKSÜN ADRESİ

 • LÜKSÜN ADRESİ

 • LÜKSÜN ADRESİ
sunrise description welcome image

CRYSTAL PALACE LUXURY RESORT & SPA

CRYSTAL PALACE LUXURY RESORT & SPA

Crystal Palace size, sınırsız konforun ve kusursuz hizmetin eşsiz saray mimarisi ile buluştuğu, keyif ve huzur içerisinde geçirebileceğiniz, eğlenceli ve elit bir tatil imkânı sunmaktadır. Siz de kendinizi Kral ve Kraliçe gibi hissedeceğiniz bu özgün ayrıcalığı yaşamanın keyfine varın.

RESTORANLAR

LEZZET & SUNUM

BARLAR

Barlar

Otel & Hizmetler

AYRICALIKLAR DÜNYASI

Antalya Side’de konumlanan otelimizde, konaklamanız boyunca maksimum eğlencenin tadına varabilmeniz, unutulmaz anılar edineceğiniz bir tatil geçirebilmeniz, konforun, kusursuz hizmetin ve rahatlığın keyfini çıkarabilmeniz için her şeyi düşündük. Deniz manzaralı odalarınızda Akdeniz’in güzelliğinin, bahçe manzaralı odalarımızda ise Antalya’nın muhteşem doğasının keyfini yaşayın.

OTEL MİMARİSİ & HİZMETLERİ

 • Ultra Her Şey Dahil
 • 5 A'la Carte Restoran ve 9 Bar
 • 190 m Özel Plaj
 • Tenis Kortu, Bowling Salonu, Eğlence Merkezi
 • Aquapark & Havuz
 • Spa & Wellness
 • 450 ve 120 kişilik Toplantı Salonları

SPA & SAĞLIK

Spa & Wellness

700 m²lik SPA Sağlık ve Güzellik Merkezi, cilt ve vücut bakım kürleri, özel SPA bahçesi ve Hydro masaj özellikli özel açık SPA havuzu (ısıtmasız), jakuzili relax yatakları ve özel jakuzisi ile size eşsiz bir tatil geçirme fırsatı sunar. Otelimizde SPA merkezine ek olarak Türk hamamı, sauna, buhar odası, kar odası, tuz odası ve kuaför hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

 

KEŞFET

SİDE ANTİK KENTİ

Batı Anadolu’da yaşayan Kymeliler, MÖ 7’inci yüzyılda kendilerine yaşam alanı olarak Akdeniz’e uzanan ufak bir yarımadayı seçmişler.  Side şehrini bu halkın kurduğu iddia ediliyor. 

Side şehrinde kullanılan yerel dile göre, Side kelimesi “Nar” anlamına geliyormuş. Bilindiği üzere, nar Anadolu’da bereketi sembolize eder. Roma İmparatorluğu dönemine kadar bu sembol Side sikkelerinde de kullanılmış. 

Side sırasıyla; Lidya, Pers, Büyük İskender ve Helenistik krallıklarının egemenliği altına girmiş. Kentin altın yılları ise MÖ 1 ila 3’üncü yüzyıllar arasında,  Roma ile ilişki kurmasıyla yaşanmış. Kentteki görkemli yapıların büyük bölümü de bu dönemde inşa edilmiş. 5’inci yüzyıldan sonra yavaş yavaş eski önemini kaybeden kent, 10’uncu yüzyıldan sonra depremler ve yangınlar nedeniyle tamamen terk edilmiş. Bazı tarihçiler 10’uncu yüzyılda kentin adeta korsan yatağına dönüştüğünü söylerken,  Arap Coğrafyacı İdrisi ise, yangınlar sonucu terk edilen kentte yaşayanların Antalya’ya göç etmesi nedeniyle Antalya’nın “Yanık Antalya” olarak anıldığını iddia etmiş. 

ÖZEL TEKLİFLERİMİZ

CRİSPY ÇOCUK KULÜBÜ

Çocuk Kulübü

TOPLANTI & ETKİNLİKLER

Toplantı

Antalya toplantı otelleri arasında yer alan Crystal Palace, en son teknolojiye uyumlu teknik ekipman ve modern alt yapısı ile toplantı, seminer, konferans gibi organizasyonlar için 450 ve 120 kişilik iki toplantı salonu bulunmaktadır.

HAKKIMIZDA

CRYSTAL PALACE LUXURY RESORT & SPA

Crystal Palace, dünyanın en ünlü turizm merkezlerinden Side‘ye 12 km, Antalya Havalimanına 55 km ve Antalya şehir merkezine 60 km mesafededir. Tesisimiz, Antalya otelleri arasında olağanüstü mimarisi ile farklı ve sıcak bir atmosfere sahiptir ve ince kum sahile ile Side ve Antalya’nın eşsiz manzarasını gözler önüne serer.

Antalya tatilinizi "5 yıldızlı otel" konforunda, keyif ve huzur içerisinde geçirebileceğiniz tesisimiz, her şey dahil otel konsepti ile eğlenceli ve elit bir tatil imkânı sunmaktadır.

Crystal Palace, Yeşil Yıldız, Green Key ve Mavi Bayrak sahibidir ve 2014 yılı değerlendirmelerinde Zoover, Top Hotels Partner, Its Red Star Awards ve Holiday Check tarafından ödüllendirilmiştir, ayrıca TUI Top Quality ödülüne de layık görülmüştür. Dünya sıralamasında “En İyi 100 Otel” ödülünü Mısır’ın Luxor şehrinden alıp kendi şehrine getirmiş ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Çevreye Duyarlı Tesis” ödülünü almaya hak kazanmıştır.