ANTALYA ARKEOLOJİ MÜZESİ 

Antalya müzesi Antik Roma Heykeli ve zengin koleksiyonu ile Türkiye’nin en iyileri arasında yer almaktadır. Tanrılar, Tanriçalar ve Roma İmparatorları heykellerini bu müzede görebilirsiniz. Heykellerin bir çoğu yakın kent olan PERGEye aittir. Antalya Müzesi şehir merkezine sadece 10 dakika uzaklıkta ve her yarım saatte bir tramvay ile ulaşım sağlanabiliyor.

KALEİÇİ MÜZESİ VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ:

Antalya’nın ilk müzesi Kaleiçi’nde yer almaktadır. Ortodoks kilisesi restore edilerek müzeye dönüştürüldü ve araştırma enstitüsü oldu. Buralarda yerel tarzda yeniden dekore edilmiş geleneksel Türk evleri görebilirsiniz.

HADRİANUS KAPISI (ÜÇ KAPILAR):

Antalya’da ilk ve tek Roma anıtı olan 2C AD. Hadrianus İmparatorundan kalma anıtsal kapıda özel inşa edilmiş olan İmparator Hadrianus mermer kapısı bulunmaktadır .

YUKARI ŞELALE:

Şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Küçük göllerin ve çam ağaçlarının yer aldığı halk parkı bulunmaktadır.

AŞAĞI ŞELALE (AYRICA KARPUZKALDIRAN OLARAK BİLİNİR)

Antalya şehir merkezinde yer almaktadır. En güzel şelaledir. Antalya şelalesi, Akdeniz sahil ve körfezini görme imkanı sunuyor.

OLYMPOS ve PHASELIS

Bu antik kentler Antalya’nın batı kıyısında, Antalya’ya (yaklaşık 70-90 km) ancak Tekirova’ya sadece 24 km ve Kemer’e 38 km uzaklıktadır. Araba kiralayarak batı sahil yolunu takip edebilirsiniz. Önce Phaselis’i sonra OLypos antik kenti ziyaret edebilirsiniz. Phaselis Antalyaya 65 km, Olympos ise 75 km uzakliktadır.

BEYCİK /TAHTALI DAĞI

Olympos Teleferik iki klasik tatil hedefini birleştiriyor: Dağ ile deniz.

Tahtalı dağı deniz seviyesinde 2365 metre yükseklikte yer almaktadır. Antalya’nın Güneybatısında 70 km uzaklıkta Beyciği bulabilirsiniz. Olympos’un eteklerinde 450 metre alan ve 1000 rakımda yer almaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin en güzel koylarından biri olan Olympos Doğa Koruma parkı ortasında güzel manzarayı görebilirsiniz.

KUZDERE

Beldibi’nden Kemer dağlarına doğru yaklaşık 25 km… Bir süre sonra bir köprü ve bir ormanla karşılacaksınız… Sonra arabanızı park edip yürüyüşe başlayabilirisiniz. Kuzdere ormanını geçtiğinizde müthiş bir dağ manzarası ile karşılacaksınız. Kuzdere’nin hemen sağ tarafında bulunan nehir buz kristalliği berraklığındaki kaynak suyu ile çok etkileyicidir. Orada yaklaşık 3 saat süren kanyon aktivitesi başlar. Buralarda doğru rehbere ve ekipmanlara ihtiyacınız bulunmaktadır.

GÖYNÜK KANYONU

Beldibi dağlarına doğru 8 km uzaklıkta bu kanyona ulaşabilirsiniz. Bu kanyonun Kuzdere’den farkı, kanyonu geçmek için zaman zaman kayalara tırmanmanız ve yüzmeniz gerekmektedir.